Forum starlet club pl Strona Główna
POMOC RejestracjaSzukajFAQ Rejestracja Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 3
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
minivan lub kombi - jaki ?
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post minivan lub kombi - jaki ? 
Powoli przymierzam się do zmiany autka, gwiazdka po prostu zrobiła się za ciasna Sad

Wymagania:
- nie starsze niż 10 lat
- oszczędne (gaz sekwencja), myślałem też nad dieslem ale bez przekonania, poza tym cena ropy=cenie benzyny więc pozostaje tylko różnica w spalaniu
- klimatyzacja najlepiej automat
- hak (nie jest aż tak niezbędny ale fajnie byłoby go mieć)
- cena ok. 15tys.
(dobrze jakby oprócz 4 osób na pokładzie zmieścił się jeszcze rower niekoniecznie rozebrany na części. Po ostatniej stłuczce mam opory w wożeniu rowery na bagażniku z tyłu auta Rolling Eyes

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie Opel Zafira (1.8 + LPG), od znajomych z kolei mam propozycję kupna VW Passat'a 1.9TDI.
Brat natomiast zachęca mnie do kupna Scenic'a ze względu na wygodę jednak myślę, że francuzy sobie odpuszczę.

Z chęcią wysłucham Waszych propozycji i/lub opinii, które być może pomogą mi w podjęciu dobrej decyzji dotyczącej wyboru auta Wink

moja pasja Smile

Qba
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Odpowiedz z cytatem

oprocz tego co podałes to:
Opel Vectra
Audi A4
Ford Focus kombi
Ford Mondeo
TOYOTA COROLLA 2,0 D4D SOL
Volvo V40
Mazda 6
może jakaś Octavia
Bmw e46
Alfa 156 Sportwagon
Opel Combo
Mitsubishi Space Star
Golf kombi(ptfu)
Mazda MPV
Ford Galaxy
Seat Alhambra
Nissan Primera
Skoda Fabia
Opel Meriva

z tego co wymieniłem to wiadomo passat/mondeo/octavia. najpopularniejsze i dużo tego jest na rynku wtórnym. ja bym jednak na Twoim miejscu szukał jakieś Mazdy6.
wybór masz duży

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Ja sie nie wypowiadam bo auto ktore mam na mysli i tak jest najlepsze Wink

ps. ostatnie spalanie 5.4l Smile

!! Dermatologia Estetyczna i Medyczna Katowice !!
Odpowiedz z cytatem
Verso?Razz

Odpowiedz z cytatem
absolutnie nie zdradze ze to yarekVerso Wink

Odpowiedz z cytatem
mechu, akurat Twoje zdanie znam ale i tak dzięki Wink

Robson, niby dobrze jest mieć wybór ale jak jest tego za dużo to też niedobrze. Razz
Ford - podobno Fusion ma dobre opinie ale wielkością to ni to kombi ni to minivan podobnie zresztą jak Meriva, poza tym od kilku osób słyszałem, że silniki Forda nie lubią się z gazem a te zagazowane szybko padają więc Ford odpada.
Audi - szczerze mówiąc się nie zastanawiałem, nie orientuję się jakie jednostki napędowe mają do zaoferowania i jak ogólnie u nich z awaryjnością.
BMW - nie w moim typie Wink
Volvo - nie wiem, nie znam się, wydaje mi się takim autem dla bogatszych:) jak ktoś miał z tą marką do czynienia poproszę o komentarz (mechu o ile dobrze pamiętam to chyba Twój ojciec swojego czasu sprzedawał chyba coś tej marki? )
Mazda - prezentuje się fajnie pytanie czy z racji, że japońskie to będzie bezawaryjne bo podejrzewam, iż części zamienne podobnie jak w Toyocie do tanich należeć nie będą. Poza tym jak sobie radzi z gazem?
Opel - Vectra i Zafira mają chyba montowane te same silniki 1.8, znajomi mają Vectrę sprowadzoną z Niemiec ale dieselek, pomimo sporego przebiegu z autem nie ma na razie problemów. Combo - nie wchodzi w grę
Toyota - hmm Starleta przeżyła ze mną już ponad 10 lat więc sentyment jest Embarassed Wielokrotnie myślałem czy to o Corrolce czy Avensisie ale czy nie będzie problemu z gazem? Czy z dobrą instalacją toyotowskie benzyniaki będą śmigać bez problemu?
Skoda - to prawie VW tylko nieco tańszy, Fabia jest mała (krótka) jak na kombi więc odpada, Octavia taka większa fabia Very Happy
Alfa - poza silnikiem 1.9 JTD, który jest ogólnie chwalony reszta podobno dość awaryjna
Mitsubishi - kolejny skośnooki:), jak tak patrze na jego zdjęcia to wydaje mi się, że ma mały bagażnik, mniejszy od kombika. Poza tym widzę że słabe silniki mają, głównie 1.6 Confused
VW - Golfa nie chcę, jeżeli już coś z tej marki to Passat
Seat - nie wiem jak ten "hiszpański temperament" się sprawuje ? Smile poza tym wizualnie jakiś taki pokraczny ale to kwestia gustu
Nissan - następny japończyk, z wyglądu mi się nie podoba, w środku jak statek kosmiczny Wink silnik 1.8 dałby radę tylko nie wiem jak one się sprawują i jak tolerują gaz

moja pasja Smile

Qba
Odpowiedz z cytatem
volvo ojciec mial - wiekszego kundla chyba nie ma - silnik renaulta, zawias mitsu elektronika nie wiadomo gdzie produkowana.

Cos ty sie na ten gaz tak uparl - ile rocznie robisz ?

Odpowiedz z cytatem
nie ważne ile robię ale ile mógłbym robić z gazem Very Happy
Przez 6,5 roku zrobiłem 130kkm co daje ok 20kkm/rok, wydałem 37tys. na paliwo a mogłem 27tys gdybym miał gaz, 10tys piechotą nie chodzi :/
Więc nie uparłem się tylko kalkuluję.

moja pasja Smile

Qba
Odpowiedz z cytatem
Zastanow sie ile wydasz na dodatkowy serwis auta, wyzsze ubezpieczenia, opony itd przez kolejne 6 lat.
Tez sie nie upieram tylko kalkuluje.

Odpowiedz z cytatem
ja tam osobiście się na gazie nie znam, na pewno jakaś tam oszczędność jest ale uważam, że przy wiekszych silnikach bo jaki jest sens gazowania jakiegoś 1,4? instalacja też trochę kosztuje więc na pewno aż 10 tysięcy nie zaoszczedzisz, poza tym nawet jeśli 10 to na 6 lat wychodzi z tych 10tys po 1,6 k rocznie taniej. jeżeli zalozysz sobie sekwencje to juz masz oszczednosc 7tys, nie licze kosztów podanych przez mecha bo sie nie orientuje jak one sie kształtują. no ale liczmy, że zaoszczedzisz 1tys rocznie czyli 83zło miesiecznie.

Komu montaż instalacji się opłaci? Zakładając, że samochód spala na 100 km 10 litrów benzyny po 5,65 zł za litr obliczymy, że przejechanie tego dystansu będzie nas kosztować 56,5 zł. Jeżdżąc na gazie po 2,85 zł za litr, za przejechanie 100 km zapłacimy ok. 30 zł (przy spalaniu 12l/100km). Po przejechaniu każdych 100 km do skarbonki wrzucimy zatem ok. 25 zł. Najprostsza instalacja wróci się nam po ok. 5000 km (cena 1200 zł). Urządzenie do zasilania silnika z jednopounktowym wtryskiem zapracuje na siebie po ok. 7000 km (cena 1800 zł). Koszt średniej klasy instalacji sekwencyjnej wróci się nam po ok. 13000 km (cena 3200 zł).

taka Corolla D4D 2.0 110km pali 5.5 ropy.(jak sie postarasz to spali 4,7 w trasie) załóżmy ze ON kosztuje 5,40 czyli za 30zł masz 100km. wybór nalezy do Ciebie ale pamietaj, ze gaz jest do kuchenek!

Odpowiedz z cytatem
nie zgadzam się z wami koledzy, jeżeli już kupi samochód z gazem to tylko liczy oszczędności, kupiłem starletę i gazem i regularnie serwisowany gaz nic nie modzi. Chwalę sobie gaz, bo jest ciągle ponad 2x tańszy od beny, spala go ciut więcej, a jak ktoś jeździ trochę czyli ok 15 tys rocznie to wg mnie się opłaca, ale to moje zdanie Wink

Uploaded with ImageShack.us
Odpowiedz z cytatem
mechu, ja nie twierdzę że nie ma kosztów bo są, coś za coś
BTW o co chodzi z tymi oponami? Very Happy

Robson, jak już podajesz ceny to konsekwentnie czyli PB - 5,60pln diesel mniej więcej tyle samo (przynajmniej u mnie) a LPG - 2,25PLN czyli oszczędności ciut większe Wink
Ludzie Seicento gazują więc czemu nie silniki 1.4, oczywiście przy większych pojemnościach może być większa oszczędność ale to chyba bardziej odnosi się akurat do mocy a nie pojemności, zresztą każdy może zagazować co chce Smile

Poza tym tak jak pisze piotrekpasti jeżeli decydowałbym się na gaz to kupowałbym auto z już założoną instalacją.

moja pasja Smile

Qba
Odpowiedz z cytatem
no tak ale nie masz pewności czy ktoś założył ją dobrze, czy była regularnie serwisowana itd

Odpowiedz z cytatem
no tak ale nie masz pewności czy ktoś założył ją dobrze, czy była regularnie serwisowana itd

A to nie jest tak że przy przeglądzie trzeba mieć papiery od instalacji? Mieliśmy auto na gaz i facet ze stacji wołał o kwitki (bez nich nie chciał podbić przeglądu). Się nie znam ale wydaje mi się, że jest to do sprawdzenia...

Odpowiedz z cytatem
Robson, niestety w tych czasach a tym bardziej w tym kraju pewności nigdy nie masz a w przypadku samochodów to już w ogóle jedna wielka niewiadoma, czy auto nie bite, nie zalane, ile faktycznie ma przebiegu, co wymieniane i kiedy. Poza tym nawet jak sam zlecisz założenie instalacji to też nie masz pewności że czegoś nie spitolą. Nawet w takim samym modelu z tego samego rocznika jednym może działać lepiej a innemu nie.

Żeby nie było że jestem jakimś fanem gazu, najzwyczajniej próbuję się czegoś w tej kwestii dowiedzieć stąd taki temat. Dotyczy to również diesla bo dotychczas nie miałem z tym zbyt wiele do czynienia Rolling Eyes
Muszę coś więcej poczytać odnośnie wersji D4D.

moja pasja Smile

Qba

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 3
Idź do strony 1, 2, 3  Następny