Forum starlet club pl Strona Główna
POMOC RejestracjaSzukajFAQ Rejestracja Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Podczas ulewnych deszczy ALARM nie przestaje wyć
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Podczas ulewnych deszczy ALARM nie przestaje wyć 
Witam! Mam Starletkę EP91z 98r. Alarm, pilot i centralny zamek. Podczas ulewnych deszczy, alarm jest zalewany (?) albo trochę zawilgotnieje i wyje co chwilę jak oszalały. Nie mam kluczyka od tej skrzyneczki pod maską (tam jest umiejscowiona syrena). Ponieważ jest to alarm połączony z centralnym zamkiem i pilotem, obawiam się, że jak tą skrzyneczkę z syreną zwyczajnie wyrwę, to jednocześnie pozbędę się otwierania pilotem i centralnego zamka. Pierwszy pomysł miałam taki, żeby odłączyć akumulator - oczywiście rozwiązanie tymczasowe, żeby w końcu dziadostwo przestało wyć. Problem w tym, że od wielu, wielu lat (auto mam od 5 lat) auto nie było otwierane za pomocą kluczyka - tylko i wyłącznie na pilota - i zamek na kluczyk ani drgnie (W40 nic nie pomogło). Jeśli więc wypnę akumulator - nie zamknę/ nie otworzę auta. Drugi pomysł to wyciągnąć bezpiecznik odpowiedzialny za alarm. Skrzyneczki z bezpiecznikami mam dwie - jedna pod maską od strony kierowcy, druga pod kierownicą. W tej pod maską, bezpiecznik opisany jako "AM2" (15A), rzeczywiście odcina prąd do alarmu - ale jednocześnie także do pilota i do silnika w ogóle (po przekręceniu kluczyka w stacyjce jakieś kontrolki się zapalają, ale silnik kompletnie nie dostaje prądu). Pytania:
1. Czy ktoś miał również problem zalewanego deszczem alarmu? Czy mam pod maskę dokleić jakieś uszczelki?
2. Jak wyłączyć syrenę w alarmie, żeby nie wyło bez powodu?
3. A może lepiej wyłączyć alarm zupełnie? I dźwięk i światła?
4. Czy ktoś dysponuje rozpiską bezpieczników - który jest od czego konkretnie? Napisy AM1/ CDS/ FAN/ HTR/ EFI/ ALT itd. kompletnie nic mi nie mówią Sad

Z góry dziękuję za wszelką pomoc!

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1