Forum starlet club pl Strona Główna
POMOC RejestracjaSzukajFAQ Rejestracja Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Chłodnica klimatyzacji [EP91]
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Chłodnica klimatyzacji [EP91] 
Witam Smile
Moja starletka ma dziurawą chłodnicę klimatyzacji - była nabita wiosną, a na jesień już przestała chłodzić. Pod UV cała się świeci od kontrastu.
Szukałam po allegro i olx chłodnic typowo do starletki, ale ciężko trafić i ceny są zabójcze w porównaniu do wartości samochodu. Czy inne modele toyoty też miały montowane takie chłodnice? Patrzyłam na katalog części i o ile dobrze patrzę, to corolle z podobnych roczników miały chłodnice o tym samym numerze. Bardzo proszę Was o pomoc Smile

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chłodnica klimatyzacji [EP91] 
Jakie oznaczenie modelu masz na tabliczce na grodzi ? Albo VIN ?

Z tego co znalazłem to chłodnica klimy w Corolli i Starlet są te same, numer 88460-16350 .

A numer części to nie jest raczej 88460-10250? Czy źle patrzę?

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chłodnica klimatyzacji [EP91] 
The_Marcinek napisał:
Jakie oznaczenie modelu masz na tabliczce na grodzi ? Albo VIN ?

Z tego co znalazłem to chłodnica klimy w Corolli i Starlet są te same, numer 88460-16350 .

Moja odpowiedz zanim poznałem vin :/

Według Twojego Vin na Toyodiy to masz rację, numer części 88460-10250. A sprawdzałem jeszcze na http://jp-carparts.com/ to jak wpisałem sobie starlet ep91 i wersje z klimą w Twoim roczniku, to pokazuje mi numer 88460-10240 .
Myślę 88460-10240 i 88460-10250 sa niemal takie same.

Przyłączając się do tematu chciałbym zapytać o działanie klimatyzacji. Otóż w mojej starletce P9 po włączeniu przycisku i zapaleniu się kontrolki nie czuć żadnych efektów. Spod maski też niczego nie słychać po włączeniu ani nie widać żadnego ruchu. Czy to może mieć coś wspólnego z chłodnicą czy może "nabiciem" klimy? Co dokładnie oznacza nabicie klimy w tym modelu? To moja druga starletka, wcześniej miałem p8 i od niedawna p9 ale dopiero teraz miałem okazję sprawdzić jej działanie i dupa Sad Pytam bo najprawdopodobniej pojadę z tym problemem do mechanika ale wolałbym być bardziej merytorycznie przygotowany do problemu i wiedzieć czego oczekiwać od niego.

Pozdrawiam!

Może sprzęgło klimy się nie załącza? mówisz że nie czuć by coś się działo, a obroty spadają delikatnie na chwilę po włączeniu przełącznika?

Nabicie to nic innego jak uzupełnienie układu w czynnik chłodzący.

Niestety nawet obroty nie spadają. Czy uszkodzenie sprzęgła klimatyzacji to poważna sprawa? i czy to może być jedyny problem braku reakcji na włączenie klimatyzacji? : (

Bezpieczniki chociaż odpowiedzialne za klime są całe?

Jeśli sprzeglo by się uszkodzilo to obroty wzrastaja a po chwili mruga kontrolka klimy.

!! Dermatologia Estetyczna i Medyczna Katowice !!
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Bardzo dziękuję za pomoc The_Marcinek i mechu! ale to jeszcze nie koniec Very Happy na szczęście z układem wszystko w porządku, klimatyzacja została napełniona i jest aż zimno w aucie. Narazie w zakładzie nie wykryli żadnych nieszczelności – podjadę na kontrolę jeszcze za tydzień. Ale po pierwszej jeździe zauważyłem, że kapie mi woda na wycieraczkę pasażera. Mechanik powiedział, że to pewnie zatkany odpływ i można to odetkać jakimś drucikiem albo mogę do nich podjechać i to zrobią.

Jednak niechciałbym do tego terminu za tydzień się tam pojawiać, żeby trochę z tej klimy pokorzystać i żeby wyszły jakieś ewentualne nieszczelności (plus ile można jeździć na warsztat i spóźniać się do pracy). Moje pytanie jest takie – czy dojście do opływu jest stosunkowo łatwe i mógłbym to zrobić sam narazie? Smile

Miłego dnia!

http://www.japan-parts.eu/toyota/eu/1996/starlet/ep91r-aghnkw/3_121550_005_/electrical/8714_heating-air-conditioning-cooler-unit?pnn=88539&pa=8853910090

Samemu ogarniesz w 5 minut.

!! Dermatologia Estetyczna i Medyczna Katowice !!
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Niestety ale bujam się już dwie wizyty u majstra z nieszczelnościami Sad po jednym dniu już nie było prawie nic w układzie i okazało się, że podpuszczasz uszczelka w miejscu zaraz obok chłodnicy. Śruba się tam zapiekła, powiedziano mi że to ciężki przypadek bo że względu na to, że śruba jest metalowa a chłodnica aluminiowa to wszystko się tam utwardziło . Ale summa summarum zostało to naprawione chociaż majster powiedział, że było ciężko to wszystko przeprowadzić bo to bardzo delikatne i newralgiczne miejsce dla chłodnicy. No właśnie, po odjechaniu po jednym dniu klimatyzacja znowu nie chodziła, słychać było syczenie co ma oznaczać, że środek chłodzący się kończy. Majster powiedział mi, że prawdopodobnie chłodnica gdzieś puszcza. Strasznie mnie to irytuje bo narazie przeprowadza się to wszystko metodą prób i błędów (chyba oczekiwałem po sprawdzeniu nieszczelności i po zestawieniu auta, że będą dokładnie wiedzieć gdzie jest słaby punkt instalacji i już - mam dobre wyobrażenie co do fachowej obsługi?) a potrzebuję sprawnego auta na długi weekend. Budżet nie jest problemem, mogę kupić nową chłodnicę ale z drugiej strony nie powiedziano mi, że to 100% chłodnica i po jej zakupie problemy znikną Sad co o tym myślicie?

A jeśli faktycznie winę ponosi chłodnica to czy problem z początku wątku został potwierdzony przez, któregoś z Was? Niestety nigdzie nie znalazłem zamienników do Starlety i może faktycznie wystarczy kupić egzemplarz z Corolli. Pomocy! Smile

EDIT: przeszukałem stronę cars-info.eu i w kategorii air conditioning znalazłem 3 schematy:
Unit 8718: HEATING & AIR CONDITIONING - COOLER PIPING
Unit 8714: HEATING & AIR CONDITIONING - COOLER UNIT
Unit 1603: RADIATOR & WATER OUTLET

jednak w żadnym z nich nie ma nr chłodnicy : ( na stronach typu iparts nawet w kategorii klimatyzacji nie można wybrać starlety.

EDIT2: ok, znalazłem i rzeczywiście nr chłodnicy to 88460-10240. Jednak tej z końcówką 250 też nigdzie nie znalazłem do kupna. W corolli jest 88460-12480 (AE11) i 88460-12440/88460-12410 (AE10). Z czego dostępna na stronie np. Intercarsu jest tylko 12480 z ae11

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1