Forum starlet club pl Strona Główna
POMOC RejestracjaSzukajFAQ Rejestracja Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
mirage turbo
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Witam Panowie. Swego czasu pisałem u Was na forum, w tym wątku, że chcę kupić starletkę po tym jak rozwaliłem colta CJ w zimie. Pewnie ktoś tam kojarzy coś takiego jeszcze Smile. Przestałem się odzywać, ale kupiłem wtedy w lutym Mitsubishi Mirage Turbo. Także zostałem w marce-matce, czyli Mitsubishi, ale tak sobie przypomniałem o Starletkach i na ulicy zawsze się oglądam za starletkami, bo coś ukłuło mnie w sercu Smile.

Coś o aucie: posiada to silnik 4g61T czyli 1.6T i jest to tak zwany mniejszy brat 4g63T montowanego np w EVO. Katalogowo wersja USA miała 135KM, natomiast wersje japońskie (nazywane Mirage Cyborg) miały odpowiednio 140KM (FWD) i 160KM (AWD). Wyprodukowano tego ponoć 800-1500szt (różne wersje czytałem) z czego część jako Dodge Colt GTI Turbo (również tylko na rynek USA. W Polsce znam jedną sztukę oprócz mojego, która jeździ (jest u mnie w klubie Mitsumaniaków, z Warszawy) i była jedna sztuka gdzieś na Pomorzu, ale poszedł gościowi rozrząd.

Tak to wygląda:

Hamownia:

http://www.youtube.com/watch?v=UR5M3aTt2Yc

Auto fajne, ale stare, rocznik 1989. Nie narzekam, nie psuje się, jeździ się przyjemnie i daje radę mocniejszym autom Smile.

Z ciekawostek jeszcze co tam ciekawego posiada, to np:

- klimatyzację (nie nabita, nieszczelna w jednym miejscu :/), ale i manualne szyby i lusterka Very Happy
- automatycznie zapinane pasy (dla leniwych amerykanów Razz)
- hamulce (nie jestem pewien dokładnie), ale z tyłu są 265mm, a z przodu są wizualnie ciut większe i kojarzy mi się coś liczba 272mm.[/img]

Odpowiedz z cytatem
Nawet nie wiedziałem że coś takiego kiedykolwiek istniało Very Happy
Da się coś z tego silnika wycisnąć ? jakieś istniejące projekty?

Kuba Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Od gościa z forum, z Krakowa. Tzn nigdzie nie pisał o tym, że chce to sprzedać i ogólnie mało co udzielał się na forum, ale od słowa do słowa doszliśmy do transakcji Smile. Auto nie wyglądało tak super, jak to wygląda na zdjęciu. Generalnie historia auta u ostatniego właściciela wygląda tak, że całe je odmalował, wymienił zawieszenie i hamulce i... nie jeździł tym. Przez ostatnie 2 lata auto przejechało... 500km! A to dla auta niestety niedobrze. Także jak go odpaliliśmy, to kopcił niemiłosiernie. Puszczał taką chmurę pary wodnej i oleju, że masakra i to dobre 5 minut tak kopcił, musiał to wszystko przepalić.

Dodatkowo na bonus auto było zdewastowane, tzn miało pękniętą przednią szybę + wybitą boczną kierowcy i urwane lusterka. No a to, że stało tyle czasu spowodowało, że hamulce zdrowo pordzewiały i nie nadawało się to do jazdy. Trochę trzeba było dołożyć, żeby odżył. Coś tam oleju bierze (nie mierzyłem, ale nie duża ilość, tylko przy pałowaniu i płyn chłodniczy gdzieś ucieka - nie pali płynu na bank, ale gdzieś jest minimalna nieszczelność).

Co do tego czy da się to pomodzić, to jak najbardziej. Turbinka jest malutka, wielkości pięści powiedzmy, dlatego wstaje tak wcześnie (max moment już przy 3200rpm), ale na forum 4g61t.org kolesie robią to pod 400KM, aczkolwiek najczęściej i tak swapują na 4g63T (2.0T)

Tu jeszcze film gdzieś 2 tygodnie po wyjeździe na miasto:

http://www.youtube.com/watch?v=vy7jOyLFkWE

Tak kopcił jeszcze dobry miesiąc! Raz jak np kumplom pokazywałem jak strzela, to tak rzygał czarną wodą, że masakra!! Normalnie zrobiłem czarny chodnik za sobą :/. Teraz już nic nie leci z wydechu, jedynie właśnie tak jak widać na filmiku z hamowni - kiedy się go pokręci i puści się gaz, podczas schodzenia z obrotów leci chmura oleju. Na szczęście nie są to duże ilości, tak jak pisałem. Uszczelniacze zaworowe zrobiłem, ale nie pomogło to jakoś strasznie.

dawaj temat w galerii i tam piszmy, btw ile to to ma do 100?
No i co znaczą te automatyczne pasy Wink?
Pozdr !

Uploaded with ImageShack.us
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Ten Mitsu przypadkiem na os. Kalinowym nie stał?
Widywałem tam takiego samego(kolor, felga) ale nigdy mu się dokładniej nie przyglądnąłem :-/

#Moderatorzy - bardzo proszę o wydzielenie tematu do "Galerii" jak napisał PiotrekPasti i dać tytuł "Mitsubishi Mirage Turbo '89". Tak będize chyba najlepiej, żeby nie powtarzać postów i zachować czystość w tym wątku Smile

#Piotrek - katalogowo czytałem o 6,9s i 7,4s. Nie wiem ile w tym prawdy, nie mierzyłem Smile

#Jonder - dokładnie to ten sam, bo jestem z tego osiedla i auto można tam spotkać cały czas Razz

Uszczelniacze zaworowe nie pomogły bo jak puszczasz gaz to zasysa olej przez pierścienie, chociaż nie wiem czy wymiana pierścieni coś pomoże bo to jest norma, że przy wysokich obrotach zaciągnie trochę Wink

Kuba Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
dobra, opowiadaj co z tymi pasami za patent Wink?
No i jakieś zdjęcia jak to to wygląda w środku Wink

Uploaded with ImageShack.us
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
no to będę musiał kiedyś dokładnie się przyglądnąć Twojemu wozidełkowi Smile

#Brodda - no to mnie pocieszyłeś! Smile w sumie jakoś mega dużo oleju nie bierze, na pewno nie schodzi 1l/1000km jak to bywa u co poniektórych.

#Piotrek - patent z pasami jest taki, że są one cały czas zapięte (patrz zdjęcia) i jak wsiądziesz, zamkniesz drzwi i przekręcisz kluczyk, to same się one zapinają (to na słupku drzwi przesuwa się do tyłu po szynie automatycznie). Jak otworzysz drzwi lub zgasisz auto, to same się odpinają. Pas brzuszny trzeba już samemu zapinać i jest on osobno pod fotelem z boku, ale ja w sumie tego nie zapinam.

Pasażerowie z tyłu tego nie mają oczywiście i są normalne pasy manualne.

#Jonder - nie ma problemu Smile jakbyś mnie akurat widział gdzieś przy aucie, to trąb, zatrzymaj się - pogadamy Smile

Foty wnętrza jeszcze stare:

Fajnie wygląda, lubię te klimaty Cool No i na pewno fajnie jeździ, a przecież o to chodzi.

Odpowiedz z cytatem
Fajnie się jeździ na wprost, gorzej po zakrętach, tamtym Coltem lepiej się to robiło. No i gorzej też jeśli zapali się rezerwa i trzeba jechać na stację benzynową. Gorzej, bo jak popatrzysz na przebieg ile zrobiłeś na całym baku i widzisz 360-400km to szlag Cię trafia Razz

pewnie fajnie sie tez odpycha Smile troche kucy ma... gdyby taki silnik do gwiazdki mozna bylo wsadzic (*_*)

spalanie liczyles moze ile wychodzi?

bardzo fajny ale ze starletki bys tez byl zadowolony Wink

Felgi wiejskie właśnie Razz, wlecą OEM 14-tki, po polerowaniu, no i pd warunkiem, że uda mi się sprzedać te felgi, bo chciałbym kupić nówki opony na te 14-tki.

Odpycha się w miarę. Jedzie mniej więcej jak 1.8T 150KM w Audi A3 o masie 1175kg, z tym, że o jakieś 1,5 długości Mirage lepiej Razz.

Z Seatem Ibizą 6L 1.9TDI 184KM/404Nm ~1250kg różnie. Raz Ibiza wyskakuje od strzała do przodu, raz Mirage do 120km/h jest z przodu 2 długości, no a powyżej już Ibi ciągnie.

Honda Civic 6gen coupe 1.6 VTEC 162KM do 150km/h nie daje rady, przy tej prędkości jest na równo, a później już niestety dla Civica wynik.

Spalanie, hmm... http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/44170 - tu jest odpowiedź. W trasie jeszcze takiej stricte nie uczestniczyłem, ale na oko wynik powinien oscylować wokół ~8l. Miasto, przy ciężkiej nodze nawet po 13l, przy normalnej jeździe pewnie z 11l

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1