Forum starlet club pl Strona Główna
POMOC RejestracjaSzukajFAQ Rejestracja Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 3 z 5
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Eliptyki czy okrągłe na tył?
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
No byc moze, nie przygladalem sie elementom, od ktorych malo nie ogluchlem Razz Wink

Oczywiscie zartuje, fajnie ciagnie ten jego zestaw.

Chyba dam bratu ten glosnik zeby zobaczyl, co tam moglo pasc w srodku.


Z innej beczki:

Jesli chce polepszyc jakosc dzwieku, to od razu kase wkladac we wzmacniacz? Czy taki zabieg przy tym radiu, ktore teraz mam (jvc kd-s73r chyba) cos da? Glosniki sa lipne, z przodu sony 10 cm, z tylu elipsy (jeszcze zobaczymy jakie).

Jaką drogę w ogole polecacie na w miare tanie polepszenie jakosci dzwieku? Sa takie drogi, czy jak juz robic, to porzadnie (drogo?)?
Jesli wzmacniacz, to jaki? Jakie Wy wybraliscie?

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
 


Odpowiedz z cytatem
Post  
ilb napisał:


Jesli chce polepszyc jakosc dzwieku, to od razu kase wkladac we wzmacniacz? Czy taki zabieg przy tym radiu, ktore teraz mam (jvc kd-s73r chyba) cos da? Glosniki sa lipne, z przodu sony 10 cm, z tylu elipsy (jeszcze zobaczymy jakie).

Jaką drogę w ogole polecacie na w miare tanie polepszenie jakosci dzwieku? Sa takie drogi, czy jak juz robic, to porzadnie (drogo?)?



Przednich 10 nie ma sensu zasilać ... możesz tylko kupić lepsze bo jak masz stare to sie rozsypią ...
10 mają przeważnie 30RMS i radio spokojnie je zasila ...

Tylna półka to elipsy które pod wzmakiem grają o wiele lepiej ... bo samo radio nie wykorzysta w pełni ich możliwości ...

Jeśli nie chcesz pakować tuby do bagaznika to tyle wystarczy ...

Ważne czy w radiu masz wyjścia chinch na przód , tył i suba ??!!??

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Ok, dzieki.

Mam taki schemacik:



z którego wynika, ze z tylu mam dwa line outy, pod ktore moga wzmacniacz podlaczyc.
Jak podlaczalem to, co jest obecnie to nie zwrocilem na to w ogole uwagi, bo wszystko podlaczylem normalnie przez kostkę iso czy jak jej tam.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Dokładnie, ta kostka ISO sie nazywa ...
Radio daje rade ... masz tylko wyjście na tylne i o to chodzi Smile
i nie masz dwóch tylko jeden ... bo to stereo tylko Smile

Bo z tego co rozumiem suba nie kupujesz ??

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Nie nie, subwoofer raczej odpada,
muszę jeszcze coś jeść i zaplacic za mieszkanie Wink

Pytanie tylko, jaki wzmacniacz? Cena wiadomo, taka studencka raczej, ale cos w miare niezawodnego Smile.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
ilb napisał:
Nie nie, subwoofer raczej odpada,
muszę jeszcze coś jeść i zaplacic za mieszkanie Wink

Pytanie tylko, jaki wzmacniacz? Cena wiadomo, taka studencka raczej, ale cos w miare niezawodnego Smile.



Najpierw wybierz głośniki Smile
Nie wiem jakiej firmy ma wzmaki lukaszy ale ładnie mu to pędzi elipsy ...

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
U mnie sprzęt Alpine sprawuje się niezawodnie. Coś niskobudżetowego? Może caliber? Ostatecznie alpierd albo dibeisi czy jakoś tak:-P


_________________
http://obcy1111.wrzuta.pl/film/vvmbwtDIrG/
Moje skromne car-audio
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post  
ja ci powiem tak na front te 10 niech zostaną podepnij je pod zwrotnice tak żeby odciąć niskie tony tył półka z dobrymi głośnikami, ewentualnie w przyszłości subwoofer i tyle. wzmacniacze signat są tanie i w miarę dobre

Graph napisał:
ilb napisał:
http://allegro.pl/item622385862_nowe_glosniki_jbl_gto_937.html

Nadaje się to do podlaczenia do zwyklego jvc 4x45W?
Jedna elipsa zaczela mi sie chrzanic i charczeć i chyba nie bede jej ratowal.
Czy szukac moze czegos innego? Cena jest wazna niestety. Najlepiej mniej, niz te 180 zl.


Nie wiem czy pamiętasz ale takie własnie głośniki ma lukaszy na tylnej półce Smile
Tylko on zasila wzmakiem ...

Szczerze ?? każde eliptyki będa Ci pod samym radiem grały tak samo ... różnica może będzie ale nie słyszalna ... taka prawda ...


szczerze, Graph mało elips przeszło przez twoje ręce, miałem do czynienia z różnym sprzętem i powiem tak że warto czegoś posłuchać zanim się to kupi bo efekt jest różny różnisty
przykład-elipsy magnata ultra690 mają takiego kopa że polo 6n całe brzęczy(efekt braku wytłumienia)
dla zabawy przełożyłem elipsy od kumpla jakaś inna firma nie pamiętam-efekt taki że basu nie było w ogóle za to góra tak wyostrzona że uszy bolały
oba komplety grały pod takim samym ustawieniem radia


_________________
#012
トヨタスターレットEP81L
古いトヨタは決して死なない
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post  
speedy napisał:

szczerze, Graph mało elips przeszło przez twoje ręce, miałem do czynienia z różnym sprzętem i powiem tak że warto czegoś posłuchać zanim się to kupi bo efekt jest różny różnisty
przykład-elipsy magnata ultra690 mają takiego kopa że polo 6n całe brzęczy(efekt braku wytłumienia)
dla zabawy przełożyłem elipsy od kumpla jakaś inna firma nie pamiętam-efekt taki że basu nie było w ogóle za to góra tak wyostrzona że uszy bolały
oba komplety grały pod takim samym ustawieniem radia



Może i mało ale wiem o czym mówie ... i mówiąc to ,miałem na myśli głośniki szanujących sie firm a nie chińskie gówno w którym góra wali po uszach a o basie można zaponieć Smile

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
czasem chiny też basem grają tak było w przypadku elips w gwiazdce mojego kuzyna


_________________
#012
トヨタスターレットEP81L
古いトヨタは決して死なない
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post  
Ostatnio wpadłem do Saturna w Jankach - słaby wybór wszystkiego - niemniej "coś" do 200 pln da się kupić. Blaupunkt eliptyki 6x9 - jedne ok 125 pln, drugie 175 pln, ta sama firma - okrągłe: 150 chyba. Około 200 pln Hertz, z tego co pamiętam okrągłe. JBL, Alpine - drożyzna i chyba nie... Magnata nie było. Trochę taniego shitu... Ale powiem, że ten Blaupunkt cenowo całkiem, całkiem. Firma chyba ok, co o tym sądzicie?

speedy napisał:

szczerze, Graph mało elips przeszło przez twoje ręce, miałem do czynienia z różnym sprzętem i powiem tak że warto czegoś posłuchać zanim się to kupi bo efekt jest różny różnisty
przykład-elipsy magnata ultra690 mają takiego kopa że polo 6n całe brzęczy(efekt braku wytłumienia)
dla zabawy przełożyłem elipsy od kumpla jakaś inna firma nie pamiętam-efekt taki że basu nie było w ogóle za to góra tak wyostrzona że uszy bolały
oba komplety grały pod takim samym ustawieniem radia


Fakt - porównywałem te Blaupunkty eliptyki tańsze i droższe i spora różnica w brzmieniu, w tańszych płaskie brzmienie, brak dołu, dużo środka - na dłuższą metę meczące, jak z tranzystora. Więc pewnie wybór padnie na droższe. Może jednak zdecydować się na okrąglaki 16,5 cm?


_________________
.::009::Toyota Starlet j (EP91)::.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post  
Ja bym stawiał na hertza.


_________________
http://obcy1111.wrzuta.pl/film/vvmbwtDIrG/
Moje skromne car-audio
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post  
obcy1111 napisał:
Ja bym stawiał na hertza.


No ale droższy, blau to niby zacna firma i stosunek ceny do jakości ok. Nie wiem czy w auto warte 7000 warto pakować sprzęt kosztujący 10% jego wartości...


_________________
.::009::Toyota Starlet j (EP91)::.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post  
Pablo napisał:
obcy1111 napisał:
Ja bym stawiał na hertza.


No ale droższy, blau to niby zacna firma i stosunek ceny do jakości ok. Nie wiem czy w auto warte 7000 warto pakować sprzęt kosztujący 10% jego wartości...


Hmmm ... ja wsadziłem gdzieś tak 2000 z groszami w audio ... a to jeszcze nie koniec ... cóz ... kazdy ma jakiegoś bzika Smile

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
elipsa ma większą powierzchnię membrany, widziałem wiele głośników 3-drożnych współosiowych o średnicy 20cm


_________________
#012
トヨタスターレットEP81L
古いトヨタは決して死なない
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 


Wyświetl posty z ostatnich:
Odpowiedz do tematu Strona 3 z 5
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach