Forum starlet club pl Strona Główna
POMOC RejestracjaSzukajFAQ Rejestracja Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 4
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Toyota Starlet EP91 1.3 XLi 1998
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Toyota Starlet EP91 1.3 XLi 1998 
Pokazuję Wam, drodzy forowicze, moje autko.
Jest to Starlet z 1998 r., kupiona (nie przeze mnie) w polskim salonie, wersja bieda.
Z wyposażenia ma centralny zamek i radio, więc ostro Wink.

Starleta już raz jechała na autolawecie, awarii uległ alternator. Trochę rzeczy też zostało w niej wymienionych. Przebieg, a raczej stan licznika to ok. 132 tys. km.







Ogólnie wnętrze jest troszeczkę zniszczone. W paru miejscach widnieją zadrapania, jakieś zabrudzenia etc. Nie miałem czasu, żeby wszystko wywalić ze środka, razem z całą tapicerką, ale zrobię to w wakacje, bo będę prawdopodobnie wygłuszał pokrakę Wink.

Z planów na najbliższą przyszłość:
- kupno felg, niestety 13" i pewnie stalówki - podyktowane raz tym, że mam opony letnie na takie felgi, dwa nie mogę przesadzać z szerokością gumy, bo wspomagania brak, trzy, stalówki są z reguły lżejsze od aluminiowych.
Będę celował w najniższe możliwe odsadzenie, więc 35. Szerokość pewnie 4,5-5 cali. Jeśli ktoś posiada dostęp do pewnych felg do gwiazdki, takich za rozsądną cenę dla studenta, to proszę o kontakt Wink.

- wreszcie przerzucić te zegary z obrotomierzem lub, jeśli takich nie zdobędę, wrzucę oddzielny obrotomierz

To tyle na tę chwilę Smile



Ostatnio zmieniony przez ilb dnia Czw Lip 30, 2009 18:05, w całości zmieniany 1 raz
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
 


Odpowiedz z cytatem
Post  
Ładna, dobry rocznik : ) Nie widać rdzy. Ale miejsca tyle z tyłu co i w 3d : P Nieprzejmoj sie moja starlet nawet centralnego nie ma : P

Co to za elipsy z tyłu ? Były, czy to Twoja robota ?


_________________
#018 - EP91
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Rdzy nie widać, bo zdjęcia były robione przed zimą Wink
Obecnie pojawiła się na robionych drzwiach, będę musiał to zabezpieczyć.


Co do tych głośników, to 4 miesiące temu bym Ci odpowiedział, ale dzisiaj... nie pamiętam. Tonsil chyba, spojrzę przy okazji.
Sam podłączałem (tzn. z pomocą brata i Jego miernika Wink) widoczne na zdjęciach radio i te elipsy. Z przodu są jakieś miernoty 100 mm Wink. Te elipsy dostałem razem z jakimś starym radiem. Pan tłumaczył, że za głośno grają, a po wyjęciu radia zobaczyłem na szybko podłączone i poobcinane kable. Smutne.

Ogólnie zostało to poskładane, żeby jakoś grało, chociaż praktycznie słychać tylko tył (osoby z tyłu nie mają super warunków do podróżowania).
W caraudio nie bardzo chce wsadzać kasę, bo auto stoi pod blokiem w stolicy.

Zdjęcie tyłu było zrobione po to, by pokazać ilość miejsca przy maksymalnie cofniętych przednich fotelach. Tak jeżdżę starletką.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
ładna ale szkoda że nie 3d


_________________
#012
トヨタスターレットEP81L
古いトヨタは決して死なない
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post  
jak dla mnie ok szkoda troche że golas;)

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Toyota Starlet EP91 1.3 XLi 1998 
Ja nawet centralnego nie mam, jest za to poduszka, niestety tylko dla kierowcy. Niestety z przykrością muszę stwierdzić, że i na moim pojawia się jakaś rdza, na razie w postaci 2 niewielkich purchli pod lakierem, no niestety będzie ich pewno coraz więcej i większych Sad Co do masy felg stalowych, zawsze wydawało mi się, że są cięższe od alu. Co do cen stalówek, kupowałem nowe, ale nie oryginalne po 125 sztuka, myślę że to przystępna cena, używane możesz trafić poniżej 100.


_________________
.::009::Toyota Starlet j (EP91)::.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post  
Pablo, piszesz o felgach 13"?

Mozesz napisac, w ktorym miejscu je kupowales? Będę wdzieczny Smile

Co do masy, to roznie bywa, ale przewaznie stalowki sa lzejsze, a przynajmniej tak mnie na wydziale uczyli Wink

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
z ciekawosci zwazcie sobie - moje pancerne pietnastki waza 8kg (jedne z najciezszych kutych felg - przewaznie kute maja ok 5-6kg).


_________________
!! Car Audio Serwis Katowice - Tym sie zajmuje na co dzień !!


!! Dermatologia Estetyczna i Medyczna Katowice !!
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Toyota Starlet EP91 1.3 XLi 1998 
Pablo napisał:
Niestety z przykrością muszę stwierdzić, że i na moim pojawia się jakaś rdza, na razie w postaci 2 niewielkich purchli pod lakierem, no niestety będzie ich pewno coraz więcej i większych


no to sie pozbywaj rdzy nie dopuść do tego że by ci auto żarło


_________________
#012
トヨタスターレットEP81L
古いトヨタは決して死なない
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Toyota Starlet EP91 1.3 XLi 1998 
speedy napisał:
no to sie pozbywaj rdzy nie dopuść do tego że by ci auto żarło


Oj, żeby tylko czas na to był, na razie są to na szczęście drobiazgi. Jak z tym walczyć w sposób profesjonalny (nie myślę tu o wypaćkaniu Hammeritem)? Lakiernicy za takie pierdoły zdzierają skórę, na szczęście mam lakiernika "za miastem", jeździłem tam jeszcze nissanką, za malutkie pieniądze pięknie mi zrobił progi podwozie, później nadkola, a stan był wtedy już krytyczny. Powiem tylko, że spece z przepięknej stołecznej mieściny chcieli kilka do 10x więcej Smile Tylko szkoda z takimi drobiazgami jeździć 60 km.


_________________
.::009::Toyota Starlet j (EP91)::.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post  
ilb napisał:
Pablo, piszesz o felgach 13"?

Mozesz napisac, w ktorym miejscu je kupowales? Będę wdzieczny Smile

Co do masy, to roznie bywa, ale przewaznie stalowki sa lzejsze, a przynajmniej tak mnie na wydziale uczyli Wink


Jeśli chodzi o te nowe za 125 pln to był serwis ASO Rogujski, przy al. Prymasa 1000-lecia w Warszawie, niedaleko tunelu kolejowego w okolicach dw. Zachodniego. Felgi ok. cena, ale samego serwisu nie za bardzo polecam, raczej nie specjalizują się w Japonii. Kupowałem je rok temu, nie wiem jak teraz z cenami.


_________________
.::009::Toyota Starlet j (EP91)::.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Toyota Starlet EP91 1.3 XLi 1998 
Pablo napisał:
speedy napisał:
no to sie pozbywaj rdzy nie dopuść do tego że by ci auto żarło


Oj, żeby tylko czas na to był, na razie są to na szczęście drobiazgi. Jak z tym walczyć w sposób profesjonalny (nie myślę tu o wypaćkaniu Hammeritem)? Lakiernicy za takie pierdoły zdzierają skórę, na szczęście mam lakiernika "za miastem", jeździłem tam jeszcze nissanką, za malutkie pieniądze pięknie mi zrobił progi podwozie, później nadkola, a stan był wtedy już krytyczny. Powiem tylko, że spece z przepięknej stołecznej mieściny chcieli kilka do 10x więcej Smile Tylko szkoda z takimi drobiazgami jeździć 60 km.


zobacz co sie z moją gwiazdką stało starszy też mówił że nie warto
nie pozwól żeby ją zeżarło


_________________
#012
トヨタスターレットEP81L
古いトヨタは決して死なない
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Toyota Starlet EP91 1.3 XLi 1998 
speedy napisał:
zobacz co sie z moją gwiazdką stało starszy też mówił że nie warto
nie pozwól żeby ją zeżarło


Nie no spoko, auto w takim wieku ma prawo tak wyglądać (widziałem foty), nie ma co dramatyzować. Moja starsza ma nissana 2 lata młodszego (2000) i tam już ruda nieźle szaleje. U mnie to w porę namierzone drobiazgi. No i garażyk od niedawna mam, tak więc mniej nocy pod chmurką i pogrzebać będzie gdzie.


_________________
.::009::Toyota Starlet j (EP91)::.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post  
Dzisiaj...

...wreszcie bylo wszystko, co trzeba - opony, felgi, pogoda, moj czas, czas sasiada wulkanizatora, no i checi.

Był pomocnik nr. 1:



Był też pomocnik nr. 2:



Byłem obsługiwany w tzw. miedzyczasie Wink, wiec zajalem sie tez wyciagnieciem tego:



By zobaczyć to:



W tym momencie sorry za słabe zdjęcia Wink

Zdjąłem to wyżej, żeby dowiedzieć się dlaczego w aucie słychać tylko to:



Później zaczęło się na dobre:



No i pierwsza poszła, a za nią kolejne...



Pooglądałem, pooglądałem:



Spojrzałem jeszcze na podniesioną zimówkę:



By za chwilę spojrzeć już na nowe obuwie:



Poszła jedna strona:



Później kolejna, ale auto było brudne. Miało prawo, w końcu w sobotę woskowałem 2 godziny :-!...
Umyłem, zrobiłem więc jeszcze kilka ujęć:





Tutaj sprawdzałem, czy szyba jest czysta:




Co mogę powiedzieć...
Rozmiar 185/60 R14, Kleber Dynaxer HP2 i brak wspomagania - jest bardzo fajnie. Kręci się niedużo ciężej, niż na 165/70 R13, a wygląda dużo lepiej, prowadzi się znacznie stabilniej. Ogólnie jestem bardzo zadowolony Smile.
Felgi to KFZ 6850, 14x5,5, 4x100 ET 39. Koło wyszło na zewnątrz w porównaniu z poprzednim zestawem chyba ok. 20 mm Wink.

W świetle sklepów wygląda super Wink

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  




Smile

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
 


Wyświetl posty z ostatnich:
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 4
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach