Forum starlet club pl Strona Główna
POMOC RejestracjaSzukajFAQ Rejestracja Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 14 z 16
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Następny
Starlet EP81 4EFE by Konrad
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Za palec z kopułką zapłaciłem 70zł, także cała impreza wyniosła prawie 270zł. Bez świec, bo te są w miarę świeże. Wymiana we własnym zakresie Smile

Odpowiedz z cytatem

Przeszczep zegarów od wersji Si zakończony sukcesem Cool

Oprócz przełożenia prawie wszystkich pinów (dwa zostały na swoich miejscach) trzeba było przedłużyć kilka przewodów, poprowadzić kabel od sygnału obrotów i zmasować jeden dodatkowy pin. Potrzebowałem 2szt. konektorów takich, jak we wtyczkach, ale ponieważ nie mogłem nigdzie takich znaleźć, wstawiłem zwykłe tyle, że w poprzek. Trzymają się dobrze Smile

Ponieważ silnik lubi chlapnąć olej (a nawet puścić dymka) i widać po nim, że ktoś kiedyś na jego wymianach oszczędzał, w porozumieniu z moim guru olejowym zaaplikowałem długookresową płukankę Archoil 2300. Zalałem 100ml i teraz mam przejechać min. 3200km po czym zmiana oleju. Nie nastawiam się na cudowne uzdrowienie Smile Ale kto wie, może w niewielkim stopniu ale pomoże.
Do tego preparat Millersa do czyszczenia wtryskiwaczy.

Wyczyściłem też przepustnicę, ale fotek nie mam Sad

Ostatnio zmieniony przez konrad dnia Pią Lut 28, 2014 19:40, w całości zmieniany 2 razy

Odpowiedz z cytatem
Przepustnicę do czyszczenia ściągałeś czy zamontowaną czyściłeś? Pytam, bo sam muszę u siebie to wreszcie ogarnąć
Btw jakie ceny tych preparatów?

Uploaded with ImageShack.us
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Przepustnice zdjąłem, nie ma z tym problemu Smile Założyłem na starą uszczelkę i jest ok. Nie mogłem się jedynie dostać do części, z zaworkiem kontrolującym wolne obroty. Chyba 4 śruby z łbem na śrubokręt krzyżak, ani drgnęły Confused Ale nie chciałem się tam dostawać za wszelką cenę, dlatego odpuściłem. Preparat do czyszczenia gaźników z długim wężykiem sprawdził się b. dobrze.

Millers Petrol Injector Cleaner 27zł a Archoil AR2300 65zł. Kupione w sklepie www.zmienolej.pl (który swoją drogą polecam Wink)

Odpowiedz z cytatem

sa konkret Very Happy

I pytanko - czy uszkodzona sonda w 4efe może być przyczyną chwilowych szarpań i braku mocy zimnego silnika ?

Kiedy zadałem takie pytanie i teraz sam na nie odpowiem - tak. Wcześniej miałem uniwersalną Boscha i szarpało na zimnym, na ciepłym praktycznie wcale. Wymieniłem na nową Denso DOX-0204 i po problemie Smile Co najbardziej mnie zdziwiło to przy tej okazji zniknęły sporadyczne problemy z rozruchem Smile

Odpowiedz z cytatem
Wraz z nowym rokiem - nowe plany, nowe zmiany Smile

Wpadła lotka na tylną klapę (ori, malowana w kolor nadwozia).
Setup zimowy na felgach 14" 5,5j ET45 z Toyoty Yaris i oponie Fulda Kristall Montero 3 165/65.

Pod maską też się zmieniło. Być może tego nie widać na pierwszy rzut oka, ale wleciał silnik ze skrzynią od kolegi Jumpjet Smile W lepszym stanie niż mój poprzedni - nie żłopie oliwy, czyściutki w środku. Standardowo wymieniony simmering wału od strony skrzyni na Corteco (w pudełku NOK). Na 1000km zalany Shellem 10W40 z filtrem Mann. Docelowo jeszcze nie wiem co będzie.

Planów jest dużo Smile Mam nadzieję, że będę mógł aktualizować temat w miarę regularnie.

Odpowiedz z cytatem
Wpadła poliuretanowa poducha skrzyni (tylna) :

Poprawa znaczna, aż się nie spodziewałem Smile mogę agresywniej obchodzić się z gazem i sprzęgłem i nic nie stuka, nie rzuca, nie szarpie. Poprawiła się praca drążka biegów, sama zmiana biegów na plus. Uprzedzam od razu, że drastycznie wzrosły drgania na niskich obrotach Wink

Bedziem hamować Mr. Green

Odpowiedz z cytatem
Tluste graciochy Wink , widze ze dbasz o gwiazdke Smile ,tez przymierzam sie do poliuretanowej poduszki skrzyni bo ta gumowa to masakra!

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Staram się Smile Jak tylko budżet i czas pozwalają Razz Poduchę wkładaj, będziesz zadowolony.

A o to co wczoraj stworzyliśmy z kumplem :

Rozpórka pochodzi z, uwaga : Nissana 200SX S13 Razz Wisiała sobie zapomniana w garażu, do czasu, kiedy okazało się, że zaskakująco przyzwoicie przypasuje do komory starletki Smile Jest na śrubie rzymskiej, maksymalnie skręcona pasuje idealnie, wymagała tylko drobnych przeróbek mocowań.

Odpowiedz z cytatem

cdn. Wink

Odpowiedz z cytatem

naprawde gratuluje pracy Smile

oby dlugo jeszcze sluzyla

Dzięki dzięki za dobre słowo Smile Czekam na dystanse i będzie działane z hamulcami. I nie tylko Razz

Odpowiedz z cytatem

W planach na pewno wydech, kolektor ssący z e11, przeprowadzka aku na tył, wydzierganie rozpórki tylnej na wzór GT oraz dolnej przedniej. Pewnie coś się jeszcze znajdzie do roboty Smile Chciałbym ogarnąć też blachy i lakier. Wypadałoby również poupalać co nieco Twisted Evil

Przy okazji mam pytanie, ponieważ będę zakładał dystanse przelotowe, muszę wymienić szpilki. Czy miał ktoś styczność ze szpilkami tej firmy :

http://srubydofelg.pl/szpilki/m-12x1-5/szpilka-m12-x-1-5-dl-62-radelko-14-2/prod_1.html

? Nie chodzi mi już o same parametry, tylko o jakość.

Odpowiedz do tematu Strona 14 z 16
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Następny