Forum starlet club pl Strona Główna
POMOC RejestracjaSzukajFAQ Rejestracja Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2
Idź do strony 1, 2  Następny
Szyby elektryczne w p9
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Szyby elektryczne w p9 
Szyby elektryczne w p9 by Graph

Jak obiecywałem fotorelacja z montowania siłowników do szyb Wink

Nie będe poruszał tematu jak zdejmować boczki z drzwi i przeprowadzac kable bo to wiadomo Wink

No to od początku ... instalacja przebiegła bardzo sprawnie ... w zestawie jest wszystko co potrzebne ... (śruby,blaszki,podkładki i inne niepotrzebne pierdoły) ... mimo że operacja czasochłonna to nie było wiekszych problemów ...

Silniczek pięknie sie wpasowuje w drzwi ... w środku jest wystarczająco miejsca ... chociaż silniczek wszedł na styk - tak że boczek sie ładnie zapina a z drugiej strony prowadnica i szyba o nic nie zahacza ...
Jedyne co trzeba zrobić to nagiąć troche blache żeby mechanizm ładnie przylegał do drzwi ...
Na fotkach oznaczone te miejsce ...

Tutaj też blacha troche nagięta w celu lepszego zamocowania silniczka ...

I widok ogólny ...

Tak wygląda boczek od środka ... dziura na kabelki niestety musi być tak więc boczek został "podziurawiony" ...

A tak wygląda od tej właściwej strony ...
Stare miejsce po korbce trzeba powiększyć żeby weszła zaślepka ... jest ona też tylko narazie ... planuje obić cały boczek materiałem na czarno, więc miejsce po korbce będzie gładkie i niewidoczne ...

Na szczęście miałem przelot więc z kablami nie było problemu Smile
Swoją droga nie dośc że kabelki mają wtyczki różnego rodzaju to jeszcze jest na nich specjalna folia zapezpieczająca właśnie w tym miejscu gdzie przechodzi przez drzwi ...

Co jeszcze przeszkadzało ... silniczek wychodzi akurat w miejscu mocowania "podłokietnika" Wink Więc zaczep nie wchodzi ...

Tak więc jeden z zaczepów trzeba urwać ... nie powoduje to że gorzej sie trzyma tak więc śmiało można robić taki myk Wink ...

A tak to wygląda już po złożeniu ...

Oczywiście przyciski są podświetlane ... niestety zielony średnio mi pasuje a ten zestaw nie ma możliwości wymiany diody na inny kolor ...
Tzn możliwość jest ale to trzeba lutować nową diode więc narazie odpuszczam ... innym razem jak będe miał chwilke czasu to to zrobie Smile

Ogółem:

Jeden z lepszych zakupów na alledrogo ... zestaw bardziej niż kompletny i oprócz własnych narzędzi i taśmy izolacyjnej do zaizolowania zasilania nic więcej nie trzeba ... kostki, "wpinki" wszystko jest w zestawie ...

Przy okazji takiego montażu radze nasmarować smarem widoczny element na zdjęciu ... dzięki temu silniczek będzie nam dłużej służył ...
ja dodatkowo jutro będe smarował wszystkie prowadnice od szyb silinonem w sprayu ... kumpal miał problemy w fiacie z szybami i właśnie pomógł mu taki silikon ... niby ja nie musze ale szyba będzie miała mniejszy opór i silniczek będzie sie mniej męczył ...

Na początku myślałem żeby podłączyć zestawik bezpośrednio bo jednak wkurza jak sie już wyjmie kluczyki a zapomni sie zamknąć szyb ...
Jednak bezpieczne to nie jest bo wtedy mimo że nie byłoby nas w samochodzie szyby można otworzyć nawet wsadzając jakiś drut pomiedzy drzwi a karoserie ... z drugiej strony wtedy przyciski cały czas by świeciły ...
Zdecydowałem sie wziaść zasilanie z zapalniczki ... dzięki temu nie musimy przełączać kluczyka na "zapłon" żeby szyby działały ...
Mysle poważnie o module domykania szyb ... jest tani i w nowym alarmie mam już możliwość podpięcia takiego modułu ...

Jakoś wcześniej szyby szybciej chodziły ... albo mi sie tylko zdawało ...
Tak czy siak może jutro będe miał chwilke to wrzuce na Youtube jak to wygląda w praktyce ...

Mimo że wydaje mi sie że wszystko jest jasne, to jednak gdyby były jakieś pytania to walic śmiało Wink

Ostatnio zmieniony przez mechu dnia Pią Gru 11, 2009 14:46, w całości zmieniany 1 raz

!! Dermatologia Estetyczna i Medyczna Katowice !!
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Odpowiedz z cytatem
a i mam pytanie, bo w zimie szyby ciężko chodzą na korbę, ten silikon w sprayu to rozwiąże? Który element trzeba nasmarować? i gdzie to kupić?
Pozdrawiam !

Uploaded with ImageShack.us
Odpowiedz z cytatem

a i mam pytanie, bo w zimie szyby ciężko chodzą na korbę, ten silikon w sprayu to rozwiąże? Który element trzeba nasmarować? i gdzie to kupić?

przylaczam sie do pytania

nie za nisko ten wlacznik dales ? w P8 tak samo bedzie ?

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Nie dało sie umieścić przycisków w miejsce dziur po korbach ?

#018 - EP91
Odpowiedz z cytatem

Koszt z przesyłką to 150zł za cały zestaw ...
jeśli chodzi o to jak chodzą szyby to powiem że u mnie nie ma z tym problemu ... przynajmniej od strony kierowcy ...
Problemem jest natomiast sam "start" szyby ... jak już sie odklei od uszczelek to jest ok ... do do silikonu to nie wiem czy on coś daje w zimie - tzn nie wiem czy nie zamarza ...
Kupić go można w budowlanym ... przynajmniej u mnie ... stoi obok lakierów w sprayu ... bo ta firma produkująca ten silikon robi tez farby w sprayu ...
Nie wiem natomiast co dla Ciebie oznacza to że szyby ciężko chodzą Smile ale myśle że najlepiej kupić ten silikon i sprawdzić czy do dużo pomogło ... spray kosztuje jakieś 14 zł - więc żaden wydatek a sprawdzić nie zaszkodzi ...

Co do smarowania to na zdjęciach jest pokazane gdzie smarować smarem ... a silikonem tryska sie dookoła szyby ... to wystarczy ...

Wyłącznik jest na tej wysokości ponieważ mi taka wysokość bardzo odpowiada ... z drugiej srony w tym miejscu jest wyciecie w blasze i kable mogą wejść do środka do drzwi ...

Co do miejsca to niestety kable są tak grube ze nie ma możliwości umniejscowienia ich w miejscu po korbach ... tam już nie ma miejsca .... z drugiej strony nie ryzykowałbym ponieważ zębatka podczas otwierania szyb mogłaby uciąć kable, po prostu je przetrzeć ....

Narazie pogoda nie pozwala obić drzwi materiałem ... a wtedy będzie to wyglądało zupoełnie inaczej ... zresztą pokaże na forum Smile

Pozdrawiam.

Zdaje relacje ... do tej pory zestaw działa ... w lato sie z tego częście korzysta więc zobaczymy co przyniesie czas ...

Pozdrawiam.

graph mam pytanie, właśnie przymierzam się do tego samego zabiegu co Ty, jak znaleźć coś co podpasuje do p9? jaki zestaw?
Pozdr!

Odpowiedz z cytatem
Pierwszy lepszy Wink Ja kupiłem na ślepo, zakładając że potem będe sie martwił w to żeby pasowało Wink
Prosze, pierwszy lepszy na alledrogo, taki sam jak mój:

http://allegro.pl/item975761359_uniwersalne_szyby_elektryczne_promocja_pods_przyc.html

dzięki wielkie !

Odpowiedz z cytatem

http://www.allegro.pl/item1070356814_uniwersalne_szyby_elektryczne_promocja.html

I mam pytanie, jak podpinam się do elektryki samochodu? gdzie co i jak ?
sorry za te pytanie ale o elektryce w aucie mam średnio pojęcie

Odpowiedz z cytatem
Jeśli dobrze pamiętam ja podpiąłem sie do zapalniczki ...

I jak się do tej pory zestaw spisuje? Smile

Odpowiedz z cytatem
I jak się do tej pory zestaw spisuje? Smile

Oprócz tego że przypadkiem połamał mi sie kontroler pasażera i tylko ja mam całą władze nad szybami to działa idealnie Smile
Szyba pasażera wolniej chodzi i to o wiele ... ale to kwestia przesmarowania uszczelek co może jutro uczynie Smile

dobra będę może montował, mam pytanie jeszcze, wierciłeś dziury w drzwiach w celu przeprowadzenia kabli? jak wpuszczasz kabel z drzwi do auta to gdzie on wychodzi? W sensie gdzie wyjdzie żeby podpiąć je do zapalniczki? demontowałeś deskę?
Pozdrawiam,
Piotrek

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2
Idź do strony 1, 2  Następny