Forum starlet club pl Strona Główna
POMOC RejestracjaSzukajFAQ Rejestracja Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 4 z 4
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Car audio od 0
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
jumpjet napisał:
A tutaj... zwycięzca jakiegośtam testu AŚ na budżetowe radio http://allegro.pl/nr1-test-auto-swiat-naviheaven-na-licencji-philips-i3502585942.html Shocked

Ha ! - wlasnie dzis mi podjechal klient z tym radiem - padaka straszna - brak dynamiki - tuner fm tepy strasznie.

Mam takie radio w starletce, na początku tuner dziwnie się obsługuje, po za tym rds potrafi szwankować. Na dźwięk nie mogę narzekać, bo na 10cm głośniczkach grających do kolan nie słychać zbyt wiele Laughing Ale ja wziąłem je bo i tak wiedziałem, że nic ponad te 10 nie będzie w niej grane i do takich celów można go śmiało brać Wink

Odpowiedz z cytatem
Ja mam zamiar montować niebawem jakiś lepszy sprzęt grający Smile

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
mechu skąd masz takie antyki Wink? bo kokpit starlety i po przycisku a/c wnioskuję, że Twój?

Uploaded with ImageShack.us
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Te radio mam od zawsze - przewedrowalo ze mna chyba przez 5 aut.

!! Dermatologia Estetyczna i Medyczna Katowice !!
Odpowiedz z cytatem
Radyjko które wam pokazałem już zamówione terz czekamy aż przyjdzie i trzeba będzie kupić przejściówkę Smile A potem jakiś zestaw głośników. Może jesteście mi w stanie coś polecić jakiś fajny zestaw srednio tonowych i wysoko tonowych?

Odpowiedz z cytatem
Jeżeli faktycznie nie będziesz korzystał z CD to myślę, że bardzo fajny wybór. Rozumiem, że zmierzasz w kierunku wywalenia dołów na drzwi?
Pytanie jak zawsze... jaki budżet i jak czułe ucho?
Zestawy 165 + tweetery + zwrotnice (w miarę rozsądne) zaczynają się od 130 PLN. Propozycje "pierwsze z brzegu" z tych, których da się już raczej posłuchać (nie twierdzę, że wszystkich słuchałem, twierdzę że można spróbować Smile )
http://allegro.pl/phonocar-td-line-2076-jedwab-tweetery-dyst-wroclaw-i3519668252.html
http://allegro.pl/legendarna-marka-nakamichi-system-glosnikow-cs-63-i3534984787.html
http://allegro.pl/powerbass-s-6c-zestaw-glosnikowy-165-mm-essa-i3540905306.html
Do tego polecam zadbać o kable - 2x1,5mm to optimum jeżeli grasz pod samym radiem - i nie no-name z całą tablicą mendelejewa tylko przyzwoicie czysta miedź (nie musi być 8N, wystarczy 3-4N Smile ). Przejściówka to kilka złotych, potrzebujesz taką: http://allegro.pl/zlacze-do-toyota-iso-dobra-cena-i3484773149.html (oferta z Poznania, są też taniej) - jak kupisz kable warto podmienić w przejściówce (trochę zabawy, ale jak robić to robić porządnie).
Dodatkowo trzeba pomyśleć o materiale na skrzynki (mdf+obicie) ich wygłuszeniu (o czym niektórzy zapominają, sugeruję rozejrzeć się za wełną owczą np. monacora i jeżeli skrzynki będą ładnie sklejone i skręcone odpuścić sobie pianki) a docelowo pewnie jeszcze trochę trzeba będzie przy samych drzwiach popracować. Pamiętaj o ograniczeniu litrażu skrzynki.
Nie tam żebym straszył, ale jak coś robić to w miarę kompleksowo, tym bardziej że jedno dłubanie a efekty można osiągnąć bardzo różne Wink.

Odpowiedz z cytatem
Więc tak czy zmierzam do wmontowania głośniki w drzwi ? może w przyszłości najpierw chciałbym zobaczyć jak bedzie grać w kolana. Audiofilem nie jestem ale chciałbym mieć w miare fajny dzwięk tych wybranych tonów a cena tego zestawu to do 250 zł. Czy napewno taka przejściówka bo z tego co widziałem to przejsciówki są w kilku rodzajach takie gdzie wyjście ISO się wkłada do drugiego i na odwrót. Dlaczego twierdzisz że trzeba wymienić kable w przejściówce?(nie podważam twojej porady tylko jestem ciekaw dlaczego) I takie jeszce jedno pytanko po co się wygłusza drzwi i czy jest to drogie ?

Odpowiedz z cytatem
Jeżeli zostajesz przy fabrycznym umiejscowieniu głośników szkoda wydawać pieniędzy na cokolwiek powyżej tego zestawu
http://www.sinuslive.pl/product_info_lightbox.php?cPath=24&products_id=1627
Zarówno średnica głośników, jak i miejsce montażu oraz jego sposób właściwie wykluczają osiągnięcie zadowalających efektów (sam gram na nieco starszym zestawie, jeszcze sinus live nie sinus tec).
Przejściówka taka - dziś nabyłem identyczną (po organoleptycznym zidentyfikowaniu w fabrycznym radiu). ponieważ sam noszę się z zamiarem zmiany sprzętu, a dziś praktycznie wszystko na ISO. Od dawna mam ogarnięte audio w domu, więc stwierdziłem, że pora coś przynajmniej symbolicznie zmienić w samochodzie. Ale to inny wątek, jak będą działania będzie o czym rozmawiać Wink.
Co do kabli w przejściówce - nie trzeba, można. Chodzi o to, że niby to jest miedź (z ciekawości sprawdziłem - leżała-koło-miedzianej skrętka 1,5 Very Happy ), ale jeżeli kupisz przyzwoitsze kable to ten niewielki fragment w przejściówce będzie "wąskim gardłem". Oczywiście nie jestem fanatycznym "kablarzem" w kwestii audio, ale można się zdziwić jaka jest różnica w dźwięku po zmianie właśnie kabli. To tylko tyle - po prostu fakultatywna czynność - zresztą można nie wymieniać, tylko wpiąć bezpośrednio w kostkę ISO z pominięciem przejściówki.
W temacie drzwi... Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że nie "gra" sam głośnik. Jeżeli decydujesz się na montaż w drzwiach te drzwi stają się ustrojem akustycznym - pewną komorą rezonansową. Głośnik wytwarza falę akustyczną (czyli dźwięk), ale "pracuje" obydwiema stronami membrany - podobną ilość powietrza, którą "pompuje" do środka samochodu "pompuje" również w drugą stronę, czyli w drzwi. A drzwi są zrobione z blachy Very Happy, która nie tylko odbija tą falę, ale pod jej naporem również sama pracuje i często drga przeszkadzając w odbiorze muzyki. Nie wspominam o jakichś tam prowadnicach, cięgnach, zawleczkach i innych śmietkach - aż takim ortodoksem nie jestem Wink. Przy dobrze skonstruowanej i wyciszonej skrzynce drzwi głównie wykleja się matami, których najważniejszym celem jest usztywnienie blachy i zapobieganie powstawaniu tych drgań. Koszt zależny od stopnia "zaawansowania" - kilka przyzwoitych mat to kilkadziesiąt złotych + kilka piw na sobotnie popołudnie żeby uśmierzyć nieco "krótki i długie" które rzuca się podczas roboty Wink.

Odpowiedz z cytatem
Tanio i nie najgorszy efekt basu można uzyskać montując głośniki (średnio/nisko tonowe) w tylnej półce, bagażnik działa wtedy jak skrzynia rezonansowa. Jedyny mankament takiego rozwiązania to konieczność odpinania kabli przy wyciąganiu półki w przypadku gdy chcesz wykorzystać większą przestrzeń bagażową. Mnie to przeszkadzało więc zamontowałem w boczkach przy tylnej kanapie i niestety dźwięk/moc już nie ta. Wcześniej bez problemów dało się doprowadzić lusterko/szyby do wibracji a teraz co najwyżej trzeszcza plastiki. Prawdopodobnie osadzenie głośników w płycie MDF zamiast bezpośrednio w plastikowych boczkach nieco poprawiło by jakość ale braku przestrzeni nie ma jak nadrobić.

Wszystko zależy co chcesz osiągnąć i ile chcesz na to wydać oraz czy chce Ci się przy tym podłubać.
Jak dla mnie Graph rządzi w temacie więc pewnie będzie bardziej pomocny.
Tyle ode mnie Smile

moja pasja Smile

Qba
Odpowiedz z cytatem
Sam jak robiłem CA w maździe i zmieniałem seryjne 6x9 na odseparowane 165mm, na początku nie zrobiłem nic z drzwiami, po prostu przykręciłem nowe głośniki i dystans, to z przyzwoitym graniem miało to niewiele wspólnego. Basu zero, średnie też kiszka. Potem stopniowo zabrałem się za drzwi - wyklejanie matami stp silver, zatkanie otworów technologicznych, czyli po prostu zbudowanie "szczelnej obudowy" dla głośnika. Dopiero wtedy zaczęło to grać, pojawił się bas Smile Ja potem jeszcze bawiłem się w klejenie pianki akustycznej, ale to już kosmetyka. W każdym razie, jeśli masz zamiar kiedyś robić coś porządnego, to albo kup od razu dobry zestaw odseparowany i zamontuj w drzwiach "byle jak", a potem odłóż kasę i te drzwi porządnie przygotuj, albo kup cokolwiek (10 lub 13cm - podobno też wchodzą) i wsadź w oryginalne miejsca a w międzyczasie obmyślaj plan działania i zbieraj $ Smile Za 250zł można kupić coś przyzwoitego (zestaw 165mm + wysokotonówka), koszt wygłuszenia drzwi zależy od ich wielkości Razz i jakości użytych mat. Są tanie maty, które podobno ciężko się klei i potrafią robić cuda, gdy temperatura za bardzo wzrośnie lub spadnie. Ale nie wiem, nie próbowałem. Mogę polecić STP silver, ale wiem, że nie jest tania :/

Odpowiedz z cytatem
ja calkiem niedawno porownywalem jak w starlecie gra ori glosnik i jak lepsza 13ka.
na zwyklym radiu w tym miejscu lepiej (jako sredniotonowka) gra ori glosnik.
wiec albo sie pogodzimy z seria albo wkladamy glosniki do drzwi. one wydaja sie dobrze zbudowane by ladnie graly wystarczy tylko troche wygluszenia.
jak dla mnie glosniki z tylu moga nie istniec no bo kto siedzi tylem do sceny.
ja mam wersje "posrednia". z przodu dodane syczki przy slupkach ( probowalem inne miejsca ale tylko tam gra ladnie) a w bagazniku tuba ktora zawsze moge wywalic.
nie jest idealnie ale m starcza.

!! Dermatologia Estetyczna i Medyczna Katowice !!
Odpowiedz z cytatem
Widząc sugestie wyrzucania dołów na tył nie chciałem rozprawiać o scenie i lokalizacji pozornych źródeł dźwięku, ale na szczęście widzę że nie tylko mi to nie jest obojętne Very Happy

Odpowiedz z cytatem
Radyjko przyszło,jutro zamawiam przejściówkę a niebawem jakiś fajny zestawik głośników Smile

Odpowiedz z cytatem
Podłączyłem radio na oryginalnych głośnikach i musze przyznć że jestem pozytywnie zaskoczony tylko że głośniki na półce nie grają

Odpowiedz do tematu Strona 4 z 4
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4