Forum starlet club pl Strona Główna
POMOC RejestracjaSzukajFAQ Rejestracja Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 27
Idź do strony 1, 2, 3 ... 25, 26, 27  Następny
Kupic starletke czy nie - porady.
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Kupic starletke czy nie - porady. 
Witam zastanawiam sie nad kupnem starletki z 96 roku, silnikiem 1,3 16v i przebiegiem 158tys!Wg wlasciciela gaz do auta zostal zalozony 18tys temu!Mam teraz do was pytanie czy sie oplaca brac takie auto?Jak ten silnik sprawuje sie na gazie?Plusy i minusy starletki?Jak z zawieszeniem czy trzeba czesto je latac po naszych polskich drogach?Jakie sa ceny czesci?Ogolnie co radzicie?I czy na ten silnik prawie 160tys to duzo?

Dzieki z gory

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kupic??? 
kylek napisał:
przebiegiem 158tys!

mowi sie ze stanem licznika.

co do samego silnika to jesli nie jezdzila na gazie i (lub) castrolu SLX to niekatowane egzemplaze dojezdzaja do 500tys.
Z gazem nie jest juz tak rozowo - trzeba czesto regulowac zawory (po prostu sie zuzywaja) - bez gazu wymagaja regulacji dopiero po 200 - 400 tys.
poza tym przelicz czy gaz sie oplaca - taka starlet pali od 6 do 8l (na trasie co cierpliwsi zejda ponicej 5 a 8l to przy katowaniu na miescie)

co do zawieszenia to np w mojej jest 100% bezawaryjne - jeszcze nic nie wymieniane - a ma ciezko bo jest usztywnione.

ceny czesci masz w osobnym topiku

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Witam,powiem Ci że gdybym miał troszkę więcej pieniążków,to bym zamienił na taki młodszy model,ponieważ moja pomimo swojego wieku służy mi dzielnie,to naprawdę fajny fur.
Ma czasem swoje "humory"ale to chyba tylko mój,i to z racji wieku.
Nic poważnego przy niej nie robiłem,dopiero poznaje co tam "siedzi w środku".
Tak więc ja uważam starlet za godny polecenia woz Wink

Post Re: Kupic??? 
mechu napisał:

co do samego silnika to jesli nie jezdzila na gazie i (lub) castrolu SLX to niekatowane egzemplaze dojezdzaja do 500tys.
Z gazem nie jest juz tak rozowo - trzeba czesto regulowac zawory (po prostu sie zuzywaja) - bez gazu wymagaja regulacji dopiero po 200 - 400 tys.
poza tym przelicz czy gaz sie oplaca - taka starlet pali od 6 do 8l (na trasie co cierpliwsi zejda ponicej 5 a 8l to przy katowaniu na miescie)

co do zawieszenia to np w mojej jest 100% bezawaryjne - jeszcze nic nie wymieniane - a ma ciezko bo jest usztywnione.

ceny czesci masz w osobnym topiku

Chyba mnie zle zrozumiales bo samochod juz ma wstawiony gaz wiadomo ze jakby go nie mial to na pewno bym go w takie autko nie wsadzal bo wiem ze jest ekonomiczny i gaz przy takim spalaniu to bezsens ! A na gazie babka zrobila starletka 18tys wiec nie wiem czy to duzo czy malo jak na ten silniczek?Jakies mocne i slabe strony tej toyotki?i ile mniej wiecej taki samochod z 96r w dobrym stanie jest warty(zebym nie przeplacil)?

Odpowiedz z cytatem
dobrze cie zrozumialem tylko chce ci powiedziec ze kupno starletki z gazem to loteria - jesli auto bylo czesto serwisowane u gazownika i zawory regulowane to silnik dlugo pojezdzi - jesli jednak ktos cos zaniedbal to ten silnik dlugo nie pojezdzi.
Jesli chcesz jednak kupic ta starletke sprawdz na pewno luzy zaworowe i czy lambda pracuje poprawnie na bezynie i na gazie - jesli cos bedzie nie tak to raczej daj sobie spokoj.
Zastanow sie tez dlaczego kobita sprzedaje to auto po 18tys na gazie - to nieoplacalne.

a co do ceny to za ten rocznik w dobrym stanie ja dal bym ok 8tys.

Odpowiedz z cytatem
No pewnie masz racje Smile wiem tylko ze ich odpowiedzia na moje pytanie "dlaczego sprzedajecie ten samochod?"bylo ze do ich rodziny doszlo kolejne dziecko i starletka jest za mala dlatego maz kupil zonie mazde 323 a to jest aukcja tej starletki ---> http://allegro.pl/item289885358_toyota_starlet_super_zadbana_i_ekonomiczna_lpg.html
dzisiaj pojade zobacze bo mam blisko wiec nic nie trace ! Smile A przy gazie to watpie czy regulowali zawory bo gosc mowil ze 2 lata nie bylo zadnego problemu z gazem wiec chyba nic nie robili Razz a da sie uslyszec luzy zaworowe np dzieki nierownej pracy silnika?Albo moze jest jakas ina sztuczka zeby to sprawdzic?Razz Bo dzisiaj mam tylko taka mozliwosc !

p.s
Samochod ogladalem-zadbany,ladny silniczek chodzi cicho i rowno ale nie wiem bo jakos nie budzi we mnie zadnych emocji ;P a to chyba niedobrze?!

Odpowiedz z cytatem
nie chodzi wlasciwie o regulacje tylko o sprawdzanie - biezesz klucz 10 i odkrecasz 5 srub z oslony walkow - wkladasz szczelinomiesz pod kazda krzywke i juz wszystko wiesz ( 10 min roboty).

co do pracy silnika to powinien chodzic rowno ale jesli sie nagrzeje troche sie trzesie (widac to np po pierownicy ktora zaczyna drzec) ale po wlaczeniu swiatel obroty troche sie podnosza i przestaje sie trzesc.

ps. to ta sama wersja co ja mam - brak czegokolwiek (nie ma zegarka filtra kabinowego ani wspomagania - zdecydowanie nie dla kobiety)

Odpowiedz z cytatem
jeszcze jedno - opony w stanie dobrym ale chyba 145/80 - jesli nie chcesz sie tym zabic to bedziesz musial zmienic na cos szerszego.

Felgi ma nieoryginalne - ciekawe czemu.

sprawdz przeguby czy nie trzaskaja na zakretach.

Odpowiedz z cytatem
ja Starletkę polecam z całego serca, ale wszystko wskazuje na to, że niedługo się będę musiała z nią rozstać, choć nie wiem jeszcze skąd wezmę kasę na większe auto i najlepiej w combi Sad Sad Sad
dzisiaj przeszła test czy wejdzie wózek dla bliźniąt - nie wejdzie oczywiście Confused Confused Confused
i do Yariska też nie wejdzie, choć wyższy Confused Confused Confused
no ale jak ją kupowałam to miało być autko dla mnie do jeżdżenia sobie do pracy i na spotkania ze znajomymi, dla dzieci trzeba chyba Avensis...

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
Odpowiedz z cytatem
NAleży wykluczyc niskie przebiegi i LPG, chyba że tak jest faktycznie - wtedy wyjątkowo skaoy user - auto zaniedbane, zapuszczone, z kiepska opieką.

Odpowiedz z cytatem
starlet jak najbardziej warto kupić, to nie jest auto które szokuje designem ale za to innych ludzi bezawaryjnością i dynamika jazdy Smile bardziej wdzięcznego autka chyba po prostu nie ma.

Odpowiedz z cytatem
witam jestem nowym forumowiczem i zastanawiam się nad kupnem starletki i wpadło mi w oko takie ogłoszenie co o nim sądzicie?
http://allegro.pl/item352453108_toyota_starlet_1999r_.html

Odpowiedz z cytatem
wyglada ladnie - nic wiecej sie nie da powiedziec do puki nie oblukasz osobiscie

Odpowiedz z cytatem
zawsze mozna kupic jak ja. z ogloszenia na otomoto, pojechac w nocy i zabrac heh. pozniej odkrywasz swoj samochod za kazdym otwarciem lub zdemontowaniem jakiegos elementu na nowo..
heh ale w sumie ja nie narzekam,za ta kase zakup ok.

http://youtube.com/watch?v=SKkWdZL_6Hw
power is nothing without controll
Odpowiedz z cytatem
wygląda po prostu bosko, sam bym ją chętnie wciągnął Very Happy

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 27
Idź do strony 1, 2, 3 ... 25, 26, 27  Następny