Forum starlet club pl Strona Główna
POMOC RejestracjaSzukajFAQ Rejestracja Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
nadkola /plastiki/
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post nadkola /plastiki/ 
Witam ! Orientujecie się czy nadkola/plastiki/ z toyoty starlet p8 1994 r będą pasować do p9.Mam okazje kupić nowe, ale niestety nie jestem w stanie ich sprawdzić.Chodzi o tył do P9.Będzie jakaś różnica?Dzięki za podpowiedzi!!

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Odpowiedz z cytatem
dziś malowałem koła, po wyjęciu lewarka ( w bagażniku w klapie od lampy) zobaczyłem wielką dziurę w nadkolu - na wylot, załamka. pomyślałem że oddam do mechanika i mi to pospawa, ale żeby się to nie powtórzyło, to też chętnie kupiłbym plastikowe nadkola - dlatego podpisuje się pod pytaniem wyżej. (bo szukałem oryginalnych do ep91 i chyba czegoś takiego nie ma, prawda?)

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Ja odradzam nadkola - niestety zbiera to wszelki syf i gromadzi tym samym wilgoc - wystarczy spojzec na laczenie przedniego fabrycznego nakola z blotnikiem przy dolnym rogu drzwi.
Lepiej zabezpieczyc wneke kola barankiem (jesli fabryczny juz odpadl) niz dawac te plastiki.

!! Dermatologia Estetyczna i Medyczna Katowice !!
Odpowiedz z cytatem
Popieram słowa Mecha. U mnie aktualnie reperuje nadkola poprzez spawanie łatek. Nadkola nic nie dadzą, nie ma jak ich tam szczelnie włożyć tak żeby nic nad nie nie wpadało...a jak wiadomo woda i wilgoć wejdzie wszędzie. Ja teraz wyczyściłem to do gołej blachy tam gdzie były ewentualne uszkodzenia starej powłoki. Wszędzie gdzie mogła być rdza czyściłem do zera. Na to poszedł podkład antykorozyjny i na to przyjedzie teraz masa uszczelniająca malowana pędzlem. Myślę że zabezpieczy to nadkole na kupe lat. A kamienie będą się od tego spokojnie odbijały.
Także spawać dziury i zabezpieczać masami!

Odpowiedz z cytatem
Demonkuba: jaki polecasz podkład i mase uszczelniającą?

Odpowiedz z cytatem
baranek to najlepiej poliuretanowy. nie ma bata zeby szybko go zdarlo.

Odpowiedz z cytatem
Masa uszczelniająca Novol lub Boll. Kupujesz w puszkach od 1 do 3 litrów i pędzlem nakładasz. Baranek podobno najlepszy jest z firmy 3M.

U mnie będę tą masą robił nadkola i wszystkie łączenia i zakamarki na łączeniach pod podłogą. Reszta barankiem Wink

Odpowiedz z cytatem
baranek wygląda jak spray zwykły, tyle że jest to specjalna farba do malowania-zabezpieczania elementów najbardziej narażonych na uszkodzenia mechaniczne (kamienie etc), czyli progi, nadkola

Uploaded with ImageShack.us
Odpowiedz z cytatem
Baranek to jest podkład na bazie kauczuków i żywic który tworzy elastyczną i grubą powłokę zabezpieczającą przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz przed bezpośrednim dostępem wody do elementów metalowych. I radze kupować firmowe wyroby (Boll, novol ) bo raz kupił jakieś gówno za 15 zł i w czasie wysychania spękał cały. A nakładałem tak jak w instrukcji.

Odpowiedz z cytatem
ja mialem problemy z boll-em - nie pamietam juz co ale kupilem novola i jest ok.

Odpowiedz z cytatem
Ja ostatnio pomagałem znajomemu mechanikowi i właśnie bollem malowaliśmy tylne nadkola i było okej w sumie Wink Może jakaś wadliwa partia. ja do siebie wezmę raczej novol.

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1