Forum starlet club pl Strona Główna
POMOC RejestracjaSzukajFAQ Rejestracja Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 16
Idź do strony 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Następny
Starlet EP81 4EFE by Konrad
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Starlet EP81 4EFE by Konrad 
Długo z tym zwlekałem, ale kierując się powiedzeniem lepiej późno niż wcale, przedstawiam Wam moją Toyotę Smile

Toyota Starlet, model EP81, rocznik 91', 1.3 2EE XLi. Sprowadzona z Niemiec jakieś 4-5 lat temu i od tej pory pozostaje w rodzinie. W moich rękach od niecałego roku.

Z początku przyznam, że pogardliwie patrzyłem na to auto, nie chciało zapalać w mrozy, słabo się zbierało i w ogóle dupa Razz Ostatecznie w wyniku jazdy z resztkami płynu w chłodnicy przepaliło uszczelkę pod głowicą. Samochód miał pójść na żyletki, ale jako że zostałem świeżo upieczonym kierowcą, dostałem je w spadku Smile

Głowica i blok okazały się być w porządku, więc głowica została splanowana i otrzymała nową uszczelkę. Wymieniłem przewody WN, kopułkę, palec, świece, filtry + olej. I to było to, po takiej regeneracji auto zupełnie inne, lepiej się zbiera, ochoczo reaguje na gaz - tak jak powinno być. Niecałe dwa lata temu wymieniane były tarcze + klocki, amortyzatory przód + tył i sprężyny na tyle (przez co tył stoi wyżej od przodu Confused) oraz komplet opon letnich.

Powoli zacząłem dostrzegać potencjał tkwiący w Starletce, jak na 75 koni jeździła bardzo żwawo, zwinnie i przyjemnie.

Do tej pory udało mi się zrobić jeszcze wszystkie przewody hamulcowe, spawanie wydechu, naprawa tylnej wycieraczki (mechanizm się zapiekł), zamka klapy bagażnika, oświetlenia kabiny (które zdążyło ponownie się zepsuć) oraz czyszczenie przepustnicy (polecam). W tym roku muszę jeszcze ogarnąć blacharkę, głównie nieszczęsne, przegnite progi...

W planach jest zrobienie ze starletki samochodu, którym będzie można czasem ostrzej pojechać, wyskoczyć na zlot, poupalać, podszkolić się itd. Szerszy kapeć, lepsze springi, dłubnięte heble i można się bawić Smile Niestety, to dalekosiężne plany. Jak na razie mam problemy z blacharką i z silnikiem, który daje mi znać, że już sporo w życiu przeszedł. Ale powolutku, cały czas do przodu Wink





















Na dniach dorzucę zdjęcia wnętrza w całej okazałości Wink



Ostatnio zmieniony przez konrad dnia Nie Wrz 07, 2014 22:12, w całości zmieniany 1 raz

_________________
EP81 91' 4EFE <--- klik !
Pozdrawiam, Konrad Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
 


Odpowiedz z cytatem
Post  
no ładna Smile dlugo faktycznie zwlekales ;p w sumie ja kiedys tez tak dlugo zwlekalem a jak sie rozkrecilem to i nawet na zlot pojechalem Wink zycze zrealizowania planow Wink


_________________
Toyota Starlet EP91 1998r. Od nowości w rodzinie, potem należała do mnie.
Audi S3 8L facelift 2003r. 1.8 Turbo 225KM (BAM) quattro.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
sliczna Smile
nadkola w bardzo ladnym stanie Smile

faktycznie rdza je progi ale da sie to naprawic ;]
no i fajna kierownica Razz
ja mam ze znaczkiem toyoty... :/

lakierek jak patrze to bardzo ladny stan Smile

widac ze zadbana Smile

tylko te opony mi tak dziwinie wygladaja Razz takie cienkie Razz

ciekawe czy jest roznica w odpychaniu na takich ;]



Ostatnio zmieniony przez Deviljin dnia Czw Wrz 01, 2011 21:34, w całości zmieniany 1 raz

_________________
pozdrawiam Łukasz Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
wygląda jak nówka Smile
b.ładnie się prezentuje Smile


_________________
SS - Sebastian Starlet 1.3 EP82
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Miodzio Wink
Jak tył stoi wyżej to jeszcze tak nie razi, gorzej jak tył stoi niżej niż przód - to dopiero komicznie wygląda Razz zobacz u mnie Very Happy


_________________
Starlet P8 'Jeans' 2EE Bi-fuel Edition 95' >280kkm

Kuba Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Ładna, zgrabna, zadbana! Tylko pogratulować Very Happy Dbaj dbaj!!! Smile

Kilka fotek wnętrza daj Smile

Ojj kiedy moja będzie tak ladnie wyglądała.... Razz


_________________
Pozdrawiam!Smile
Kuba

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Ciesze się, że Wam się podoba Smile
Marcel, moim celem jest przyszłoroczny zlot Smile

Oprócz progów to praktycznie nic się złego nie dzieje, patrzyłem ostatnio na kanale i jedynie rdzawe naloty, ale to raczej normalka, więc jestem zadowolony. Chciałbym jeszcze rozebrać środek, zdjąć błotniki itd. i tam popatrzeć. Ale priorytetem są progi.
Opony nie wiele szersze niż te w maluchu Laughing 145/80/13, ale są praktycznie nowe (2 lata). Mimo wszystko na wiosnę - out. Teoretycznie setkę powinien chyba uzyskać szybciej niż na większych rozmiarach, ale trudno stwierdzić, może jakieś ułamki sekund.

Brodda, nie jest tak źle u Ciebie Smile U mnie też jakiejś wielkiej tragedii nie ma, ale mnie denerwuje okropnie Razz Tutaj też na wiosnę chciałbym wymienić np. na eibacha -35, na ebayu można jeszcze dostać. Czekam jeszcze na test Jamexów od Pyciaka Wink

Kuba, obawiam się, że Twoja będzie wyglądała.. o wiele lepiej Razz
Znalazłem jedną fotkę wnętrza, na dniach dorobię więcej.




_________________
EP81 91' 4EFE <--- klik !
Pozdrawiam, Konrad Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
tez akurat w tej chwili mam 145/80/R13 wczesniej mialem 155/70 i o wiele lepiej sie auto prezentowalo szczegolnie gdy mam wypolerowane felgi i obnizone auto o 40/40 Smile dąż do celu, po to są marzenia, moim marzeniem jest 4efte i wiem, że sie spelni, nie wiem jak ale sie spelni Smile


_________________
Toyota Starlet EP91 1998r. Od nowości w rodzinie, potem należała do mnie.
Audi S3 8L facelift 2003r. 1.8 Turbo 225KM (BAM) quattro.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Marcelo1990 napisał:
moim marzeniem jest 4efte ... Smile


A cóż to się stało Mości Panie że jeszcze niedawno w topicu o swapie suszarki pod maską nie chciałeś a teraz 4efte pożądasz Smile


_________________
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Marcelo1990 napisał:
dąż do celu, po to są marzenia,


I o to właśnie chodzi Smile
W mojej sferze marzeń pozostaje Starlet GT Razz
Zapożycz się i łyknij to 4efte z allegro, jest sprawdzone - mechu dał rekomendację Wink


_________________
EP81 91' 4EFE <--- klik !
Pozdrawiam, Konrad Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
konrad w srodku masz pieknie wypucowane Smile

no i wspanialy stan tapicerki Smile


_________________
pozdrawiam Łukasz Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
no przemyslalem sprawe i 4efte to dobry pomysl, silnik z turbo podatny na modyfikacje, od pazdziernika powoli zaczne odkladac pieniądze i dążyć do celu Smile a czy wypali to sie zobaczy, bede sie starał


_________________
Toyota Starlet EP91 1998r. Od nowości w rodzinie, potem należała do mnie.
Audi S3 8L facelift 2003r. 1.8 Turbo 225KM (BAM) quattro.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Środek faktycznie pucowany Mr. Green Ale niestety, fotel kierowcy ma dwa uszkodzenia - przetarcie z lewej strony oraz rozdarcie na górze (na tym czarnym materiale). Po za tym schowek jest z zewnątrz porysowany. Nie widać tego na zdjęciach Razz


_________________
EP81 91' 4EFE <--- klik !
Pozdrawiam, Konrad Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
widac ze popekany fotel na fotce przed kierownica Razz
duzo osob tak ma Razz z tego co widzialem na forum Very Happy ja nie Razz

ale widze ze masz inne zegary niz ja...
ciekawe dlaczego...


_________________
pozdrawiam Łukasz Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Zegarów w P8 było kilka rodzajów (pomijając Si i GT), nie wiem dokładnie od czego było to zależne, ale pewnie rocznik albo wersja Wink

Tymczasem sprawiłem sobie mały prezent :





I mała przymiarka na szybko (ciekawość wzięła górę Mr. Green )



Niestety podłączenie ich nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać, ponieważ żarówki i oprawki nie pasują - w GT są sporo mniejsze otwory i na dodatek potrzebna jest jeszcze jedna żarówka dwu-żarnikowa (postój/stop). Więc albo przerabianie wiązki albo dopasowanie od innej Toyoty. Podobno od Yariski podejdzie Smile Muszę zbadać temat Wink


_________________
EP81 91' 4EFE <--- klik !
Pozdrawiam, Konrad Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
 


Wyświetl posty z ostatnich:
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 16
Idź do strony 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Następny
  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach