Forum starlet club pl Strona Główna
POMOC RejestracjaSzukajFAQ Rejestracja Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2
Idź do strony 1, 2  Następny
Wymiana szczęk hamulcowych w P8
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Wymiana szczęk hamulcowych w P8 
miał być DIY o wymianie klocków i szczęk, ale okazało się że przysłali mi nie takie klocki (swoją drogą napisane było na pudełku Starlet 89-99...), więc na razie będzie relacja z wymiany samych szczęk Smile

1. zaczynamy od ściągnięcia koła, płaskim śrubokrętem podważamy tą kopułkę w otworze centrującym, potem wyciągamy bolec, zabezpieczenie (taki jakby kwiatek Smile ) i odkręcamy śrubę kluczem 22. ściągamy bęben (uwaga na środkowe łożysko, nie usyfić!)

2. podważamy i ściągamy pręt (nr. 1), następnie ściągamy nakrętki numer 2 i 3 (naciskamy i przekręcamy o pół obrotu)

3. ściągamy sprężynkę numer 4, będziemy teraz mogli ruszyć szczękę (nr. 6), odczepiamy sprężynkę nr 5. wyciągamy numer 7, nie wiem jak się fachowo nazywa Very Happy, odczepiamy linkę ręcznego (nr. Cool i szczęki są wolne. można na wszelki zablokować ten tłoczek na górze np cienkim drutem, chociaż ja tego nie robiłem.

4. przekładamy osprzęt ze starych szczęk do nowych (podwójne zabezpieczenie, delikatnie podważamy i przekładamy do nowych.

before

after

5. potem robimy w sumie wszystko od tyłu, tylko żeby ułatwić sobie zadanie i nie montować sprężynek itd na latających na wszystkie strony szczękach możemy wcześniej zamontować nakrętki nr 2 i 3.

6. nie dokręcajcie mocno tej śruby na środku koła!! Smile

wiem, nie zamontowałem linki ręcznego - menda strasznie się zapiekła i czekam aż przyjdzie nowa Wink

chyba wszystko, mam nadzieję że będzie pomocne.
pzdr Smile

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Odpowiedz z cytatem
Skręć jeszcze samoregulację bo bębna nie założysz.

Kuba Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
a no jasne. bębny od wczoraj założone, tylko zapomniałem o tym napisać Smile

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Odpowiedz z cytatem
który to element od samoregulacji o którym mowa żebym wiedział jak rozbiore o co biega;)?

Ja bym zaczął od tego że po zdjęciu bębna wypadało by do troche umyć np pistoletem z benzyną bo przeważnie tam syf niemiłosierny, będzie przyjemniej grzebać Smile

Pozwoliłem sobie użyć zdjęcia z powyżej.
Samoregulacja jest zaznaczona na czerwono dobrze było by ją rozebrać wyczyścić i przesmarować np smarem miedziowym żeby lekko chodziła, tuleja po lewej i gwint po prawej, zaznaczone na zielono

A co do dokręcenia łożyska to jest do tego jakaś zasada, której dokładnie nie znam, dokręca się do końca potem odkręca ileś tam stopni i sprawdza jak się kręci i czy jest luz.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Odpowiedz z cytatem
dziękuje bardzo a jeszcze problem bardziej podstawowy;) zdjąłem koło i mam wedle opisu podważyć płaskim śrubokrętem kopułkę w otworze centrującym;) jesli dobrze wytypowałem tę część to za choinkę nie moge tam wcisnać śrubokręta a boje sie coś spitolic;) wiec jakbys jeszcze mógł zaznaczyc gdzie mam podwazyc będe wniebowzięty;)

A co do dokręcenia łożyska to jest do tego jakaś zasada, której dokładnie nie znam, dokręca się do końca potem odkręca ileś tam stopni i sprawdza jak się kręci i czy jest luz.

to juz mialbys po lozysku jak dokrecisz do konca.

Dokrecamy z czuciem az lozysko zaczyna stawiac opor przy kreceniu bebnem.
Zakladamy kolo, odkrecamy tak by kolo latwo sie krecilo i nie bylo luzu nalozysku (przewaznie jakies 45-90st).

!! Dermatologia Estetyczna i Medyczna Katowice !!
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Dokładnie tak. Szczególnie ważne jest żeby ostatni etap wykonać z założonym kołem, bo łatwiej wyczuć luz. Można też następnego dnia sprawdzić czy nie pojawił się luz.
A co do przemywania benzyną - wszelkiego rodzaju uszczelnienia hamulcowe można czyścić tylko i wyłącznie zmywaczem na bazie spirytusu. Także z benzynką ostrożnie Wink

Kuba Wink
Odpowiedz z cytatem
http://iv.pl/images/11329319073483258097.jpg czy ktoś mógłby mnie oswiecićSmile? mam tą złotą kopułkę podwarzyć? u kuby widziałem na fotach jak ma nakrętki nakrecone na te pręty trzymające koło - podobno taki sposób tez istnieje? można zastosować jak podwazyć kopułki się nie da? czy to jedyny sposób?Wink oglądałem ten filmik ale nie wiem czy ma zastosowanie w starletce:P
http://www.youtube.com/watch?v=8pNA2TwmIXA

Młotkiem normalnie to opukuj w kierunku na zewnątrz i tyle. Albo chwyć jakimiś kleszczami, czymkolwiek. Trochę pomyślunku...

Odpowiedz z cytatem

to juz mialbys po lozysku jak dokrecisz do konca.

Dokrecamy z czuciem az lozysko zaczyna stawiac opor przy kreceniu bebnem.
Zakladamy kolo, odkrecamy tak by kolo latwo sie krecilo i nie bylo luzu nalozysku (przewaznie jakies 45-90st).

Wiadomo że z czuciem ale najpierw dokręcamy mocniej aby się ułożyło i wycisnął np nowy smar który damy i dopiero luzujemy i sprawdzamy, tak to już jest ja tego nie wymyśliłem Smile

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Odpowiedz z cytatem
Kubo po godzine opukiwania doszedlem do wniosku ze coś chyba z moim pomyślunkiem nie działa skoro zejść nie chce dalej:P pozatym opis szczypka po zdjeciu koła przechodzi do podwazenia kopułki i bylem w niewiedzy cyz mam podwazac czy cos wypukac:P czy rozumiesz mą konsternacjęRazz?

Nie rozumiem, zatrzymałeś sie na najprostszym elemencie.

Odpowiedz z cytatem
Weź płaski śrubokręt, wsadź tam gdzie kończy się kopułka a zaczyna bęben i wbijaj delikatnie aż zrobi się szczelina..

Kuba Wink
Odpowiedz z cytatem
Mam jeszcze jeden pomysł!Very Happy przyspawaj do tego jakiś hak! Pewnie potrzebny bedzie TIG. Potem linką podczep pod kombajn i niech kombajn szarpnie, z tym ze trzymaj troche starletkę bo ta kopułka może siedzieć bardzo mocno.

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2
Idź do strony 1, 2  Następny