Forum starlet club pl Strona Główna
POMOC RejestracjaSzukajFAQ Rejestracja Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 9 z 9
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
EP91 4E-FTE Wwa
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
obniżenia obrotów silnika przy danej prędkości (przy 100 km/h mam w tej chwili 2750-2800 rpm).

zmieniales skrzynie ?

!! Dermatologia Estetyczna i Medyczna Katowice !!
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Odpowiedz z cytatem
Nie, kół też nie zmieniałem Very Happy i szczerze mówiąc sam trochę zgłupiałem. Mam niemałą rozkminkę, ale wygląda to dokładnie tak, jak napisałem...

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
dziwne,zazwyczaj jak silnik pokazuje nizsze obroty niz poprzednio na danym biegu a nie zmieniales nic o czym pisal mechu to chyba silnik traci moc? jak moga same Ci obroty zjechac na danym biegu przy danej predkosci?Razz ja stawiam ze cos nie tak z mieszanka...albo zwyczajnie pada sprzeglo:D

Odpowiedz z cytatem
Ale zescie glupoty wymyslili. Jak nie bylo zmiany skrzyni to nic sie nie zmienia - nawet jak silnik zdechnie (np brak paliwa) to przy danej predkosci kreci sie tak samo

Odpowiedz z cytatem
Ale zescie glupoty wymyslili. Jak nie bylo zmiany skrzyni to nic sie nie zmienia - nawet jak silnik zdechnie (np brak paliwa) to przy danej predkosci kreci sie tak samo
ale wyraznie napisal ze na danym biegu przy danej predkosci ma nizsze obroty jak wczesniej:P nie wiem jego autem nie smigam wiec uznalem ze on wie co pisze i jakie zmiany zaszly w jego aucie;P w nissanie tak mialem przy wyjechanym sprzegle ze chwile pokazywalo mi zanizone obroty a pozniej normalnie,wszyscy wiemy ocb przy slizgajacym sie sprzegle

jumpjet napisał:
obniżenia obrotów silnika przy danej prędkości (przy 100 km/h mam w tej chwili 2750-2800 rpm).
nie potrafie nic wywnioskowac z tego zdania....masz obnizone obroty przy 100km/h ale na jakim biegu masz okolo 3k rpm?....na 1szym 2gim,dziesiatym czy na wstecznym? a moze po wymianie kolektora wydechowego auto zaczely napedzac motoryzacyjne wrozki?

Odpowiedz z cytatem

jumpjet napisał:
Cytat:

nie potrafie nic wywnioskowac z tego zdania....masz obnizone obroty przy 100km/h ale na jakim biegu masz okolo 3k rpm?....na 1szym 2gim,dziesiatym czy na wstecznym? a moze po wymianie kolektora wydechowego auto zaczely napedzac motoryzacyjne wrozki?

Zawsze wydawało mi się, że piszemy tu w gronie osób "zorientowanych", ale... Sprecyzuję w takim razie - na 5. biegu, reszta zdania napisana jest w sposób całkowicie logiczny.
Sprzęgło też mi się nie ślizga - bez przesady, to bym zarejestrował. Powtórzę - opisałem "symptomy" przeprowadzonych zmian, ten "symptom" zwrócił moją uwagę jako jeden z pierwszych, więc się nim podzieliłem. Może za mało "wywalonych oczek" przy nim wpisałem, żeby było oczywiste, że dla mnie też jest to dziwne i "nienaturalne", choć mogło tak nie zabrzmieć.

Odpowiedz z cytatem
brakowalo mi na ktorym biegu masz opisany objaw,co nie zmiania faktu ze malo prawdopodobne by bez wyzej wymienionych modow,typu zmiana skrzyni lub przelozenia glownego w stockowej zaistanialo takie zjawisko,jestes pewny co do roznicy w rpm? a co do"zorientowania" jest to szeroko pojete slowo,moze nie mam tak duzej wiedzy jak niektorzy ale staram sie pomagac w miare mozliwosci:)
Cytat:
Sprzęgło też mi się nie ślizga - bez przesady, to bym zarejestrował.
nie,nie zle to ujalem,chodzilo mi o to ze moze aktualne sprzeglo sie slizga w sensie nie wyrabia wzgledem mocy:) u mnie znajomy jak podnosil moc w primerze GT doslownie o 30 koni to mial podobny problem,sprzeglo zwyczajnienie kleilo sie przy ostrym ruszaniu i wstawil jakies w stylu exedy co znacznie pomoglo,objaw oczywiscie byl widoczny na 1,2,3 biegu ale tylko przy ostrym butowaniu gazu,robiles cos ze sprzeglem w ostatnim czasie?przypuszczam ze jak ktos ma 4e-fte pod maska to nie jezdzi tylko do lidla i do garazu:P

Odpowiedz z cytatem
Kiedyś czytałem na anglojęzycznym forum, jak ktoś do wolnossącego ep91 zastosował tzw. grounding kit i efekt był podobny - obniżenie wskazywanych przez tachometr obrotów dla 100km/h na 5 biegu do poziomu chyba 2700-2800rpm. Nawet ktoś się cieszył, że mu spalanie spadnie Smile

A swoją drogą chciałbym się pochwalić, że dzięki uprzejmości kolegi jumpjet, miałem okazję obejrzeć, dotknąć a nawet zaliczyć przejażdżkę jego srebrną strzałą Razz za co dziękuję ! Domysły się potwierdziły - jeździ baardzo zacnie Very Happy

Odpowiedz z cytatem
jesli rzeczywiscie widzisz na obrotku terz mniej to jedyne sensowne wytlumaczenie to uszkodzenie/modyfikacja obrotka lub predkosciomierza

Odpowiedz z cytatem
Hanys - chodziło mi o to, że w nie-za-bardzo-dłubanej gwiazdce takie rpm przy 100 km/h możliwe jest raczej tylko na 5 biegu Smile. Różnica w rpm jest, bo nawet kobita jak wsiadła to zwróciła na to uwagę Shocked . Nie wygląda mi no to na autosugestię ani nagłe zwrócenie uwagi na coś - z 4EFTE jeżdżę już "trochę" i byłem przyzwyczajony, że 100 km/h na 5. jest przy 3k rpm. Co do sprzęgła - na pewno "przy okazji" trzeba będzie wstawić przynajmniej wzmocnioną tarczę. Nawet jak tylko do lidla to nie ma co się szczypać - ja akurat ostatnio bardzo zaczynam sobie cenić elastyczność i możliwość przeciągania na biegu, przydające się na niższych biegach w warunkach (pod)miejskich Twisted Evil
Konrad - dzięki za miłe słowo, do zacności jeszcze trochę brakuje, a cała przyjemność po mojej stronie Very Happy
Mechu - temat będzie badany bo sam jestem zdziwiony, tym bardziej że nie grzebałem nic przy wspomnianych duperelach. Czekam na wszystkie konstruktywne sugestie Smile

Odpowiedz do tematu Strona 9 z 9
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9