Forum starlet club pl Strona Główna
POMOC RejestracjaSzukajFAQ Rejestracja Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 4
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Car audio od 0
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Car audio od 0 
Interesuje mnie jaki zestaw car audio byście mu polecili do EP91:
Pełny zakres tonów
-jakiś sredniotonowiec (10 bądź większe jeżeli wejdą, podobno 13 da się wsadzić) do wstawienia w miejsce oryginalnych głośników
-tweetery
-skrzynia basowa (najlepiej dosc mocna)
-Wzmacniacz do skrzyni
-Radio z USB bądź SD
-To co potrzebne, żeby to wszystko działało czyli kable, urządzenia rozdzielające itp.

To na początek, co potem najlepiej i gdzie dawać (5 drzwiówka)
Co potem jeszcze do niego dokładać ?
Byłbym wdzięczny, gdybyście mogli podawać modele polecanych "urządzeń" i mniej więcej ceny rynkowe

Przedziały cenowe raczej nie najwyższa półka, ale nie chce tandety, jak będę musiał dołożyć stówkę tu czy tam dla sporej różnicy w jakości to wole dołożyć. Najlepiej, gdyby wszystko wyrobiło się
na początku w 1500 złotych (tj. elementy które wypisałem).

Bass-reflex czy zamknięty sub ?

Zaznaczam, że nie jestem audiofilem, ale chciałbym uzyskać dobrą jakość dźwięku.
Muzyka jakiej słucham to głownie muzyka elektroniczna (Hardstyle) więc skupiam się na dobrej jakości tonach wysokich i basie. Spore tempo.

Odpowiedz z cytatem
jak spore tempo to skrzynia zamknięta na głośniku 10"

takie o np.
http://allegro.pl/skrzynia-basowa-hertz-es-250-glosnik-500w-i1591332467.html

Jak nie jesteś audiofilem to po prostu popatrz na allegro za sprzętem dobrej marki

radio np. kenwood za ok 300 można kupić jakiś dobrze wyposażony model

głośniki w drzwi mają być czy nie? jak tak to lepiej kup tańsze i wygłusz drzwi
głośniki helix można już mieć za nie duże pieniądze

トヨタスターレットEP81L
古いトヨタは決して死なない
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Z czego robić obudowę na głośniki w drzwiach ?
Na ile mocno trzeba przerabiać schowek, żeby 13 weszły w miejsce fabrycznych ?

Uploaded with ImageShack.us
Odpowiedz z cytatem
Niestety starleta jest słabym autem pod audio. Jak fabryka nie przewidziała pewnych rozwiązań, to tylko przy sporych nakłądach kasy i czasu coś uzyskasz. Tanio mozesz zrobić ze będzie grało przy średniej jakości odsłuchu. Drogo możesz zrobić ze będzie głośno grało też przy średniej jakości odsłuchu. A co do 13 w desce, nawet jak upchniesz to i tak nie zagrają bo nie mają pudła rezonansowego.

Żeby było w miarę dobrze to ja widzę tylko jedno rozwiązanie - dorobić kieszenie na głośniki w drzwiach i wygłuszyć odpowiednio, tak jak Graph ma u siebie na przykład.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Żeby było w miarę dobrze to ja widzę tylko jedno rozwiązanie - dorobić kieszenie na głośniki w drzwiach i wygłuszyć odpowiednio, tak jak Graph ma u siebie na przykład.

Ponadto każdy głośnik ma inną głębokość więc nie pytaj nas o to bo to się okaże jak kupisz głośniki, na panele i skrzynie najlepszy mdf.

トヨタスターレットEP81L
古いトヨタは決して死なない
Odpowiedz z cytatem
Oprócz kieszeni w drzwiach dasz sobie w tylne boczki głośniki niskotonowe, nawet można się pokusić żeby wmontować je w jakieś skrzynki w miarę możliwości;) i wtedy zostaje Ci wolny bagażnik Smile

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Car audio od 0 
Zacznij od wygłuszania całęgo samochodu ... głośniki później ...

JBL CS 4 + KENWOOD KDC-4051 co myślicie ? głośniki oczywiście w miejsce fabrycznych. Wiem, że rewelacji nie będzie, ale potem coś trochę większego w półkę, sub do bagażnika i powinienem być usatysfakcjonowawszy.

Jeśli chcesz wkładać głośniki w miejsce fabrycznych to nie kupuj 2/3 drożnych bo po 1 twitter skierowany pod nogi mało co da i nie będzie go słychać, po 2 ja miałem 3 drożne hertze i ostatnio musiałem odciąć twiterki bo tak się rozklekotały kabelki od nich że trzeszczały i dałem osobne twiterki na deske. Dużo lepszy efekt niż wcześniej w nogi jak grały. Kup cały zestaw odseparowany lub osobny głośnik 1 drożny i jakieś twiterki na deske. Coś tańszego, bo nie ma sensu kupować drogich głośników i je wstawiać bez zabudowy pod deske.
Tyle z mojego doświadczenia. I dodam że jeśli nie chcesz rzeźbić w drzwiach to coś takiego plus subwoffer to chyba najlepsze rozwiązanie na takim etapie jak jesteś. Miałem coś takiego i grało ok.

http://allegro.pl/dobry-bass-na-przod-twojego-auta-boschmann-130w-i2019294802.html Coś w tą mańkę ? Przepraszam, że tak zasypuje pytaniami, ale nie chce kupić gówna, a z car audio nie miałem do tej pory żadnego kontaktu. A radio ? Bo w tych cenach można dostać różne modele w miarę znanych firm z jedną szczególną cechą na której mi zależy, a jest nią wejście USB (może być nawet bez odtwarzacza płyt).

jednak zgadzam sie ze taki 2-drozny pod nogi mija sie z celem...

duuuuzo lepszy jest ten zestaw boschmanna. glosniki wygladaja na porzadnie wykonane do tego dochodzi wentylowana cewka (jesli to nie jest ozdobka:P)
do tego zwrotnice zawsze zrobia swoje Smile

fajny ten zestawik... jednak jakiegos mega basu bym sie nie spodziewal... to na pewno bedzie duzo lepiej niz na seryjnych i bedzie fajnie gralo ale jakiegos mega basu na takich malych glosnikach sie nie wyciagnie.
od tego powiniennes miec tube w bagazniku Razz a przod powinien grac glosno ale czysto i niekoniecznie lupac basem...

to radio jak na moje ma za malo mocy na wyjsciu ale do takich glosniczkow bez problemu powinno wystarczyc...

Kupiłem ten zestaw Boschmanna i radio. Na nowy rok zdam relację z tego jak gra (o ile uda mi się to wszystko zamontować). A oczywiście później jak tylko będę miał kasę to skrzynia do bagażnika pójdzie, po skrzyni może jeszcze coś w tylną półkę, zobaczymy. Stopniowo będę to robił, aż mnie będzie satysfakcjonować dźwięk.

daj znac jak graja bo ten zestaw jest fajny i te zwrotnice sa bardzo przekonywujace...

moze sam bym sobie zamontowal Wink
od dawna chce wstawic jakies glosniki bo mam seryjne ale sie ciagle wacham czy zrobic to dobrze na zasadzie odseperowanych scen ze modyfikuje boczki i wstawiam tam glosniki czy poprostu robie mniej fachowo i poprostu jakis wlasnie taki zestawik do przodu a w polke (wiem ze glosniki w polke sie nie nadaja i zle w niej graja) jakies inne glosniczki do tego tuba do bagaznika z jakims wzmacholem...

znajomi niektorzy maja tak zrobione a niektorzy maja profesjonalnie i w sumie slychac roznice ale nie jest to znowu jakas taka wielka roznica... jakis audiofil to wyczuje ale normalny czlowiek nie widzi roznicy jak wsiadzie do samochodu z nieco mniej profesjonalnym zestawem grajacym... duzo tez zalezy od ustawien na radiu...

sam glosnik jak jest dobry i mocny zrobi swoje i nie wazne czy bedzie scena poprawnie zrobiona czy wlasnie amatorsko...

dobrze lupie w obu konfiguracjach:P

wiec jak podlaczysz to daj znac jak graja Wink

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 4
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny