Forum starlet club pl Strona Główna
POMOC RejestracjaSzukajFAQ Rejestracja Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 3
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Pęknieta osłona przegubu
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
widac nie bylo nasmarowanie kiedys przed zlozeniem i sie "zespawalo" rdza.


_________________
!! Car Audio Serwis Katowice - Tym sie zajmuje na co dzień !!


!! Dermatologia Estetyczna i Medyczna Katowice !!
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 


Odpowiedz z cytatem
Post  
Ramzes jest jedno ale - nawalałem tak młotem, że w klepce bukowej służącej jako podkładka, od ośki zrobiła się dziura na pół głębokości Wink

Ustaliliśmy z mechaniorem telefonicznie, że podjadę do niego i załatwimy to po męsku - palnikiem. Grzanie ośki przegubu. Podejrzewam że po takim zabiegu przegub będzie do wymiany na nowy. Dam znać jak przebiegła naprawa z palnikiem w ręku.


_________________
EP81 1,3 12V 2E-E XLi 1991
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Odpowiedz z cytatem
Post  
i jak poszla wymiana tego? u mnie wlasnie mechanik dzwonil i mowil ze jest problem z tmy bo nie moze zdjac ni cholery.


_________________
| Pozdrawiam
Kamil |

/// Toyota Starlet 1,3 ,91rok EP8 - sprzedana koledze/zgon po zerwaniu paska rozrzadu
/// Toyota Starlet 1,3 ,97rok P9
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
chcesz wymienić samą osłonę przegubu ??


_________________
SS - Sebastian Starlet 1.3 EP82
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
tak, ta tzw manszete


_________________
| Pozdrawiam
Kamil |

/// Toyota Starlet 1,3 ,91rok EP8 - sprzedana koledze/zgon po zerwaniu paska rozrzadu
/// Toyota Starlet 1,3 ,97rok P9
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
w takim razie nie trzeba wyjmować przegubu z piasty tylko 'można' wypiąć półoś ze skrzyni Smile
istnieje duże prawdopodobieństwo że po zdjęciu zwrotnicy i tak nie wyjmiesz przegubu z półosi bo nie pozwoli na to pierścień zabezpieczający do którego nie ma dostępu...
wyjmuje się przegub ze skrzyni, zdejmuje pierścień zabezpieczający i ściąga przegub, zdejmuje osłonę wewn. przegubu, zdejmuje/rozcina osłonę zewnętrznego i składa w odwrotnej kolejności... przy kanale/podnośniku nie będzie problemu z dostępnością Smile


_________________
SS - Sebastian Starlet 1.3 EP82
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
SS napisał:
w takim razie nie trzeba wyjmować przegubu z piasty tylko 'można' wypiąć półoś ze skrzyni Smile
istnieje duże prawdopodobieństwo że po zdjęciu zwrotnicy i tak nie wyjmiesz przegubu z półosi bo nie pozwoli na to pierścień zabezpieczający do którego nie ma dostępu...
wyjmuje się przegub ze skrzyni, zdejmuje pierścień zabezpieczający i ściąga przegub, zdejmuje osłonę wewn. przegubu, zdejmuje/rozcina osłonę zewnętrznego i składa w odwrotnej kolejności... przy kanale/podnośniku nie będzie problemu z dostępnością Smile



Przegub zewnętrzny trzeba zbić z półosi przez pierścień zabezpieczający. Tylko pytanie czy jeżeli nie zmieniam przegubu na nowy to nie zniszczę tego który mam przy tej operacji?
Z drugiej strony, przy wyciąganiu półosi ze skrzyni są jakieś zabezpieczenia, pierścienie osadcze itp czy luźno wychodzi?

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Brodda13 napisał:
Przegub zewnętrzny trzeba zbić z półosi przez pierścień zabezpieczający.

Toyota odradza takie rozwiązanie Wink oczywiście jak ktoś się uprze to wiadomo że wszystko można... Razz wtedy trzeba pamiętać o nowym pierścieniu zabezpieczającym.

luźno wychodzi Smile


_________________
SS - Sebastian Starlet 1.3 EP82
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Flexem mechanik ciął bo walenie,ciągniecie i kopanie nie dało rady Wink)

Potem dziękował mi że tylko miałem jeden przegub do wymiany bo z drugim już by nie wytrzymał psychicznie Wink


_________________
STARLET EP81 (ENGINE 2E-E) 1990r. >222 tyś.km

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Osłona wymieniona.
SS, szkoda że nie napisałeś że jak wyjmę przegub ze skrzyni to mi olej zacznie uciekać Razz
Na szczęście w porę się połapałem i wyjąłem tylko troszeczkę, potem rozłączyłem przegub przy skrzyni.
Piastę i tak odkręcałem ale tylko dlatego że nie ruszałem sworznia wachacza, a odkręciłem tylko kolumnę Wink
Bez wyjmowania z piasty przegubu zewnętrznego trochę nieporęcznie by się to wymieniało, szczególnie jeśli ma być czysto - ale da się Smile

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
a wymieniałeś osłonę od strony pasażera czy kierowcy ??

mea culpa Razz ja na razie wymieniałem tylko od strony pasażera a tam olej nie ucieka Razz widać od strony kierowcy jest inaczej Smile


_________________
SS - Sebastian Starlet 1.3 EP82
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Wymieniałem od pasażera i uwierz mi że ucieka Razz chyba że miałeś mocniej samochód przechylony na lewarku Wink
ale w sumie nie jest konieczne wyjmowanie całego przegubu, bo można go po prostu rozłączyć bez wyjmowania Wink
od kierowcy będę też robił to może zdjęcia zrobię jakieś.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
to ja już nie wiem jak ją wymieniałeś Razz
tam nie może uciekać olej bo przegub wewnętrzny jest osadzony w koszyku i jedyne co może wyciekać stamtąd to smar z manszety Smile

Brodda13 napisał:
ale w sumie nie jest konieczne wyjmowanie całego przegubu, bo można go po prostu rozłączyć bez wyjmowania Wink

przegubu czy półosi ??


_________________
SS - Sebastian Starlet 1.3 EP82
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
półosi, ale wcześniej pisałes że trzeba wypiac półos że skrzyni Razz a na myśli pewnie miałeś że trzeba rozłaczyc przegub przy skrzyni Razz

U Ciebie też zbieżność poszła po wymianie?

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Brodda13 napisał:
półosi, ale wcześniej pisałes że trzeba wypiac półos że skrzyni Razz a na myśli pewnie miałeś że trzeba rozłaczyc przegub przy skrzyni Razz

no tak ale nie da rady przecież zdjąć przegubu bez wypinania półosi... Smile

Brodda13 napisał:
U Ciebie też zbieżność poszła po wymianie?

nie...... tzn. chyba nie Mr. Green opon nie ścina, gwiazdka jedzie jak po sznurku więc zakładam że jest ok Wink
nie robiłem u siebie jeszcze ani razu zbieżności Embarassed


_________________
SS - Sebastian Starlet 1.3 EP82
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
 


Wyświetl posty z ostatnich:
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 3
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach