Forum starlet club pl Strona Główna
POMOC RejestracjaSzukajFAQ Rejestracja Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Uszkodzona poduszka i wyciek ze skrzyni biegów
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Uszkodzona poduszka i wyciek ze skrzyni biegów 
Witam. Od jakiegos czasu stuka mi poduszka silnika albo skrzyni. Jest jakiś sposób na sprawdzenie która to dokładnie? Czas sie za nią rozejrzeć...

I po drodze może ktoś mi poda wymiary simmeringu połączenia półosi ze skrzynią? Przy nabijaniu stary sie uszkodził, kiedys wymieniałem z drugiej strony ale za cholere nie pamiętam wymiarów a jeśli bym je miał mógłbym na spokojnie poszukać na miejscu.

Dzięki ;p

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Odpowiedz z cytatem
jak rozpoznac pukanie poduszki? jak to sie objawia?

przy ruszaniu. kiedy silnik sie mocno przechyla słyszysz stuk, to samo przy odpuszczeniu i gwałtownym wciśnięciu gazu, słyszysz stuk. jak tylko silnik wykonuje gwałowniejszy skok wyraźnie słychać stuk dochodzący z którejś poduchy. nie wiem włąsnie czy to ta przy prawym kole czy ta na grodzi. stawiam właśnie na tą grodziową

Odpowiedz z cytatem

Będzie grodziowa raczej, bo ona przyjmuje większość momentu obrotowego. Powinno być widać że jest zdruzgotana a jak nie będzie widać to podważyć.

Kuba Wink
Odpowiedz z cytatem
z usczelniaczek półosi sobie poradziłem. intercars 15zł ;p Teraz kwestia poduszki. Wyadaje mi sie że to grodziowa, po oględzinach wygląda jak zerwana. Jednak mam problem ze znalezieniem innej. czy np. ta:
http://moto.allegro.pl/toyota-starlet-1-3-lapa-uchwyt-poduszka-silnika-i2210675944.html
Będzie pasowała do 1.0 ? Bo pod ten silnik to chyba tylko w aso są do dostania... ;/

Odpowiedz z cytatem
lapy 1e i 2e sa takie same - toyodiy sie klania.

!! Dermatologia Estetyczna i Medyczna Katowice !!
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Podepnę się - poduszka skrzyni od strony grodzi wyzionęła ducha - kopnięcie w gaz czy agresywna zmiana biegów/ruszenie powoduje głośne stuknięcie. Wygląda nieźle, ale cała lata w łapie. Pomyślałem, żeby przy tej okazji wsadzić coś twardszego. Czy taki wkład :

http://www.inter-rally.pl/product-pol-3443-Tylna-tuleja-mocowania-skrzyni-biegow-Toyota-Starlet-Turbo-EP82-EP91.html

będzie pasował ? Jest co prawda pod turbo, ale mocowanie z tego co wiem jest takie samo, zgadza się ?

Przednia silnika też się porządnie buja, ale tam dorobię chyba podkładki gumowe i będzie spokój.

Odpowiedz z cytatem
Napchaj jakiejś grubej gumy w tą poduszkę i będzie cacy Razz

Kuba Wink
Odpowiedz z cytatem
http://starletclub.phorum.pl/viewtopic.php?t=104&postdays=0&postorder=asc&start=360

moja pasja Smile

Qba
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Znam ten temat, ale u mnie jest chyba inaczej - ta guma nie siedzi ciasno w łapie, tylko ma tam luz, widoczny przy bujaniu silnikiem.. chyba wolę dać tam coś solidnego Wink Patent z wkładkami zastosuje do pozostałych poduch i powinno być git Smile

Sprawdziłem Toyodiy, końcówki numerów poduch EP81 i EP82 różnią się, ale to chyba niewielkie niuanse. Zobaczymy Smile

Odpowiedz z cytatem
Poducha pasuje bez problemu. Stara była w fatalnym stanie. Plusy - na pewno silnik się uspokoił, bardzo poprawiła się praca dźwigni zmiany biegów, czuć, że jest sztywniej Smile Reakcja na gaz i zmianę biegów też na plus. Minusy to całkiem niezłe wibracje przenoszące się na budę na biegu jałowym i niskich obrotach Razz Na razie pozostałe dwie poduszki seria, nie ruszane. Być może utwardzę je kiedyś gumą.

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1