Forum starlet club pl Strona Główna
POMOC RejestracjaSzukajFAQ Rejestracja Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 3 z 22
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 20, 21, 22  Następny
Jaki olej silnikowy zalewacie?
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
ja tam w sumie tez na lotosa nie narzekam. ale jakis tam wynalazkow typu gas czy cos takiego nigdy nie kupowalem, podobno niezla padaka..

http://youtube.com/watch?v=SKkWdZL_6Hw
power is nothing without controll
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Odpowiedz z cytatem
wlałem ok litra i teraz pokazuje ze jest idealny poziom czyli rowno w polowie miedzy low a max.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
ja tam w sumie tez na lotosa nie narzekam. ale jakis tam wynalazkow typu gas czy cos takiego nigdy nie kupowalem, podobno niezla padaka..

specjalny olej do gazu to pic wg mnie. Prawda jest taka ze przy LPG należy lać taki sam olej, a i wymieniać nie trzeba tak często. Oczywiście ja wymieniam co tyle ile trzeba, ale prawdą jest że na LPG w oleju nie ma tyle substancji smolistych, tylko tyle co z rozruchu, a i gaz przedzierający się przez pierścienie nie rozcieńcza oleju. Czyli lepiej, ale jak to wszyscy wiedzą LPG to czyste zło Smile i na większości forów można spotkać opinie ze trza wymieniać o połowę częściej bo inaczej korbowody się powyginają i lakier zacznie złuszczać Smile.

ramzes napisał:
wlałem ok litra i teraz pokazuje ze jest idealny poziom czyli rowno w polowie miedzy low a max.

Oj to chyba trochę poniżej minimum miałeś...

calosc to 3l - pomiedzy max a min jest 0.8l wiec miales ok 1,6l - ciut malawo - a potem ludzie mowia ze im SIE zepsula starleta

!! Dermatologia Estetyczna i Medyczna Katowice !!
Odpowiedz z cytatem
to dolac na maxa olej czy tak zostawic btw. poprzednio taa starletka jezdzila kobieta ktora twierdzila ze od 2 lat oprocz benzyny nic niej nie wymieniala Wink

Odpowiedz z cytatem
to dolac na maxa olej czy tak zostawic btw. poprzednio taa starletka jezdzila kobieta ktora twierdzila ze od 2 lat oprocz benzyny nic niej nie wymieniala Wink

Olej zostaw, może być na połowie. teraz to już nie ważne. Nie lataj z olejem poniżej minimum bo zajedziesz silnik. Skoro miła Pani była taka szczera to co Ciebie pchnęło do zakupy auta od osoby która jedzie do mechaniora ale tylko z autem na lawecie? Smile

Poniewaz dostalem duzo czesci do niej t.z. byly dwie sprowadzone,jedna na chodzie a drugie nie i do tego nowe opony na lato i zime.Pozatym to byl zakup od znajomej rodzicow i wyszlo na to ze nie jej nie bede przerejestrowywal i oc mam za 400zl bo jest na jej meza Smile

Odpowiedz z cytatem
malo kilosow robie i zawsze oliwe wymieniam na wiosne albo na jesien. chyba,ze sie jakas powazniejsza trasa trafi to wtedy i na wiosne i na jesien Smile

Odpowiedz z cytatem
Panowie poradzcie cos ! Wczoraj jechalem w ostrym korku ok 2h non stop na 1 biegu.Dzisiaj sprawdzam poziom oleju a tam troche poniżej low.Wyciekow spod silnika nie widac.W sobote jade w trase ok 500km.Zastanawiam sie czy nie wilac do oleju takiego cuda jak oil treatment concetrate do uszczelniania silnika.Na mechanika nie mam czasu a nie chce utknac gdzies na trasie.Co o tym myslicie ?

Odpowiedz z cytatem
wez 1l oleju i dolej jak bedzie mus. jak nie kopci,to nie ma strachu. gdzies moze jednak jest maly wyciek,ale nie sadze,ze przy normalnej jezdzie Ci sie olej skonczy

Odpowiedz z cytatem
Panowie poradzcie cos ! Wczoraj jechalem w ostrym korku ok 2h non stop na 1 biegu.Dzisiaj sprawdzam poziom oleju a tam troche poniżej low.Wyciekow spod silnika nie widac.W sobote jade w trase ok 500km.Zastanawiam sie czy nie wilac do oleju takiego cuda jak oil treatment concetrate do uszczelniania silnika.Na mechanika nie mam czasu a nie chce utknac gdzies na trasie.Co o tym myslicie ?

Po jakim przebiegu i ile ubyło. Dolej cokolwiek (olej) byle nie uszczelniacze bo dopiero możesz silnik zajechać. Popatrz czy nie poci się, nie plami, czy nie kopci przy dodawaniu gazu, pod obciążeniem, czy nie wali kopciuchy po naciśnięciu gazu po długim hamowaniu silnikiem czy przy odpalaniu.

Kopci tylko w momencie odpalenia silnika i dziwnie brzeczy jakby tluczone szklo.Jak silnik sie rozgrzeje to przestaje brzeczec i kopcic.

Wtedy spalil ok 1L oleju po przejechaniu ok 500m ale tak jak pisalem,jechalem w korka jakies 2h non stop na 1 biegu.

Odpowiedz z cytatem
Jeszcze jedno,jak wtedy jechalem w korku to zadna lampka oleju sie nie zapalila.Jedynie po ok 1,5h dwa razy na chwile zapalil sie check engine ale doslownie na 1-2 sekundy.Dolalem olej i znajomy wlal mi jakis srodek i teraz po ok 80km utrzymuje sie ok 1cm pod max.

Odpowiedz z cytatem
Jak kopci przy odpalaniu to mogą być uszczelniacze zaworów. Wtedy powinien też kopcić przy hamowaniu silnikiem i bezpośrednio po dodaniu gazu po hamowaniu. Ale wg mnie to wyciek, lub bierze olej i cieknie. Auto które pali 2 litry na 1000 km momentalnie by zarzuciło świece nagarem i padło. Takie spalanie oleju by zbliżyło go do dwusuwów wiec na pewno byś widział w lusterku ze kopci Smile Obadaj świece, jaki mają kolor bo jeśli pali tyle oleju to będą czarne od nagaru z oleju.

tak jak kolega pisze. o nagarze na swiecach jest gdzies temat na forum. ogolnie szukaj wycieku. uszczelniacze to bolaczka p8,ale to widac. dymienie jest znaczne przy takim ubytku oleju. a miska? polosie? wskocz na kanal i omacaj wszystko, moze marzeta ktoras poleciala

Odpowiedz do tematu Strona 3 z 22
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 20, 21, 22  Następny