Forum starlet club pl Strona Główna
POMOC RejestracjaSzukajFAQ Rejestracja Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2
Idź do strony 1, 2  Następny
Starlet GLANZA V
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Starlet GLANZA V 
Witam!

Pozwole sobie zamiescic fotke mojej Glanzy nad którą pracowałem od roku. Auto gdy je kupiłem nie było w zbyt dobrym stanie (popularne wśród młodych irlandczyków a ci nie dbają o auta wcale) ale z czasem doprowadziłem je do stanu obecnego. W większości seria choć troche rzeczy pasuje od europejskiej starlet a także od Passeo to nie ukrywam że nie było łatwo znaleść kilka części w przyzwoitej cenie. Szkoda że w Irlandii tak mało jest tzw rzemieślników którzy mogą zrobić coś na zamówienie i przy okazji nie zedrą z ciebie ale tu pomogły mi polskie firmy (zegary indiglo-MoMan, tarcze hamulcowe-Mikoda i mieszek na drążek skrzyni-pracownia Draco).

[img]http://wrzucaj.net/image/6x8zJ[/img]

Ostatnio zmieniony przez masakra dnia Nie Mar 06, 2016 12:42, w całości zmieniany 7 razy
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Odpowiedz z cytatem
ech.... jeśli ktś byłby tak dobry i doradził laikowi jak umieścić fotki byłbym wdzieczny bo pomoc w postaci http://pomoc.phorum.pl/viewtopic.php?t=24&sid=bd71828abe08cb7cb74f349868e92f4f niestety nie na wiele sie zdała Smile

Odpowiedz z cytatem
Wrzuc na imageshacka-a - on sam generuje kod na forum.

!! Dermatologia Estetyczna i Medyczna Katowice !!
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Zrobiłem jak sugrowałeś ale niestety nadal fotki nie chcą pojawić się na forum...

Odpowiedz z cytatem
Moze niech kolega wysle fotki do Mecha i administrator by je wstawil bo ciekaw jestem tej maszyny Smile

Odpowiedz z cytatem
Podaj jaki kod sie pojawia po wrzuceniu na imageshacka lub po prostu zagooglaj jak to zrobic.

!! Dermatologia Estetyczna i Medyczna Katowice !!
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Udało się! Dziękuję za rady. Zasadniczo fotki aktualne z wyjątkiem tego że kilka dni temu zmieniłem logo GLANZA (z starego niestety utleniła się srebrna farba). Prawdę mówiąc sądziłem że będzie większy problem z zakupieniem go ale wizyta w serwisie Toyota mile mnie zaskoczyła. W tym serwisie niestety otrzymałem też odpowiedź że silnik dmuchawy (tak na marginesie powiem że jest dokładnie taki sam jak w europejskiej wersji Starlet) nie jest już dostępny bo zaprzestano jego produkcji :/ Czy ktoś ma może jakieś sugestie gdzie można zakupić jeszcze nowy?

Odpowiedz z cytatem
No starletka piękna , tylko te zegary indiglo...ale co kto lubi Smile , opisz ją dokładniej np. co za felgi, wydech itp. gratuluje autka widać ze zadbana Smile pozdr.

Odpowiedz z cytatem
Jeśli chodzi o Glanzy to czarne i białe rządzi na forumie Very Happy Bardzo ładna Wink Plany ?

Odpowiedz z cytatem
no fajna Smile tylko masz kierownice ze zlej strony Razz (joke)

co do silnika dmuchawy to pewnie skonczyly cie sie najnormalniej w swiecie szczotki w silniczku ;]

nie trzeba wymieniac silniczka wystarczy wymienic szczotki Smile sam to robilem i jest to banalne Smile

chwila moment i przelutowane i silniczek jak nowy Smile

pozdro

Mam takie pytanie :ile kosztuje w serwisie toyoty w UK ten znaczek "glanza" na grill bo mi sie też srebrzenie wysypało w srodku Smile

Odpowiedz z cytatem
Dzięki wielkie! Robię co mogę by przywrócić temu autku dawny blask Smile Co do zegarów to niestety jak dla mnie oryginalne zegary Glanza nie były zbyt czytelne po zmroku (słabe podświetlenie) dlatego właśnie zdecydowałem się na Indiglo (czytelne i jednolite w każdym miejscu tarczy podświetlenie), mnie się podoba ale o gustach się nie dyskutuje Wink Co do pozostałych akcesoriów to wydech APEXi od katalizatora (raczej zostawię ze względu na problemy przy przeglądzie technicznym) jest z "nierdzewki". Tej samej firmy filtr stożkowy. Marka felg nie jest mi niestety znana i choć nie wygladają najgorzej to i tak nie jest to to czego bym oczekiwał tak więc szukam poprostu "czegoś fajnego w dobrej cenie" Wink, co zaś się tyczy opon nań zamontowanych to są to : Toyo Proxes T1R 195/50R14 i powiem szczerze że przy obniżonym zawieszeniu sprawują się rewelacyjnie. Skoro jesteśmy już przy zawieszeniu to w planach jest gwint (niestety do Starlet jest cholernie drogi) lub jeśli uda mi się znaleźć to kompletny zestaw sprężyn regulowanych (znalazłem amerykańską firmę Ground Control ale produkują zestaw tylko na przód). Hamulce przód to na zamówienie wiercona i nacinana Mikoda która w połączeniu z klockami Ferodo FDS308 sprawują się naprawdę świetnie, tył to oryginał zarówno tarcze jak i klocki. Zasadniczo to tyle choć w planach jeszcze kilka rzeczy(głownie odnowiene elementów wnetrza jak choćby fotele). Pozdr.

Odpowiedz z cytatem
Mieszkam w Dublinie tak wiec cena w euro to 29 euro Smile Tanio nie jest ale i tak się cieszyłem że jest. Za lampy przednie w Poznańskim serwisie zawołali około 400 euro za komplet Wink

Odpowiedz z cytatem
Co do silniczka to procedura którą Deviljin zaproponowałeś to zastosowałem ją nie dalej niż 3tyg temu Wink Zdaje sobie sprawę że jeszcze pochodzi ale jeśli miałbym możliwośc na kupno nowego to naprawde bym się skusił, może przyjdzie mi jeżdzić tym autem następne 17 lat Laughing

Odpowiedz z cytatem
Tarcze z przodu jaki mają rozmiar ? Zaciski standard z glanzy ?

Felgi troszkę małe się wydają Smile

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2
Idź do strony 1, 2  Następny