Forum starlet club pl Strona Główna
POMOC RejestracjaSzukajFAQ Rejestracja Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 3 z 4
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
szyby elektryczne - Fotorelacja DIY (str 3)
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
zrob foto relacje Very Happy

Będzie, będzie nie zapomniałem Smile
Przed chwilą podłączyłem "na sucho" ... zapindala ... czas zamykania szybki to cos ok. 4 sekund ... i nawet nie słychać żeby silnik miał opór ...
Myśle że jutro już będzie montaż Wink

Odpowiedz z cytatem
A takie pytanko czy to normalne ze tryb auto w seryjnych działa w jedną stronę? tzn po stronie kierowcy bo od pasażera to ni mum takiego wynalazku

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
A takie pytanko czy to normalne ze tryb auto w seryjnych działa w jedną stronę? tzn po stronie kierowcy bo od pasażera to ni mum takiego wynalazku

To normalne ... pasażer nie musi sie koncentrować na jeździe Smile
Sprawdzałem przed chwilą w najnowszej Corolli ... AUTO jest tylko w szybie kierowcy ...

pzdr

ale mi chodzi ze u kierowcy działa tylko w jedną stronę( do dołu)

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
ale mi chodzi ze u kierowcy działa tylko w jedną stronę( do dołu)

A jest dwupoziomowy przełącznik do góry ??

Jak obiecywałem fotorelacja z montowania siłowników do szyb Wink

Nie będe poruszał tematu jak zdejmować boczki z drzwi i przeprowadzac kable bo to wiadomo Wink

No to od początku ... instalacja przebiegła bardzo sprawnie ... w zestawie jest wszystko co potrzebne ... (śruby,blaszki,podkładki i inne niepotrzebne pierdoły) ... mimo że operacja czasochłonna to nie było wiekszych problemów ...

Silniczek pięknie sie wpasowuje w drzwi ... w środku jest wystarczająco miejsca ... chociaż silniczek wszedł na styk - tak że boczek sie ładnie zapina a z drugiej strony prowadnica i szyba o nic nie zahacza ...
Jedyne co trzeba zrobić to nagiąć troche blache żeby mechanizm ładnie przylegał do drzwi ...
Na fotkach oznaczone te miejsce ...

Tutaj też blacha troche nagięta w celu lepszego zamocowania silniczka ...

I widok ogólny ...

Tak wygląda boczek od środka ... dziura na kabelki niestety musi być tak więc boczek został "podziurawiony" ...

A tak wygląda od tej właściwej strony ...
Stare miejsce po korbce trzeba powiększyć żeby weszła zaślepka ... jest ona też tylko narazie ... planuje obić cały boczek materiałem na czarno, więc miejsce po korbce będzie gładkie i niewidoczne ...

Na szczęście miałem przelot więc z kablami nie było problemu Smile
Swoją droga nie dośc że kabelki mają wtyczki różnego rodzaju to jeszcze jest na nich specjalna folia zapezpieczająca właśnie w tym miejscu gdzie przechodzi przez drzwi ...

Co jeszcze przeszkadzało ... silniczek wychodzi akurat w miejscu mocowania "podłokietnika" Wink Więc zaczep nie wchodzi ...

Tak więc jeden z zaczepów trzeba urwać ... nie powoduje to że gorzej sie trzyma tak więc śmiało można robić taki myk Wink ...

A tak to wygląda już po złożeniu ...

Oczywiście przyciski są podświetlane ... niestety zielony średnio mi pasuje a ten zestaw nie ma możliwości wymiany diody na inny kolor ...
Tzn możliwość jest ale to trzeba lutować nową diode więc narazie odpuszczam ... innym razem jak będe miał chwilke czasu to to zrobie Smile

Ogółem:

Jeden z lepszych zakupów na alledrogo ... zestaw bardziej niż kompletny i oprócz własnych narzędzi i taśmy izolacyjnej do zaizolowania zasilania nic więcej nie trzeba ... kostki, "wpinki" wszystko jest w zestawie ...

Przy okazji takiego montażu radze nasmarować smarem widoczny element na zdjęciu ... dzięki temu silniczek będzie nam dłużej służył ...
ja dodatkowo jutro będe smarował wszystkie prowadnice od szyb silinonem w sprayu ... kumpal miał problemy w fiacie z szybami i właśnie pomógł mu taki silikon ... niby ja nie musze ale szyba będzie miała mniejszy opór i silniczek będzie sie mniej męczył ...

Na początku myślałem żeby podłączyć zestawik bezpośrednio bo jednak wkurza jak sie już wyjmie kluczyki a zapomni sie zamknąć szyb ...
Jednak bezpieczne to nie jest bo wtedy mimo że nie byłoby nas w samochodzie szyby można otworzyć nawet wsadzając jakiś drut pomiedzy drzwi a karoserie ... z drugiej strony wtedy przyciski cały czas by świeciły ...
Zdecydowałem sie wziaść zasilanie z zapalniczki ... dzięki temu nie musimy przełączać kluczyka na "zapłon" żeby szyby działały ...
Mysle poważnie o module domykania szyb ... jest tani i w nowym alarmie mam już możliwość podpięcia takiego modułu ...

Jakoś wcześniej szyby szybciej chodziły ... albo mi sie tylko zdawało ...
Tak czy siak może jutro będe miał chwilke to wrzuce na Youtube jak to wygląda w praktyce ...

Mimo że wydaje mi sie że wszystko jest jasne, to jednak gdyby były jakieś pytania to walic śmiało Wink

Bardzo ladnie - mozna tylko bylo dac wylaczniki na dziury po korbkach lub zamontowac w konsoli centralnej.

!! Dermatologia Estetyczna i Medyczna Katowice !!
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Bardzo ladnie - mozna tylko bylo dac wylaczniki na dziury po korbkach lub zamontowac w konsoli centralnej.

Niestety fizycznie nie było takiej możliwości ... a szkoda bo taki miałem plan na początku ...
Kable do włączników są dość grube ... kabli do każdego włącznika wchodzi 5 sztuk ... a zębatka jest praktycznie na równo z boczkiem ...
Jutro zrobie fote jak to wygląda ...

W konsoli musiałbym sie znowu gimnastykować ... wkurzało mnie że musze sie schylać żeby zamknąć okno ... a o to w tym chodziło żeby ułatwić życie Wink

Zapomniałęm dodać ... koszt to 139 zł ...
a Zestaw wygląda tak ...

P.S. Instrukcja dołączona do zestawu to syf ... nic w niej nie ma ... bardziej mąci człowiekowi w głowie niż pomaga ...

Swietna robota! Smile
Mozeby zrobic dzial na forum DIY coby takie perelki nie ginely?

Odpowiedz z cytatem
ciekawe jak z zywotnoscia,bo roznie pisza

http://youtube.com/watch?v=SKkWdZL_6Hw
power is nothing without controll
Odpowiedz z cytatem
zalozylem tego kilka sztuk i nikt nie wrocil.

Odpowiedz z cytatem
ciekawe jak z zywotnoscia,bo roznie pisza

Fakt ... na forum TKP piszą że padnie mi w przeciągu roku ...
Ale sa ludzie którzy używają takich patentów od 4 lat i śmiga ...
Moim zdaniem zależy to od tego czy sie o to dba (smarowanie prowadnic) ...

zalezy tez pewnie jak czesto sie tego uzywa Wink
tez chcialem je kiedys kupic ale zbyt dobrych opini o nich nie slyszalem...
glownie ludzie narzekaja na silniczki a patrzac na wielkosc szyby w gwiazdce mozna sie domyslac ze nie bedzie im lekko...
na pewno z czasem bedzie wszystko wiadomo Razz

koszty sa niewielkie, wiec mozna co jakis czas wymieniac...

szyba jest duza - fakt - ale podnosi sie b lekko - przynajmniej u mnie jest potrzebna taka sama sila w dol co w gore.

Odpowiedz do tematu Strona 3 z 4
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny