Forum starlet club pl Strona Główna
POMOC RejestracjaSzukajFAQ Rejestracja Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 34 z 35
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 33, 34, 35  Następny
Wrocław starlet,EP91 rot
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem

/// Toyota Starlet 1,3 ,91rok EP8 - sprzedana koledze/zgon po zerwaniu paska rozrzadu
/// Toyota Starlet 1,3 ,97rok P9
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Odpowiedz z cytatem

Odpowiedz z cytatem
Ostatnio zebrałem się w sobie i postanowiłem sam wymienić rozrząd po wycenie nawet zaprzyjaźnionego warsztatu jestem 300 co przodu Wink i wymieniłem, trwało to cały dzień ale jest ustawiony co do mm, jest jedno zaskoczenie ponieważ po wymianie rozrządu silnik chodzi równo, cicho i o dziwo zawory ucichły ! Nie ma metalicznego dźwięku szklanek Smile przy okazji wymieniłem paski do alternatora i do wspomagania, są także nowe drążki kierownicze oraz tuleje wahacza przedniego

Uploaded with ImageShack.us
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem

mnie tez czeka wymiana poza nerwami zdradz czy to jest ciezkie czy moze nie taki diabel straszny jak go maluja

gratulacje, tez mialem taki plan ale ostatecznie odpuscilem

/// Toyota Starlet 1,3 ,91rok EP8 - sprzedana koledze/zgon po zerwaniu paska rozrzadu
/// Toyota Starlet 1,3 ,97rok P9
Odpowiedz z cytatem
nie jest to ciężka sprawa, grunt to ciepły i dobrze oświetlony garaż, jeżeli chodzi o 4efe pomógł mi blog czmiela dostępny na necie jak wpisze się wymiana rozrządu w 4efe, tylko że w odróżnieniu od jego corolli u starlecie jest trochę mniej miejsca Wink podstawa to lewarek i zdjęcie prawego koła, odkręcenie całej osłony rozrządu, kupujemy rolkę oraz napinacz, pasek jakiś porządny nie ma tu sensu oszczędzać, odkręcany napinacz i ściągamy rozrząd. ważne żeby markerem czy korektorem zaznaczyć sobie położenie wału czyli dolna zębatka oraz zaworów tj. górna zębatka. Mamy znaczniki jeden znajduje się na górnej zębatke koło napisu 4 oraz na bloku silnika, drugi jest to wycięcie na kole pasowym a znacznik jest na dolnej obudowie rozrządu. Po ustawieniu obu znaczników można spokojnie zdjąć rozrząd. Oczywiście aby go zdjąć niezbędne jest odkręcenie kola pasowego ( w moim przypadku były to 2 koła bo jeszcze od wspomagania), odkręcenie może wygagać użycia dużej siły, klucz chyba 19. Czmiel poleca aby zablokować śrubokrętem tarczę o zacisk tam gdzie jest jej wentylacja oraz wrzucić piąty bieg. Po odkręceniu można zdjąć koła oraz dolna obudowę rozrządu. Odkręcamy napinacz i rolkę oraz je wymieniamy. Przy zakładaniu nowej rolki nie ma żadnej filozofii, jeżeli chodzi o napinacz moje doświadczenie poleca zrobić tak: przykręcamy sam napinacz, śrubą od regulacji napięcia staramy odchylić się go na max w prawo i dokręcamy śrubę, zakładamy pasek, po założeniu pupuszczany śrubę od napinacza aż sam napnie pasek. Ważne jest aby dokładnie sprawdzić przy założeniu nowego paska znowu położenie górnego i dolnego koła a raczej ich znaczników. Jeżeli znaczniki się zgadzają można założyć koło pasowe, dokręcić i odpalić silnik (wierzcie mi że takie odpalenie pierwsze to nie lada emocje Wink), ja oczywiście źle ustawiłem znaczniki za pierwszym razem i odpaliłem silnik, chodził jak diesel. Potem po dokładnym ustawieniu chodził lepiej jak przed wymianą. Najbardziej czasochłonne dla mnie było dokładne ustawienie wskaźników po wymianie lecz jeżeli jak to uczynimy reszta to już z górki. Jeżeli chodzi o wymianę paska do alternatora sprawa prosta, alternator ma śrubę pozwalającą go napiąć, odpuszczamy śrubę, odchylamy alternator, wymieniamy pasek oraz zakładamy nowy i mocno napinamy. Jeżeli chodzi o blog który mi pomógł to link
http://www.czmiel.com/?pid=1&ca=show&id=78

Ja w odróżnieniu od czmiela nie ściągałem pokrywy zaworów, udało mi się idealnie ustawić pomijając ten krok.
Dodam na koniec, że rolkę oraz naponacz miałem inna a pasek contitech i uważam że to dobry zestaw Smile

Odpowiedz z cytatem

moja pasja Smile

Qba
Odpowiedz z cytatem
kurcze jak bede mial czas to zerkne na to forum...

kolega u ktorego zawsze robie naprawy w garazu sam raz zrobil rozrzad przy znajomym mechaniku to mowil ze wtedy sie to wydawalo banalne ale samemu by sie nie odwazyl Razz

emocje przy odpaleniu pewnie byly niezle Smile bede musial zerknac bo to nie wydaje sie trudne...
ustawiasz znaczniki wymieniasz pasek itd sprawdzasz znaczniki i tyle...

gdyby to sie nie wiazalo z taka odpowiedzialnoscia to by pewnie kazdy z nas sobie wymienial Razz

ale i tak gratki raz jeszcze za zelazne jaja

Najważniejsze, przy jakichkolwiek naprawach to trzymać się instrukcji z książki itp. i przede wszystkim nie spieszyć się Wink
Nie ma się czego bać, aczkolwiek nie każdy nadaje się na mechanika Wink

Kuba Wink
Odpowiedz z cytatem
jasna sprawa, poczułem się na siłach więc się za to zabrałem, grunt to spokój i opanowanie, trzeba mieć na początek cały dzień wolny i nigdzie się nie spiwszyć Wink

Odpowiedz z cytatem
SPRZEDAJĘ STARLETKĘ
JEŻELI JEST KTOŚ ZAINTERESOWANY PROSZĘ O KONTAKT 725-033-814
POZDRAWIAM

Odpowiedz z cytatem
także ogłoszenie nieaktualne

Wrócę jak odbiorę nowy samochód
Kolor będzie bez zmian Smile, tylko nowy Wink

Pozdrawiam !

Odpowiedz z cytatem
Dawno mnie tu nie było,
a więc jeżeli chodzi o p9, pojechała do złotoryji, pan nawet nie targował ceny, powiedział, że w takim stanie i to z gazem jeszcze starletki nie widział Wink

Od sierpnia 2014 rozpocząłem swoja przygodę z czeską sąsiadką Smile

Którka historia w zdjęciach Smile

Sierpień 2014 i odbiór z salonu

setup zima

i narciarsko

Jako, że zima nie była za długa w lutym postanowiliśmy sprawić jakieś inne koła na lato
Pasują plug and play pod fabiana

W marcu na felgi poszedł plastilack, więc na razie są czarne Wink

Dziś Fabii pykło 15 tys, więc pora na pierwszy przegląd ( olej, filtry)

Szatan Smile

oraz trochę zdjęć ogólnikowych

środek

otchłań bagażnika

i z zewnątrz

Jeżeli chodzi o pierwsze pół roku użytkowania:
Jestem mega zadowolony z zawieszenia, nie ma problemu z szybszym pokonaniem zakrętów, esp bardzo późno się włącza. Doceniam czujnik ciśnienia w kołach, raz złapałem gwoździa i dowiedziałem się o tym zanim zeszło powietrze, w porównaniu z poprzednią toyotką- skoda ma super światła w nocy.

Co do silnika, na początku kwestia przyzwyczajenia się do charakterystyki pracy Smile Jednak przy umiejętnej jeździe silnik okazuje się bardzo dynamiczy do tej lekkiej budy no i spalanie Smile Tu Tomek mnie nie pobije, pali mniej więcej ok 7.1 w mieście gazu, trasa ok 6-7 zależy od prędkości.

Pozdrawiam !!

Odpowiedz z cytatem
Fajna ta skoda., ładne kombi i felunek. Jeszcze szybki przyciemniane i będzie lux. Życzę bezawaryjnego użytkowania.

Odpowiedz z cytatem
niech Cię wozi długo i bezawaryjnie

moja pasja Smile

Qba

Odpowiedz do tematu Strona 34 z 35
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 33, 34, 35  Następny