Forum starlet club pl Strona Główna
POMOC RejestracjaSzukajFAQ Rejestracja Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 21 z 22
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 20, 21, 22  Następny
Hamowanie , hamulce - oj niemiło było
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Witam wszystkich,
Chciałbym poruszyć temat hamulców w naszych starletkach. Co powiecie o małym upgrade tzn. zaciski dwutłoczkowe avensis t22 do tego tarcza corolla d4d 275mm, 4x100, otwór 55mm. Rozstaw śrub jarzma pasuje, problem robi się z dobraniem odpowiedniej odległości tarczy od piasty. Wiem że można zastosować jakieś dystanse. Czy ktoś próbował coś takiego u siebie? Pytam bo szykuję się do projektu turbo, więc lepszy hamulec niewielkim kosztem napewno się przyda. Very Happy

!! Dermatologia Estetyczna i Medyczna Katowice !!
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Odpowiedz z cytatem
Doszedłem do końca moich problemów z hamulcami Smile

Wymieniłem dużo elementów, które były zużyte. Jednak największą różnicę przyniosła wymiana pompy hamulcowej. Pedał już nie wpada, skok jest minimalny, jest twardo Smile Poprzednio pedał miał jakby martwą strefę, wpadał dużo głębiej i był "gąbczasty".

Pompę kupiłem od Toyoty Paseo, z zewnątrz to samo ale od środka już nie. Moja ori pompa od P8 miała tłoczek średnicy 19mm, a ta z Paseo ma 20,6mm. Reparaturka 20,6 jest nie do dostania, ale główne uszczelki pasują z zestawu od Corolli E9 (koszt poniżej 20zł).

Nie wiem co bardziej pomogło, czy pompa w lepszym stanie z nowymi uszczelnieniami, czy większa średnica tłoczka, ale nareszcie jestem zadowolony Smile

Przymierzałem też serwo z Paseo/Starletki P9, ale jego montaż w P8 jest bardzo kłopotliwy, dlatego odpuściłem.

Odpowiedz z cytatem
chciałbym zapytać Was o opinię klocków hamulcowych firmy TRW. Tego producenta polecił mi znajomy ale sam nie jestem przekonany. Ktoś używał i może podzielić się opinią? Byłbym wdzięczny

Odpowiedz z cytatem
Na co dzień myślę, że jak najbardziej ok. Mam TRW z tyłu w Maździe i jest spoko, nie piszczą, pylenie w normie. Słyszałem opinię, że jest to dość miękki klocek - niepiszczący, pylący i łagodny dla tarczy.

Odpowiedz z cytatem
Klocek jak klocek, mam takie iii...pylą u mnie dość mocno, hamują ładnie ale lubią się przegrzać. W ruchu ulicznym spisują się ok.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Ja nie polecam TRW Lucas, bo szybko dostają fading i drą tarcze. Obecnie mam zarówno w P8, jak i w P9 Kashiyama standard. Całkiem dobrą alternatywą są klocki Bosh-a. Bardziej miękkie od Kashi, ale do agresywnej jazdy nie bardzo. Do normalnej jazdy jak najbardziej.

Witam. Macie może namiary na sklepy, gdzie dostępne są przewody hamulcowe tylne sztywne. Potrzebny jest mi lewy, prawy prawdopodobnie też. Musiałem wymienić cylinderek z lewej strony. Niestety śruba na przewodzie jest miękka, moja była zapieczona. Odkręciłem ją w końcu żabkami i oczywiście żabkami dokręciłem. I teraz cieknie płyn. Nie wiem czy między śrubą a cylinderkiem, czy śrubą a przewodem.

Nigdzie nie mogę znaleźć tego przewodu. Konkretnie chodzi o 47324-16170.

Serwis komputerowy, naprawa komputerów, Kościerzyna i okolice
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Odpowiedz z cytatem

Odpowiedz z cytatem
W Toyota Chwaszczyno 28,92 zł brutto za sztukę.

Serwis komputerowy, naprawa komputerów, Kościerzyna i okolice
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Odpowiedz z cytatem
po 20 tys gdzie wymieniłem klocki,tarcze i szczeki przy hamowaniu przód mi piszczy oraz jak wchodzę w zakręty ,proszę o rade czy muszę już wymienić tarcze ?
pozdr

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Hej wszystkim, przy okazji robienia tylnego zawiasu chcę się zabrać za tylne heble mojej P7, i zastanawiam się czy ktoś wie coś o wymienności części z nowszymi ?
Kupiłem już tłoczki delphi, bo takie były dostępne, i myślę czy zestaw montażowy nie podejdzie np z p8. Ktoś przerabiał temat?
Szczęki wiadomo są najmniejszym problemem, ale te sprężynki, piny itp...

Regulatory myślę, że da się poczyścić i użyć stare jeśli będą OK?
Jakieś przemyślenia ? Zapraszam do dyskusji Smile

Odpowiedz z cytatem
W P8 zmieniałem tłoczki właśnie na delphi (chociaż ori pomijając rdzę chodziły sprawnie Smile ) oraz okładziny chyba ATE. Kupiłem też zestaw sprężynek itd. ale okazało się, że nie pasują, a wszystkie oryginalne części pracują jak należy, również regulatory. Prawdopodobnie u Ciebie będzie to samo Smile

Odpowiedz z cytatem
Witam

Chciałbym się spytać jak ocenić wyniki testu hamulców w ep91 ,jakie wartosci sa prawidlowe ,jak to wygląda u was ?

Wyniki

Max siła hamowania

przód

L=1600N P=1520N

tył

L=640N P=640N

Opory toczenia dla tyłu

L=360N P=320N

Ham. roboczy =50%
Róznica zablok.30%
Ham.postojowy 16%Nacisk na pedał 500N

I jak to wyszło ?

Pozdrawiam

Odpowiedz z cytatem
Witam, kupiłem niedawno trochę zaniedbaną starletkę ep91. Na przeglądzie wyszło że hamulce tylne mają 50% różnicy w sprawności pomiędzy stronami. Po za tym na tylnych kołach są luzy także przymierzam się do wymiany łożysk, szczęk i sprężynek w tylnich kołach, i mam kilka pytan, mianowicie:

1. Czy warto wymienić od razu bębny? Z zardzewiałych(nie wiem czy oryginałów) na TRW.
2. Czy da się jakoś ocenić potrzebę wymiany bębnów bez unieruchamiania auta? tzn czy jak ściągnę bębny do obadania będe je w stanie założyć z powrotem żeby auto jeździło?
3. Czy przy wymianie szczęk trzeba odpowietrzać układ hamulcowy?
4. Czy przy wymianie bębnów trzeba odpowietrzać układ hamulcowy?
5. Co jeszcze warto wymienić przy takiej naprawie.

Na razie gromadzę części. Mam już 2 komplety łożysk SKF, na dniach przyjdą szczęki TRW i poszukam sprężynek jeśli nie będzie ich w zestawie z szczękami. Bębny kosztują 130zł z TRW tylko czy warto. Głównie chodzi mi o to żeby zrobić to raz i porządnie i nie wracać do tematu tylnych kół na dłużej.

Odpowiedz z cytatem
Witam,
chciałbym prosić o pomoc, czy bębny hamulcowe z którejś wersji Starletki spasują do Tercela 1,5 sedan 2D STD, 1,5 l, 1996r?
Czy może ktoś z Was ma taką wiedzę?
Dzięki za pomoc

Odpowiedz do tematu Strona 21 z 22
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 20, 21, 22  Następny