Forum starlet club pl Strona Główna
POMOC RejestracjaSzukajFAQ Rejestracja Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
bagaznik rowerowy
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post bagaznik rowerowy 
wiosna w pelnej okazalosci wiec az kusi zeby wybrac sie gdzies na rowerku i tu moje pytanie czy korzystacie z bagaznikow rowerowych a jezeli tak to jakich, jak z montazem na naszych autkach i jak sie z nimi jezdzi (stabilnosc, opory, zuzycie paliwa itp) Question

moja pasja Smile

Qba
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Odpowiedz z cytatem
Ja mam taki na tylną klapę. Jest uniwersalny, a co do oporów, 140 poszła ale było już "ciekawie". Jak zmieniasz często auta i nie lubisz inwestować na krótki czas - polecam. Wady - tylko do rowerów, większe opory, ciężej klapę odtworzyć.

ok, dzieki
a powiedz jeszcze czy rower stoi kolami w takiej rynience czy moze jest powieszony za rame?
pozdroofka

moja pasja Smile

Qba
Odpowiedz z cytatem
ok, dzieki
a powiedz jeszcze czy rower stoi kolami w takiej rynience czy moze jest powieszony za rame?
pozdroofka

Powieszony za ramę. Z rynienkami też są. Najlepsze są takie zakładane na hak - tańsze i solidniejsze. Ale trza mieć hak.

zastanow sie ile razy do roku jedziesz na rower i ile kosztuje wypozyczenie na miejscu - czasem tak jest taniej.

!! Dermatologia Estetyczna i Medyczna Katowice !!
Odpowiedz z cytatem

Powieszony za ramę. Z rynienkami też są. Najlepsze są takie zakładane na hak - tańsze i solidniejsze. Ale trza mieć hak.

slyszalem ze z rynienkami sa stabilniejsze ale i drozsze. Zdecydowanie najlepszy bylby jakis na hak ale jak mowisz najpierw trzeba go miec Rolling Eyes

najtanszy wieszany na allegro mozna kupic za 160 zl, z rynienkami juz znacznie wiecej bo 350 zl, kwestia czy jest sens ...

mechu napisał:
zastanow sie ile razy do roku jedziesz na rower i ile kosztuje wypozyczenie na miejscu - czasem tak jest taniej.

ile razy to sie okaze ... tak czy inaczej za duzo kasy wlozylem w rower zeby teraz rozwazac wypozyczanie Confused

moja pasja Smile

Qba
Odpowiedz z cytatem
Nie ma sensu z rynienkami. I tak mają łapę na ramę. Jak masz mega wartościowy rower, będziesz musiał coś podkładać na ramę aby plastik uchwytu nie zmatowił lakieru. Ale ten problem dotyczy nawet bagażników dachowych, gdzie jest łapa do ramy. Jeśli będziesz tylko rower woził i to sporadycznie, polecam. Przy okazji będzie pasował do innych aut w rodzinie.

szmergiel napisał:
Nie ma sensu z rynienkami. I tak mają łapę na ramę. Jak masz mega wartościowy rower, będziesz musiał coś podkładać na ramę aby plastik uchwytu nie zmatowił lakieru. Ale ten problem dotyczy nawet bagażników dachowych, gdzie jest łapa do ramy. Jeśli będziesz tylko rower woził i to sporadycznie, polecam. Przy okazji będzie pasował do innych aut w rodzinie.

idac po kosztach bralbys cos takiego:
http://www.allegro.pl/item604718245_solidny_uchwyt_na_klape_3_rowery_tanio_w_w.html
Question

moja pasja Smile

Qba
Odpowiedz z cytatem
Nie. Z całym szacunkiem do gwiazdy, ale jej blacha grubością przypomina konserwę. Takie cudo będziesz musiał zaprzeć o blachę co da na 100% wgniecenie. Ja mam coś takiego http://www.allegro.pl/item605559322_wysoki_uchwyt_na_3_rowery_okazja.html . Regulujesz i opierasz o zderzak i szybę która o niebo lepiej znosi naciski. Podczas jazdy górne odciągi napinają się, zwiększa się nacisk na zderzak, zmniejsza na szybę (opory powietrza roweru). A w tym co pokazałeś zwiększy się nacisk na blachę. (dobrze aby rama roweru nie zsuwała się jak na załączonym przeze mnie przykładzie tylko siedziała w łapie - inny rodzaj)

PS Poszukaj używanego. Ja taki kupiłem od kolesia który założył hak i poszedł w mocowanie oparte na haku. Dałem coś koło 100 zł, a gwarantuje ze po 3 wyjazdach z rowerem, nowy bagażnik będzie miał porównywalne ślady użytkowania.

no wlasnie cos mi nie pasowalo z ta niska cena. W sumie ten co podeslales nie duzo drozszy a lepiej sie rozpiera (tzn. w lepszych punktach) wiec jak nie znajde nic ciekawego z uzywek to moze sie skusze na tego Wink

w kazdym razie dzieki za porady Very Happy

BTW, co powiesz na taki:
http://www.allegro.pl/item612227411_inter_pack_doae_hi_bike_uchwyt_na_3_rowery.html
Question Question Question

moja pasja Smile

Qba
Odpowiedz z cytatem
Czy macie doświadczenia z bagażnikiem dachowym dedykowanym do starletki 3d? Chciałbym przewozić na nim rower w uchwycie. Problem w tym, że odległość pomiędzy belkami poprzecznymi wynosi ok 68 cm.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1