Forum starlet club pl Strona Główna
POMOC RejestracjaSzukajFAQ Rejestracja Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 20 z 22
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22  Następny
kogo dzis skillowalem
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
no to i ja się pochwalę, klasycznie z pod świateł stanąłem obok passata b5 fl TDI 130 koni. Patrzę na kolesia z głupim uśmiechem, on się puka w czoło, to ja do odcięcia Very Happy zapala się pomarańczowe, jedynka zapięta, zielone, puszczam sprzęgło i ogień.

jedziemy w miarę równo, zapinam 2 z efektownym shotem ze sprzęgła, opony zapiszczały i dalej ogień, zaczynam oglądać passata w lusterku i stwierdzam, że nawet nie brzydki ten passat. <faja> w między czasie kończą mi się obroty więc na lajcie zapinam 3 bieg, passat w tyle. Zrzucam bieg i na luzie kulam się do następnych świateł, zatrzymuje się, on też opuszcza szybę (ja mam zawsze do połowy otwartą) i rzuca pytanie "co tam masz" ja mu na to 1296, gość zdębiał, grzecznie odjechaliśmy z pod świateł.


_________________
#012
トヨタスターレットEP81L
古いトヨタは決して死なない
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 


Odpowiedz z cytatem
Post  
A ja wczoraj sienną 1.4 w gazie objechałem jakieś 2 golfy, ale niewiem co miały pod maską ani nic Razz Wracałem z Berlina i z kuzynem po miastach troche podusiliśmy Very Happy


_________________
Pozdrawiam!Smile
Kuba

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Siena 1.4 to ma z 50km także potwór Very Happy no chyba że 16v Razz


_________________
Starlet P8 'Jeans' 2EE Bi-fuel Edition 95' >280kkm

Kuba Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
70KM Very Happy licznikowe 170 osiągneliśmy, navi pokazywała 162 km/h Very Happy Tylko że spalanie wtedy w okolicach 13 litrów gazu na 100 Very Happy


_________________
Pozdrawiam!Smile
Kuba

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
ja mam tak że zwykle jak jakieś 'tiuningi' (także w wersji agro) podjeżdżają i widzą rajdówkę to włącza im się korba i chęć udowodnienia czegoś sobie, ale rzadko się ścigam. na razie z ciekawszych killów była fiesta ST (mój kumpel), CRX, Golf z napisem GTI (agrotiuning, więc pewnie z GTI miał tyle wspólnego że z taśmy obok zjeżdżał), a z uturbionym Uno 1.3 kumpla szliśmy łeb w łeb, bo to co nadrabiał turbem tracił turbodziurą na następnym biegu Smile

ale najlepszy wyścig przeprowadziłem z gościem z zielonego Seata Ibizy we Wro - stanęliśmy na światłach i gazujemy, zapala się żółte, zielone i obaj startujemy jakbyśmy jechali na piknik Very Happy


btw - jak ktoś mnie pyta jaki robię czas na 1/4 mili to pytam ile zakrętów muszę pokonać... Wink

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Odpowiedz z cytatem
Post  
speedy napisał:
no to i ja się pochwalę, klasycznie z pod świateł stanąłem obok passata b5 fl TDI 130 koni. Patrzę na kolesia z głupim uśmiechem, on się puka w czoło, to ja do odcięcia Very Happy zapala się pomarańczowe, jedynka zapięta, zielone, puszczam sprzęgło i ogień.


Trudno mi w to uwierzyć.
Jeśli masz serie twojej Toyoty czyli zwykłe 1.3 to albo ten TDI nie miał 130KM albo był nieźle zajechany. Z całym szacunkiem, ale użytkuje Leona 130KM i użytkuje też Toyotę Starlet P9 1.3. Toyota nie ma szans. Raz to ma dużo mniej Nm, dwa o połowę słabszy silnik, niestety połowa wagi Toyoty w stosunku do wagi leona nie rekompensuje możliwości samochodu.

P9 1.3 / Leon 130KM
Nm 115Nm / 310Nm
KM 75km / 130km
0-100km (s) 11,2s / 9.8s
waga 810kg / 1400kg

Miałem kiedyś Passata przed liftem (97`).. i różnica wagi pomiędzy paskiem a leonem wyniosła jedynie 30kg. Jak widzisz, dane mówią same za siebie, chyba że masz tam 1.3T.
Pozdrawiam.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Speedy ma wydmuszkę Wink a poza tym koles w pasku mógł być beztalenciem Wink


_________________
Pozdrawiam!Smile
Kuba

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Jak nie wierzysz, to Twój problem, po za tym te dane masz z dupy wyjęte, zapraszam Cię w tym twoim leonie a objadę Cię na wstecznym z zaciągniętym ręcznym szanowny kolego. Wszystko w temacie, trzeba umieć jeździć a nie spisywać bzdury cholera wie skąd.


_________________
#012
トヨタスターレットEP81L
古いトヨタは決して死なない
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post  
Krzywy napisał:
0-100km (s) 11,2s / 9.8s


podajesz ksiazkowe czasy do 100 ktore nijak maja sie do startu rownoleglego - wazniejsze sa czasy na 100/ 200 m


_________________
!! Car Audio Serwis Katowice - Tym sie zajmuje na co dzień !!


!! Dermatologia Estetyczna i Medyczna Katowice !!
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Odpowiedz z cytatem
Post  
ja nawet mogę zrobić zdjecie, przy zakupie starletki (mam te papiery) są dane apropos danych technicznych mojej starletki, akurat dzisiaj to przeglądałem, rowne 10,0 s od 0-100km/h, tak jest napisane, dostaliśmy to z salonu, ile w tym prawdy? nie wiem. Ale wiem jedno, ustawiałem się z takim golfem, dostałem baty, fakt golf jest lżejszy.


_________________
Toyota Starlet EP91 1998r. Od nowości w rodzinie, potem należała do mnie.
Audi S3 8L facelift 2003r. 1.8 Turbo 225KM (BAM) quattro.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
A ja stwierdzam jedno:
na prostej jest dużo cwaniaków, w zakrętach 90% wymięka. Moja trasa jak jadę do pracy - Nowoursynowska jak się jedzie od Ciszewskiego do Doliny Służewieckiej. Na prostej każdy jest cwaniak, Starleta często dostaje, potem idą 3 zakręty i 90% zostaje w tyle (motory też dostają ode mnie w pupę.....)

Moc/moment to tylko prędkość na prostej. Jak się chce jeździć szybko w zakrętach to
ważniejsza jest opona/zawieszenie/geometria, tor jazdy i "jaja".

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
I to jest prawidłowe podejście Wink
Nie trzeba mieć nie wiadomo jakiej mocy żeby szybko jeździć, a jak chcecie się ścigać na prostej to kupujcie mustanga czy coś Razz
Pod 'jaja' trzeba też podpiąć wyczucie samochodu Very Happy


_________________
Starlet P8 'Jeans' 2EE Bi-fuel Edition 95' >280kkm

Kuba Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Brodda13 napisał:
I to jest prawidłowe podejście Wink
Nie trzeba mieć nie wiadomo jakiej mocy żeby szybko jeździć, a jak chcecie się ścigać na prostej to kupujcie mustanga czy coś Razz
Pod 'jaja' trzeba też podpiąć wyczucie samochodu Very Happy


Wczoraj mustang zawracał na trasie - ino nawet bokiem nie poszedł i ledwo mu to przyspieszało...


_________________
HEMICARS - mechanika pojazdowa, swapy, zawieszenia, hamulce
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
mechu napisał:
Krzywy napisał:
0-100km (s) 11,2s / 9.8s


podajesz ksiazkowe czasy do 100 ktore nijak maja sie do startu rownoleglego - wazniejsze sa czasy na 100/ 200 m


Owszem, dane książkowe, ale czytaj dokładnie. Ja użytkuje obydwa samochody. jakieś porównanie chyba mam.
Miechu wyjaśni mi różnicę ? Może czegoś nie rozumiem, a z matmy nie byłem orłem. Bo skoro samochód ma przyśpieszenie i na tych 100 - 200 m jaką prędkość osiągniesz takimi samochodami ? Wd. mnie będzie to trochę ponad 100 km/h. Producent też bada przyśpieszenie na prostej.

speedy napisał:

Jak nie wierzysz, to Twój problem, po za tym te dane masz z dupy wyjęte, zapraszam Cię w tym twoim leonie a objadę Cię na wstecznym z zaciągniętym ręcznym szanowny kolego. Wszystko w temacie, trzeba umieć jeździć a nie spisywać bzdury cholera wie skąd.

Co się spinasz, nie lubisz krytyki czy nie masz racjonalnych argumentów. Dane są katalogowe, wiec nie z dupy Smile. Widzę że jesteś mistrzem kierownicy => na wstecznym z zaciągniętym ręcznym, to chyba na barana ten samochód sobie weźniesz Smile. Tak poważnie może kiedyś gdy będę w okolicy dla wyjaśnienia się zgadamy.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
" podajesz ksiazkowe czasy do 100 ktore nijak maja sie do startu rownoleglego - wazniejsze sa czasy na 100/ 200 m" w zasadzie ten go nie rozumiem. Od zera do 100kmh (albo od swiatel do swiatel) po co tu cos kombinowac. W przypadku Gwiazdek duza role odrgywaja opony, u mnie 145 na 13kach bardzo latwo miela zamiast jechac i co mi po mocy. Swoja droga ten leon i tak slabo sie odpycha jak na 130km i ilestamwchuj niutonometrow. Porownywanie obu aut powoduje osmiesznie Leona i inne TDIki


_________________
| Pozdrawiam
Kamil |

/// Toyota Starlet 1,3 ,91rok EP8 - sprzedana koledze/zgon po zerwaniu paska rozrzadu
/// Toyota Starlet 1,3 ,97rok P9
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
 


Wyświetl posty z ostatnich:
Odpowiedz do tematu Strona 20 z 22
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22  Następny
  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach