Forum starlet club pl Strona Główna
POMOC RejestracjaSzukajFAQ Rejestracja Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 5
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Eliptyki czy okrągłe na tył?
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Eliptyki czy okrągłe na tył? 
No i pozazdrościłem kolegom po spocie "głośniczków" Smile Mam ochotę dać coś na półkę tylną, bo dźwięk z przednich 10-tek stanowczo mnie nie satysfakcjonuje. Jaka jest różnica między eliptycznymi a okrągłymi, które lepiej grają i co byście polecali? Na początek nie będę się bawił we wzmacniacze, podłączę to do radyjka JVC 4x40W. Zresztą nie chcę robić klubu na kółkach, tylko żeby odrobinę lepiej grało.


_________________
.::009::Toyota Starlet j (EP91)::.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 


Odpowiedz z cytatem
Post  
okrągłeSmile


_________________
EP82 2E-E =)
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eliptyki czy okrągłe na tył? 
Pablo napisał:
No i pozazdrościłem kolegom po spocie "głośniczków" Smile



hahaha następny sie wkręcił Razz
Rewelacyjnego basu to z tego nie będzie skoro tylko pod radio podłączysz ... Radio 4x50 ma 4x22 RMS ...
Więc 40 to będzie jakieś +/- 15 RMS ...

Czegokolwiek nie założysz będzie grało Smile
Wiec juz od Ciebie zależy wybór czy będa kółeczka czy jajka Smile

Swoją droga jak podpiałem do moich elips wzmaka (to jak jeszcze suba nie miałem) to szczerze powiem że dzwiek mnie zaskoczył ... a głośniki to "krzak" bo LTC :/
Ale planuje wymienić wszystko na JBL ... i zasilić dodatkowym wzmakiem Smile

Pablo jak już kupujesz to kup coś porządniejszej firmy ... nie rób tak jak ja - czyli złapałem to co mi sie spodobało ... bo jak sie nakręcisz bardziej to nie będziesz musiał musiał już nic zmieniac Smile

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eliptyki czy okrągłe na tył? 
Pablo napisał:


Pablo jak już kupujesz to kup coś porządniejszej firmy ...


więc powiem: zdecydowanie jajo!! spisują się na medal!!

tak to wygląda http://starletclub.phorum.pl/viewtopic.php?p=4405#4405

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Moim zdaniem lepsze są okrągłe ponieważ jest równy rozkład napięcia zawieszenia. Na pewno nie kupuj współosiowych(gwizdek w środku głośnika), ponieważ w takiej pozycji szybko dostaje się syf do cewek i zaczyna trzeszczeć lub przeciera się cewka. Lepszym pomysłem jest średnio-niskotonowiec+ gwizdek+ zwrotka. Jeżeli nie zakładasz suba do bagażnika to przydałyby Ci się obudowa na te głośniki w półce(przerobiona lub nowa półka) wtedy będzie nawet przyjemny efekt. A tak nawiasem to na froncie zamontowane są blaupunkty 50W/15W.


_________________
http://obcy1111.wrzuta.pl/film/vvmbwtDIrG/
Moje skromne car-audio
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post  
a ja myśle że jeśli chodzi o pólkę to jeden pies, bo i tak wszyscy lub część z nas wie że z półki szału nie ma. Nie sugeruj się tym co na radiu jest napisane mam panasonica niby 4x50w i ma 21 RMS i miałem 5 letniego kenia 4X30w i miał tą samą moc RMS. Ale do sedna pokaż jakie głośniki byś chciał i wtedy pogadamy


_________________
#012
トヨタスターレットEP81L
古いトヨタは決して死なない
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post  
http://www.ukstarletclub.com/forums/index.php?showtopic=19571
takie będą dobre:)


_________________
EP82 2E-E =)
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
a i ważne żeby każdy element twojej dyskoteki był mniej więcej tej samej klasy bo wyobraź sobie masz super suba i chiński wzmacniacz efekt:sub ledwo się rusza w drugą stronę chiński sub się pali i kasa w błoto idzie


_________________
#012
トヨタスターレットEP81L
古いトヨタは決して死なない
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post  
pawelo166 napisał:
http://www.ukstarletclub.com/forums/index.php?showtopic=19571
takie będą dobre:)


Zastanawiam sie jaki jest sens walić dźwięk w bagaznik z tych elips :/

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Ja mam z przodu popierdolki male sony, a z tylu jakies elipsy 6x9 (ciagle zapominam spisac nazwe, jakis huang-he-ho-weng pewnie) i jak dla mnie, to srednie rozwiazanie - dzwiek praktycznie tylko z tylu, przy wyzszych predkosciach trzeba ograniczac glosnosc bo osoby na tylnej kanapie maja za uchem glosnik. Starlet jest mala to i mozliwosci konfiguracji za duzo nie widac, chociaz niektorzy sie bawia i panele na drzwiach przerabiaja itp.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
ilb napisał:
Ja mam z przodu popierdolki male sony, a z tylu jakies elipsy 6x9 (ciagle zapominam spisac nazwe, jakis huang-he-ho-weng pewnie) i jak dla mnie, to srednie rozwiazanie - dzwiek praktycznie tylko z tylu, przy wyzszych predkosciach trzeba ograniczac glosnosc bo osoby na tylnej kanapie maja za uchem glosnik. Starlet jest mala to i mozliwosci konfiguracji za duzo nie widac, chociaz niektorzy sie bawia i panele na drzwiach przerabiaja itp.



Zastanawiałem sie właśnie czy nie wsadzić jakichś głośników w tylen boczki ... ale chyba sobie daruje ...
A co do paneli na drzwiach z przodu to juz mam plan umieścić tam okrągłe 16 Smile

Elipsy z tyłu sie sprawdzają w moim przypadku ... fader daje bardziej na przód i smiga Wink

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Musze sie pobawic ustawieniami w radiu, tak jak piszesz. Wedlug instrukcji fader moge ustawic, jutro zobacze, moze rzeczywiscie tutaj jest pies pogrzebany.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eliptyki czy okrągłe na tył? 
Graph napisał:

hahaha następny sie wkręcił Razz
Rewelacyjnego basu to z tego nie będzie skoro tylko pod radio podłączysz ... Radio 4x50 ma 4x22 RMS ...
Więc 40 to będzie jakieś +/- 15 RMS ...

Czegokolwiek nie założysz będzie grało Smile
Wiec juz od Ciebie zależy wybór czy będa kółeczka czy jajka Smile

Swoją droga jak podpiałem do moich elips wzmaka (to jak jeszcze suba nie miałem) to szczerze powiem że dzwiek mnie zaskoczył ... a głośniki to "krzak" bo LTC :/
Ale planuje wymienić wszystko na JBL ... i zasilić dodatkowym wzmakiem Smile

Pablo jak już kupujesz to kup coś porządniejszej firmy ... nie rób tak jak ja - czyli złapałem to co mi sie spodobało ... bo jak sie nakręcisz bardziej to nie będziesz musiał musiał już nic zmieniac Smile


Na razie wszystko mam JVC, myslę że to przyzwoita firma i w tą stronę bym szedł, aczkolwiek warto by poszukać czegoś z firmy specjalizującej się w CA - Clarion, Magnat itp.


_________________
.::009::Toyota Starlet j (EP91)::.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eliptyki czy okrągłe na tył? 
Pablo napisał:

Na razie wszystko mam JVC, myslę że to przyzwoita firma i w tą stronę bym szedł, aczkolwiek warto by poszukać czegoś z firmy specjalizującej się w CA - Clarion, Magnat itp.


Hmmm ... Ja bym jednak proponował JBL lub Alpine ...
Pamiętaj też że bardzo dużo zależy od radia ...

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
dokładnie, kewood alpine i clarion ma dobre radia


_________________
#012
トヨタスターレットEP81L
古いトヨタは決して死なない
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 


Wyświetl posty z ostatnich:
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 5
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach