Forum starlet club pl Strona Główna
POMOC RejestracjaSzukajFAQ Rejestracja Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 3
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
filtr paliwa + wymiana oleju.
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post filtr paliwa + wymiana oleju. 
Witam. Mam pytanie gdzie w toyocie starlet P8 znajduje się filtr paliwa i jak go się wymienia? Czy jego wymiana jest łatwa?

Jeszcze jedno pytanko jak wymienić w toyocie olej? Gdzie jest korek spustowy? Czym przepłukać silnik z resztek oleju?

Liczę na pomoc.

kowal Very Happy

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
 


Odpowiedz z cytatem
Post  
filt paliwa zapewne jest pod spodem przy zbiorniku.
olej wymieniasz standardowo, korek masz w misce (nic nadzwyczajnego), silnika po oleju nie masz co plukac, wystarczy,ze spuscisz porzadnie stary olej.
a zeby nie przeplacac polecam filtr oleju nippona za 10zl jest ok i nic nie cieknie


_________________
e21 hybrid/w30 2zz
power is nothing without controll
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post  
Gdzie jest filtr w twoim modelu znajdziesz na toyodiy.com


_________________
!! Car Audio Serwis Katowice - Tym sie zajmuje na co dzień !!


!! Dermatologia Estetyczna i Medyczna Katowice !!
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Odpowiedz z cytatem
Post  
jest przy silniku filtr paliwa. taka czarna puszeczka jak kubek wyglada z przewodem wchodzacym od gory i od dolu. Ja mialem problem z wymiana bo ciezko siegnac tam kluczem a poza tym cholerstwo sie strasznie zapieklo. Dopiero przy wymianie oleju powiedzialem zeby wymenil tez filtr paliwa.


_________________
| Pozdrawiam
Kamil |

/// Toyota Starlet 1,3 ,91rok EP8 - sprzedana koledze/zgon po zerwaniu paska rozrzadu
/// Toyota Starlet 1,3 ,97rok P9
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
mechu napisał:
Gdzie jest filtr w twoim modelu znajdziesz na toyodiy.com

na toyodiy.com właśnie będzie miał problem, jest błąd - mimo wybrania 2ee na schematach jest inna jednostka.


_________________
Pozdrawiam, Marek Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post  
Żeby nie było wątpliwości, oto filtr paliwa w EP81 (2E-E):



Wymieniłem i nie uwierzyłem do tej pory. Pomimo że 2E-E do elastycznych nie należy, po wymianie mogę jechać 40 km/h na trójce i auto normalnie przyśpiesza po wciśnięciu pedału gazu.
Nowy filtr to jakiś najtańszy z Alledrogo firmy Ashika, ważył połowę tego co oryginalny (w środku pewnie ma ze dwie siateczki fitrujące i nic więcej). Ale plusy po zastosowaniu bezcenne. 2E-E stał się w miarę elastyczny Laughing


_________________
EP81 1,3 12V 2E-E XLi 1991
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Odpowiedz z cytatem
Post  
FilipSosna O taką odpowiedź mi chodziło! Very Happy Very Happy Very Happy

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
co ile wymienia się filtr paliwa? jest jakaś oznaka zużytego już filtra? mam przebieg 70tys. i nie wiem czy był on wymieniany.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
mrcng napisał:
co ile wymienia się filtr paliwa? jest jakaś oznaka zużytego już filtra? mam przebieg 70tys. i nie wiem czy był on wymieniany.

filtr paliwa chyba co 60000km lub co 3 lata jeśli się mylę to mnie poprawcie. Nie jest drogi, warto wymienić. Nie ma żadnej oznaki zużytego filtra, chyba że jakbyś miał totalnie zapchany to byś to odczuł po osiągach ale przy 70tys raczej ci to nie grozi Smile


_________________
Pozdrawiam, Marek Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post  
no wlasnie, nie widac zuzycia. auto chodzi jak burza. nie wiem czy zamiennik bedzie lepszy niz ten co mam teraz, stad me obawy Smile auto troche szarpie na 2gim biegu przy niskich obrotach na zimnym silniku. ale starletki tak maja

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Tu Ci już nie doradzę to są części eksploatacyjne, każdy wymienia według uznania. np olej niektórzy wymieniają co 10tys razem z filtrem oleju a inni znowu co 15tys a filtr co drugą wymianę czyli co 30tys.

Jeśli nie wiesz gdzie tankował poprzedni właściciel to raczej wymień


_________________
Pozdrawiam, Marek Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post  
widze, że filtr paliwa to koszt ok 30zł. nie będzie to lipa totalna? ze tak sie wyraże?

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
mrcng napisał:
auto troche szarpie na 2gim biegu przy niskich obrotach na zimnym silniku. ale starletki tak maja


No właśnie od jakiegoś czasu mnie to zastanawia, czy to aby na pewno ten typ tak ma...

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
w rodzinie sa dwie starletki obie maja te same objawy Smile

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
mrcng napisał:
widze, że filtr paliwa to koszt ok 30zł. nie będzie to lipa totalna? ze tak sie wyraże?


Bardziej firma ważna - jeśli jakaś znana to ok - to nie diesel aby się bardzo filtrem martwić.


_________________
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
 


Wyświetl posty z ostatnich:
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 3
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach