Forum starlet club pl Strona Główna
POMOC RejestracjaSzukajFAQ Rejestracja Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 4
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Car audio od 0
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Po prawie całym dniu majsterkowania powiem tyle, roboty z tym sporo, Toyota ma dość specyficzne mocowanie głośników w oryginalnych miejscach (2 śruby o większym niż normalny rozstawie), trochę zabawy ze znalezieniem który kabel jest +, a który -, zwrotnice od strony pasażera średnio jest gdzie przymocować, ale różnica w dźwięku jest kolosalna (oryginalne głośniki mają 10W nie wiem czy to RMS czy max), nagle w aucie pojawiły się wysokie tony za sprawą tweeterów, oraz basy za sprawą midbasów. Średnio dziś dobra pogoda na siedzenie pół dnia w aucie, trochę mi opuszki po odmarzały, ale było warto.

Odpowiedz z cytatem
teraz bierz się za wzmacniacz i skrzynię do bagażnika. Możesz patrzyć w używce jeśli nie chcesz na to przeznaczać dużej kasy. Do tego kable. Powinieneś być zadowolony Smile ps jakie masz radio?

KENWOOD KDC-4051, fajne, sporo filtrów ma z tego co zdążyłem zauważyć i ładnie gra jak na razie.

Mam bardzo podobny model, w4044u. Bardzo fajne odtwarzacze, dużo ustawień, podbicie basu, fajna opcja wyszukiwania plików, ciekawe gadżety w tunerze fm (newsy itp). Smile

to mowisz ze warto ten zestawik zamontowac? Wink

Według mnie warto, no chyba, że chce Ci się montować głośnik w drzwi, to by dało na pewno lepszy efekt, tak to średnie tony się wytracają trochę przez to, że są skierowane w kolana. Co nie zmienia faktu, że gra o niebo lepiej. Do pełni szczęścia mi brakuje tylko basów fajnych z uwagi na to, że lubię od czasu do czasu posłuchać house/trance/elektro, ale Metallice już nic nie brakuje, trzeba się trochę pobawić z podbiciami basów i średnich, jako, że się trochę zatracają, ale to tak z pół godzinki zajmuje i jest git. Audiofila to nie zadowoli, ale w Starlecie audiofila mało co zadowoli Smile W oryginalne miejsce nic większego nie wepchniesz (i nie chodzi tylko o średnice, ale i długość głośnika nie może być za duża, bo zwłaszcza po stronie pasażera nie ma szaleństwa z przestrzenią (komputer pokładowy i kable zostawiają mało miejsca).
Wg mnie cena głośników nie jest duża, radio inna sprawa, ale jak się chce wygody (tj. USB) to trzeba. I trzeba uważać zaraz po montażu głośników, żeby się odzwyczaić od słuchania muzyki na postoju, bo różnica mocy jest kolosalna (a co za tym idzie i pobór prądu) i już drugiego dnia jak sprzątałem z samochodu narzędzia i przy tym słuchałem radia wyładowałem akumulator (średnio ciekawie bo był to 31.12, a robiłem za kierowcę, na szczęście nie jedyny samochód w domu, więc zawiozłem na imprezę innym, a przed północą był już odpalony z kabli Cool)

tez lubie taka muzyke ale najbardziej electro-house Very Happy i linkin park tez sie przyda Razz albo ramstein i guano apes

Jeszcze jedno pytanko mam, jak do tego dorzucę skrzynie basową tak pewnie z 250W RMS + wzmacniacz, to przy będzie to wszystko dobrze działać na standardowym akumulatorze (i z włączoną klimą) biorąc pod uwagę, że będę słuchał muzyki tylko przy włączonym silniku ? Czy lepiej kupić trochę pojemniejszy i przede wszystkim nowy akumulator do tego jeszcze ? Czy może kondensator ? Przy włączonym silniku i dość cichej muzyce jak otwieram elektryczne szyby, to się zdarza, że światła trochę przygasają.

wszystko będzie działać tylko jak się okaże że sprzęt jest prądożerny to ci światełka będą przygasały

トヨタスターレットEP81L
古いトヨタは決して死なない
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Żeby aku było za słabe musialbyś mieć dosyć potężne głośniki, prędzej, instalacja zasilająca będzie wymagała "wzmocnienia", grubsze kable itp. Jeśli zasilanie, w sensie okablowanie, wzmaka będzie osobne z tym radia to powinno być git.

Kuba Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
taki zestaw moze byc przy sluchaniu muzyki tylko przy odpalonym samochodzie...

kondensator zawsze sie tez przyda jbc... jakbys chcial sobie posluchac muzyki rowniez na postoju Razz

u mnie nawet na wlaczonym silniku jak slucham blisko max to jak lecci mocniejszy bas to czasem radio na ulemek sekundy sie wylacza i przerywa granie z usb na chwile, radio mam sony xplod 4x52w i glosniki bez szalu, aku 44ah lub cos kolo tego maly i stary.

/// Toyota Starlet 1,3 ,91rok EP8 - sprzedana koledze/zgon po zerwaniu paska rozrzadu
/// Toyota Starlet 1,3 ,97rok P9
Odpowiedz z cytatem
I następna sprawa, krążki samoprzylepne dołączone do tweeterów coś nie bardzo chcą trzymać, kto może polecić dobrą taśmę bądź klej na który uda się je przykleić do deski rozdzielczej ? (nie chce wiercić dziur na śrubki)

u mnie tez zaczely sie odklejac od slonca, wreszcie wjechal superglue i mam spokoj a przykleilem je na desce kolo slupkow w samym kacie

/// Toyota Starlet 1,3 ,91rok EP8 - sprzedana koledze/zgon po zerwaniu paska rozrzadu
/// Toyota Starlet 1,3 ,97rok P9
Odpowiedz z cytatem
Ja miałem prawie klej do szyb to na nim przykleiłem. Coś elastycznego da radę, jakiś mocny sylikon w małej tubce lub coś w tym rodzaju. Nie zostanie ślad przy ewentualnym demontażu jak po superglue/kropelka.

Odpowiedz do tematu Strona 2 z 4
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny