Forum starlet club pl Strona Główna
POMOC RejestracjaSzukajFAQ Rejestracja Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2
Idź do strony 1, 2  Następny
Nowy nabytek - Starlet EP91 z 1997 roku :)
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Nowy nabytek - Starlet EP91 z 1997 roku :) 
Dla żony, jak tylko zrobi prawo jazdy Smile
Guru mechu kazał się pochwalić, to się chwalę Wink
Starletka jest z 1997 roku, pierwsza rejestracja pod koniec sierpnia. Ubezpieczona w Link4 (OC/AC) przez poprzednią właścicielkę (miała Starletkę 6 lat), więc jest ciągłość w AC i mam nadzieję, że Link4 nie będzie robił problemów przy ubezpieczaniu. W poniedziałek idę załatwiać rejestrację, podatek od wzbogacenia w urzędzie skarbowym i ubezpieczenie - trzymajcie kciuki, żeby się wszystko i szybko udało Smile

- tak wygląda:


- przebieg 129000 km (prawie)


- biały golasek, bez wspomagania - rzeczywiście trochę trzeba się przy manewrach pomęczyć, ale w trasie luzik Smile

- silnik cacy, zrobiłem dzisiaj 50 km i normalnie gęba mi się śmieje - jakiego to ma kopa Very Happy


- wnętrze nie jest zniszczone, tylko w fotelu kierowcy mała dziurka w tapicerce


- w bagażniku niestety już gorzej (jakiś specyfik do dywanów się poprzedniej właścicielce wylał), ale kupiłem już na Allegro wykładzinę z Anglika i w przyszłym tygodniu mam ją dostać.


Z historii auta: do 70000 km serwisowane w ASO przez pierwszą właścicielkę (była nią 7 lat do 2004 roku), potem auto serwisował mąż obecnej właścicielki (od 6 lat).

Historię z ASO już wyciągnąłem, poproszę tylko kogoś, żeby rozszyfrował mi Toyotowe hieroglify Very Happy

Raport Pana męża-mechanika:
- olej, filtr paliwa i filtr powietrza wymieniany co 10000 km;
- w 2004 roku wymieniony bendiks;
- płyn hamulcowy przy 80000 km;
- przy 100000 km wymieniony katalizator;
- akumulator wymieniony w zimie 2008 roku (OPTIFIT) ;
- przy przeglądzie na 120000 km wymienione:
    * świece x 4
    * filtr paliwa
    * filtr powietrza
    * olej + filtr oleju

- wiosną 2009 wymienione przednie tarcze i klocki - zrobione na nich 12000 km;
- w sierpniu 2009 roku zrobiony bardzo duży przegląd, wymienione:
    * teleskopy 4 szt.
    * sprężyny 4 szt.
    * amortyzatory 4 szt.
    * zrobiony kompletny rozrząd - rolka prowadząca, napinacz, pasek
    * dolne sworznie wahaczy L i P
    * bębny tył z łożyskami + szczęki
    * pasek alternatora
    * pompka spryskiwaczy

Auto jeździ na Mobilu1 5W50, oleju nie bierze, przy 130000 km należy zrobić przegląd, przy 140000 km trzeba wymienić płyn hamulcowy, przy 150000 km Pan sugeruje wymienić sprzęgło.

Tyle wiem, w każdym razie autko jeździ super Cool

Smile J.


_________________
Toyota Starlet 1997 White in da house Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
 


Odpowiedz z cytatem
Post  
Ładna Smile prawie taka jak moja Wink (z tą różnicą, że u mnie 2xAirBag i wspomaganie - tyle wiem, jakie jeszcze ma "bajery" to się pewnie okaże jak poznam bliżej, no i moja bardziej "zmarnowana" z zewnątrz).
Co do rejestracji - mi zajęło równy miesiąc pozałatwianie wszystkiego po sprowadzeniu do PL (UC, US, diagnostyka, 2xUM). Myślę, że gdyby szefostwo zgodziło sie dać urlop poszło by szybciej, a tak zmuszona byłam kombinować, żeby wstrzelić się w godziny urzędowania UC, US i UM po lub przed pracą (rejestrując poprzednie autko załatwianie ograniczyło się do 2 półgodzinnych wizyt w UM).
I też mi się podoba jak jeździ Smile

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
bractwo sie rozrasta Very Happy


_________________
e21 hybrid/w30 2zz
power is nothing without controll
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post  
No właśnie... wiedzę że coraz więcej naszych Gwiazdeczek w Polsce:DVery HappyVery Happy


_________________
blez... mały ale wariat:)

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Ładna Smile I nawet ma aluski Wink
Pozyczaj od żony w czwartki i wpadaj na spoty Wink


_________________
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Ma alusy RIAL 13" z oponami letnimi i oryginalne Starletkowe stalowe 13" z oponami zimowymi. Opony są niby w dobrym stanie, ale i tak chyba wymienię, bo na jednej letniej i jednej zimowej widać minimalne wybrzuszenia (ale nie purchle). Zmienię oponki, zmienię. Polecacie jakieś?

Pan mąż-mechanik - że go tak nazwę Wink - polecał rozmiar 155/70 R13 (przypominam, że auto wspomagania nie ma...). Teraz są i letnie i zimowe opony Courier Driver z grupy Pirelli; jedne z 2004, drugie z 2005 roku, więc i tak pora zmienić.

Skoro już piszę o aucie: jak Pani w 2004 roku kupiła to auto, to przy przekręcaniu kluczyka i odpalaniu auta słychać było jednorazowo taki świst, jakby kluczyk był przytrzymany przy odpalaniu za długo.
Pan mąż-mechanik wymienił bendiks, ale problem (o ile można to tak nazwać) nie znikł, Pani jeździła z tym 6 lat i się przyzwyczaiła.
Naprawiać to? Podobno można spróbować przekręcić zębatkę o 180, bo pewnie się te "zęby" w zębatce wyrobiły. Prawda to?

Poza tym na wolnych obrotach z silnika dochodzi takie lekkie grzechotanie (a może to ze skrzyni?). Po wciśnięciu sprzęgła nieco ustaje. Jak głośniej radio rozkręcę, to nie słychać Very Happy Skrzynia do zrobienia - łożysko? Sprzęgło do wymiany? (i tak pan sugerował wymianę przy 150000 km).

Mam nadzieję, że mnie poratujecie Smile

Smile J.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
jak dla mnie minimalny rozmiar to 165/65/14 - wezsze i wyzsze sa niebezpieczne przy tym jak to potrafi jechac.

co do dzwiekow to musi ktos to posluchac


_________________
!! Car Audio Serwis Katowice - Tym sie zajmuje na co dzień !!


!! Dermatologia Estetyczna i Medyczna Katowice !!
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Odpowiedz z cytatem
Post  
mechu napisał:
jak dla mnie minimalny rozmiar to 165/65/14 - wezsze i wyzsze sa niebezpieczne przy tym jak to potrafi jechac.


Zależy jak sie jeździ i kto siedzi za kierownicą ... ja od ponad roku śmigam na 145/70/13 i sie przywyczaiłem ... wiem gdzie leży granica przyczepności ... ale fakt - szału nie ma ...


_________________
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
I szału zbytniego ma nie być... Wink

Pytanie - bo właśnie zszedłem do Starletki, żeby to sprawdzić - jak jechałem dziś tunelem i teraz jak sprawdzałem wieczorem, to dosyć słabo świeci oświetlenie zegarów. Tak ma być, czy jest jakaś regulacja?


_________________
Toyota Starlet 1997 White in da house Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
moja zonka smiga na 195 i daje rade - na 145 auto tak nosilo ze strach bylo jezdzic.
Sam musisz zdecydowac - komfort krecenia kiera czy bezpieczenstwo


_________________
!! Car Audio Serwis Katowice - Tym sie zajmuje na co dzień !!


!! Dermatologia Estetyczna i Medyczna Katowice !!
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowy nabytek - Starlet EP91 z 1997 roku :) 
Jacho napisał:
podatek od wzbogacenia w urzędzie skarbowym


No to żeś się brachu nie licho wzbogacił, pilnuj żeby Ci daniny za dużej nie doliczyli Smile

Sądząc po historii auto systematycznie i wzorowo doglądane, tylko pozazdrościć!

Niestety, mój kontakt z ASO jak do tej pory ograniczył się do zakupu klamki (bo zamienników i szrotów nie było) oraz jednorazowego kaprysu w postaci zakupu filtru pyłkowego za 230 zł (powinno się go zmieniać co rok:). Cała reszta to serwis u gorszych i lepszych lokalnych mechów Smile

Jeśli chodzi o rozmiar opon, to są rekomendowane 2 rozmiary do starletki, oprócz 145 chyba 165/70, ja właśnie na takich jeżdżę i jest ok, myślę że to optymalny rozmiar.

Co do podświetlenia zegarów w starletce jest dość dyskretne i w zielonkawym odcieniu, może jakieś żarówki są przepalone. Na przeglądzie wstawili mi białe i nieciekawie to wygląda.


_________________
.::009::Toyota Starlet j (EP91)::.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post  
Jacho napisał:
I szału zbytniego ma nie być... Wink

Pytanie - bo właśnie zszedłem do Starletki, żeby to sprawdzić - jak jechałem dziś tunelem i teraz jak sprawdzałem wieczorem, to dosyć słabo świeci oświetlenie zegarów. Tak ma być, czy jest jakaś regulacja?


Tak ... to minus tych zegarów ... proponuje założyć zegary z Paseo Wink KOLOSALNA różnica Laughing


_________________
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Okazuje się, że mam przepaloną żarówkę podświetlającą wskaźnik paliwa. Da się te zegary jakoś samemu rozkręcić (jest gdzieś manual, fotostory?) ?
Jakie żaróweczki tam wchodzą - takie podłużne, "na wcisk" jak w zegarach w Corolli E11?


_________________
Toyota Starlet 1997 White in da house Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
w DIY masz fotorelacje


_________________
Starletka 1,3 16v 98r


Uploaded with ImageShack.us
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post  
Dzięki Smile

Starletka dostała dziś 4 nowe opony letnie - Dębica Passio 2 165/70 R13 , data produkcji 0310, a więc "nówki sztuki" Smile
W niedalekiej przyszłości pozostaje zakup sprzęgła. Na Allegro widziałem EXEDY (droższe - powyżej 500 PLN) albo AISIN-a (około 300-350 PLN).
Kupić AISIN-a?

Question J.


_________________
Toyota Starlet 1997 White in da house Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
 


Wyświetl posty z ostatnich:
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2
Idź do strony 1, 2  Następny
  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach