Forum starlet club pl Strona Główna
POMOC RejestracjaSzukajFAQ Rejestracja Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 11 z 12
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Następny
Dolot - obliczenia i dopasowanie
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Poprzez wywalenie zwężki zmniejszyłeś prędkość przepływu powietrza w rurze, co przekłada się teoretycznie na przesunięcie momentu obrotowego w stronę wyższych obrotów. TEORETYCZNIE Wink


_________________
Starlet P8 'Jeans' 2EE Bi-fuel Edition 95' >280kkm

Kuba Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
 


Odpowiedz z cytatem
Post  
no ale jak pijesz sok przez mala slomke to go zasysasz mniej a jak przez gruba slomke to zasysasz go wiecej...

ja bym wlasnie powiedzial ze po tym jak wywalilem zwezke to sie szybciej wkreca na obroty a nie pozniej...

czemu starletki bez zwezki mialy 83 konie a ze zwezka na rynek europejski juz 75?

analogicznie z tego co napisales to powinno sie jeszcze zmniejszyc otwor bo by to spowodowalo wieksza szybkosc powietrza Wink


_________________
pozdrawiam Łukasz Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Deviljin - fizyka sie klania Smile
Porownanie do ssania przez slomke jest jak najbarniej nietrafione - gdzie tu zjawiska falowe


_________________
!! Car Audio Serwis Katowice - Tym sie zajmuje na co dzień !!


!! Dermatologia Estetyczna i Medyczna Katowice !!
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Odpowiedz z cytatem
Post  
Łukasz, niechcący sam sobie odpowiedziałeś Razz
Starletki bez zwężki miały ponad 80KM, a te 80KM jest osiągane przy wysokich obrotach, czyli dużym przepływie powietrza, przy którym rura ze zwężką zaczyna dławić silnik.
Można to w skrócie wytłumaczyć że zwężka zmienia optymalny zakres obrotów dla prędkości przepływu powietrza.


_________________
Starlet P8 'Jeans' 2EE Bi-fuel Edition 95' >280kkm

Kuba Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
ja wiem o co chodzi z fizyka Wink tak samo zeby zwiekszyc cisnienie wody w elektrowniach wodnych stosuje sie zwezenia przed turbinami zeby bardziej rozpedzic wode... ale przy wodzie macie inne cisnienia powietrze jest sprezyste... poza tym powietrze nie jest wpychane ale zasysane... tak samo zwezka jest nie przed kolektorem ale przy filtrze czyli gdzies w polowie... nie dosc ze filtr zatrzymuje powietrze to jeszcze ta zwezka... a mniej powietrza paliwo gorzej sie przepala... wiadomo...

wiadomo moge sie mylic bo staram sie wziac to na moja logike Razz
mozliwe ze wszystkiego nie wiem Wink

jednak co do zwezki... przeciez ona byla wstawiona zeby spelniac tam jakies normy od spalin nie?

poza tym ja naprawde zauwazylem ze po wywaleniu zwezki starletka szybciej sie wkreca na obroty...
gdzies to u mnie pisalem nawet Razz dlatego uwazam ze bez zwezki jest lepiej ;]

zauwazylem tez ze przesuniecie zaplonu o 2 stopnie przy silniku bez zwezki to chyba za duzo... Razz
o 1 by bylo ok...


_________________
pozdrawiam Łukasz Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Tu nie ma co brać na logikę tylko trzeba zapoznać się z teorią Wink
To co opisałeś z wodą to akurat nie jest prawda, opisałeś paradoks hydrodynamiczny. Zapoznaj się z tym: http://pl.wikipedia.org/wiki/Paradoks_hydrodynamiczny
Dlatego też nie ma co rozkminiać efektów dynamicznych i falowych w dolocie 'na logikę'.


_________________
Starlet P8 'Jeans' 2EE Bi-fuel Edition 95' >280kkm

Kuba Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
To o czym piszecie doskonale widać w konstrukcjach zasilanych gaźnikowo, gdzie po za samym gaźnikiem, wlot obudowy filtra zaczynał się mniejszym przekrojem, rozszerzając się następnie w kierunku przepływu powietrza, po to, żeby zwiększyć prędkość tegoż przepływu. Dyfuzory w silnikach lotniczych wykorzystują tę zasadę, turbiny łodzi podwodnych, itp.


_________________
Niewiedza nie oznacza głupoty, tak, jak ciemność nie oznacza ślepoty.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Dobra, pitu pitu a ja potrzebuje średnicy zwężki w puszce filtra w 2ee. Chce wstawić od nowa zwężke i sprawdzić czy spalanie mi spadnie. Po 8 litrów na 100km bez deptania to dużo...za dużo Razz


_________________
Pozdrawiam!Smile
Kuba

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
W piątek będę mógł Ci to zmierzyć Wink Możesz też kupić ode mnie całą puszkę Razz wyciąłem ze zwężki tylko mały fragment.


_________________
EP81 91' 4EFE <--- klik !
Pozdrawiam, Konrad Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Dorobie sobie pierścień tylko potrzebuje ten wymiar Smile


_________________
Pozdrawiam!Smile
Kuba

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Nic nie pomoże Ci ta zwężka na spalanie. Zawsze winny jest kierowiec i jego ciężka noga Razz


_________________
Starlet P8 'Jeans' 2EE Bi-fuel Edition 95' >280kkm

Kuba Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Nie mam ciężkiej nogi Very Happy Serio! Zobaczymy teraz po wymianie termostatu i zmniejszeniu tego otworu w puszczce. Zaszkodzić nie zaszkodzi a jak pomoże to giiitara Very Happy


_________________
Pozdrawiam!Smile
Kuba

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Dlaczego nie krzyczysz, że zapomniałem Razz

Średnica wewnętrzna zwężki to ok. 35mm.


_________________
EP81 91' 4EFE <--- klik !
Pozdrawiam, Konrad Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Dzięki Konrad, sory że dopiero teraz pisze Razz Wstawiłem zwężkę 30mm....i spalanie aktualnie 7.1/100 przy normalnej jeździe. Uważam za dobry wynik a myślę że zejdę poniżej 7. Czy auto zrobiło sie mułowate? Nie, absolutnie. Wręcz powiem że na wyższych obrotach jest bardziej narwane. Wcześniej na 5 biegu od 100 do 130 przyspieszało ale bez szału, teraz jest lepiej. Ogólnie jestem zadowolony.

Pora na amortyzatory z tyłu i inne pierdy w zawieszeniu...


_________________
Pozdrawiam!Smile
Kuba

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Czy ktoś prowadził dolot zimnego powierza z zderzaka z prawej strony?


_________________
Wiele różnych było..
... jest Starletka Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
 


Wyświetl posty z ostatnich:
Odpowiedz do tematu Strona 11 z 12
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Następny
  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach