Forum starlet club pl Strona Główna
POMOC RejestracjaSzukajFAQ Rejestracja Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 4
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Filtr kabinowy (pyłkowy) w EP91
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Filtr kabinowy (pyłkowy) w EP91 
Witam.Jestem nowym uczestnikiem forum.Mam Starletkę rocznik 1998 od niespełna roku.Samochód ten został kupiony jako nowy i użytkowany przez członka bliskiej rodziny.Jest to tzw.wersja bieda (co ciekawe 5d).Radość z eksploatacji zadbanego autka psuła mi od początku słabo działająca wentylacja.Dmuchawa wyła bardzo głośno a z kratki delikatny podmuch.Pierwsza myśl - zapchany filtr kabinowy!Zacząłem szukać informacji w internecie i dowiedziałem się że ta wersja ...tego luksusu nie posiada.Samochód był regularnie serwisowany przez ASO Toyota i tam tez brak filtra traktowano jako pewnik.Kilka dni temu załamany fatalnym nadmuchem postanowiłem ze nie uwierzę (na forum nie znalazłem informacji) w brak filtra jeśli nie zobaczę pustej szuflady przy dmuchawie.
Zdemontowałem otwierany schowek i znalazłem ów nieistniejący rzekomo filtr zapchany do granic możliwości.Samochód jeździł z nim przez 12 lat robiąc 120 000
km.Po zdemontowaniu filtra dmuchawa pracuje cicho i wydajnie.Myślę że wielu użytkowników ubogich wersji ma podobne problemy z wentylacja i nie wie ze przyczyną jest filtr widmo.Na koniec zwracam się z pytaniem gdzie taki filtr można korzystnie kupić? Pytałem w kilku sklepach ale nie mieli- na Allegro też bez rewelacji.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Filtr kabinowy (pyłkowy) w EP91 
Obawiam sie że tylko w ASO możesz to załatwić ...

zgadzam sie z przedmowca pozostaje Ci raczej tylko ASO i kosmiczna cena, nie pamietam ile ale sporo (chyba nawet ktos wspominal o tym na forum -> patrz czesci i ich ceny)

moja pasja Smile

Qba
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Uzupełnij profil, bo być może ktoś może Ci pomóc, a o tym nawet nie wiesz.
Chodzi mi o miejsce w kraju, z którego jesteś.

Odpowiedz z cytatem
no ja o tym pisałem i już zakładałem taki temat
Nie ma szans żebyś kupił kabinówkę, Pozatym nie wiem czy wiesz ale masz 2 filtry łamane jak u mnie.
W TOYOCIE jeden filtr to koszt coś koło 130 zł, więc komplet cirka 260 zeta za kawałem płutna w plastikowej ramce. Ja swój pożadnie odkurzyłem, ale narazie jeżdże bez filtra
Pozdr

Uploaded with ImageShack.us
Odpowiedz z cytatem
poza tym nawet w toyocie jak byłem to nie wiedzieli że ten model ma w ogóle filtr kabinowy (moja jest z 1998 21 grudnia), tylko w jednym salonie gość mi uwierzył i podał kosmiczne ceny
Pozdr

Odpowiedz z cytatem
Nie ma czegoś tak jak "nie wiedzą, czy masz". Jeśli nie wiedzieli, to znaczy mniej więcej tyle, że nie chciało im się sprawdzić, albo nie potrafili sprawdzić.

Z ciekawości, w którym salonie nie wiedzieli?

Moja jest z 98r. i jak rozbierałem schowek to nic tam nie widziałem, dzisiaj rozbiorę jeszcze raz.

Odpowiedz z cytatem
piotrekpasti zapodaj fotke jak wyglada ten filtr i gdfzie jest.
Co ciekawe mam klime a filtra brak ??

!! Dermatologia Estetyczna i Medyczna Katowice !!
Odpowiedz z cytatem
Rozebrałem schowek, wyjąłem wentylator, rozebrałem silnik (bo mi coś hałasuje, rozebranie i czyszczenie niestety nic nie dało, dalej dziwnie pracuje).

Można spróbować wyjąć ten filtr bez zdejmowania schowka, otwór do wyjmowania znajduje się przy stopach pasażera, taki czarny plastik siedzący na trzech plastikowych, poziomych sworznio-zatrzaskach. Po zdjęciu pokrywki wsadza się palca i przesuwa filtr z ramką do siebie, po czym wypada on przez dziurę w dół.
Filtr jest łamany żeby w ogóle wyszedł w dół.

W ogóle nie zauważyłem tego plastiku na dole i wymacałem ten filtr przez dziurę od wentylatora.

Za chwilę zdjęć kilka wrzucę, nie mam niestety zdjęć samej pokrywki (myślę że wystarczy się schylić i zobaczycie).

Dobra, na jednym zdjęciu widać kawałek tej klapki.

Tutaj wyjęty wentylator, który pozwolił mi zajrzeć głębiej.

To zobaczyłem, gdy zajrzałem w dziurę po wentylatorze. Jest to taka gąbka, która chyba działa trochę jak filtr, nie mogłem jej w żaden sposób zdjąć. W tej dziurze od strony kierowcy jest kolejna dziura, w którą można włożyć rękę i wymacać, czy mamy filtr, czy nie. Wyjęcie tego wentylatora ułatwiło znacząco wyjęcie filtra, bo mogłem go swobodnie z ramką przesuwać przód-tył.

Tutaj już filtr z ramką. Nie wygląda, żeby dało się go rozmontować niestety. Jak widać po podłodze, syf się z niego aż wysypywał.

Odpowiedz z cytatem
dzieki za zdiecia - jak by co mam dmuchawe do sprzedania.

ps. masz klime ?

Odpowiedz z cytatem
Nie mam klimy, wersja golas z polskiego salonu.

Odpowiedz z cytatem
to ciekawe - bo wszystkie tunele jakie widzialem byly biale - tylko te z klima sa szare

Odpowiedz z cytatem
Dziękuję za szybką odpowiedź.Zastanawiam się czy nie wykorzystać tej plastikowej ramki i nie wkleić dopasowanych kawałków wycietych z innego filtra.
Filtr można kupić za kilkanaście złotych - samo dopasowanie i wklejenie będzie jednak pracochłonne.Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie ?

Odpowiedz z cytatem
Nie wiedzieli w toyocie nowakowski na bielanach wrocławskich, BTW MEchu u mnie filtr wygląda identycznie, są oczywiście też 2 odrazu widać je jak wyjmiesz schowek. Nie wiem jaka to tajemnica, ale podobno nie wszystkie miały te filtry Neutral
Narazie nie mam filtrów i wieje elegancko Smile

Odpowiedz z cytatem
tyle że u mnie dało się go wyjąć swobodnie, bez żadnego zdejmowania dmuchawy. A objawy zatkanego filtra miałem takie same, że po prostu nic nie wiało a tylko hałasowało. Teraz zdemontowałem filtr i wieje pięknie. Zastanawiam się czy odkurzyć stare filtry czy mam zbierać na nowe, czy coś kombinować Smile

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 4
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny