Forum starlet club pl Strona Główna
POMOC RejestracjaSzukajFAQ Rejestracja Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 3 z 3
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Czyszczenie przepustnicy-fotorelacja!
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Czy może silniczkiem krokowym?

Po pierwsze jakie masz auto?
Po drugie zmien mechanika bo w zadnej starletce nie ma krokowego.

!! Dermatologia Estetyczna i Medyczna Katowice !!
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Odpowiedz z cytatem
Zapraszam na pierwszą stronę tego tematu. Rozkładamy ile się da, czyścimy najlepiej jak potrafimy i powinno być ok.

Dzięki za info, w sobotę postaram się zrobić czyszczenie.

mechu napisał:

Po pierwsze jakie masz auto?
Po drugie zmien mechanika bo w zadnej starletce nie ma krokowego.

Do mechanika dałem kiedyś, ale dał mi tylko taką uszczelkę, nie wiem jak to napisać, ale obroty spadły, tylko że trzepie silnikiem i "dusi" go, porażka! Zgarnął 50zł :/ Może jak mi się uda porobię zdjęcia.

Toyota starlet 1,3XLi

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Odpowiedz z cytatem
Kubo - mam problem;) mam 4 kable na dole przepustnicy:)? dlaczego:P moge spokojnie wsio odłączyc:>?

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
W dwóch jest płyn chłodniczy a dwa są podciśnieniowe. Odłączyć możesz bez problemu tylko te z płynem niech nie wiszą w dół. Oznacz sobie który gdzie wchodzi bo potem źle podłączysz.

Kuba Wink
Odpowiedz z cytatem
Kubo - tam gdzie masz silikon tez była uszczelka:) pozbyłeś się jej i zamiast niej jest sam silikon;)?

a teraz pytanie;) pomyślałem o oznaczeniu jednak przez noc moje magiczne nalepki się odkleiły i leżą pod autem;] (wiem wiem brak słów)

dwa raczej rozszyfrowałem a teraz jak te przednie A do KOŁECZKA a B do KWADRACIKA?

i to te tylne są podciśnieniowe? bo wychodzą z jakiejś tyci skrzyneczki z kablami..[/img]

Odpowiedz z cytatem
Z tego co widze to chyba rylko woda - odpal i zobacz z ktorej trysnie - na przepustnicy powinien byc kierunek przeplywu - jak pomylisz to pewnie tez nic sie nie stanie.

!! Dermatologia Estetyczna i Medyczna Katowice !!
Odpowiedz z cytatem
panowie pytanie mam następujące
często, szczególnie po ostrzejszym dohamowaniu pedał gazu jest zablokowany, trzeba go jakby puknąć stopą i odblokowuje się i działa normalnie, objaw pasował mi to zapieczonej linki gazu, jednak po wymianie linki jest tak samo. Zostaje mi przepustnica. Wiem, że jest tam taki sterownik, który bada położenie przepustnicy i on ma jakiś trzpień, może zjebany jest sterownik a może wystarczy samo czyszczenie? jak czyszczenie to czego i może ktoś miał już taki objaw blokowania sie gazu przy ruszaniu, dodam że jest to tylko przy ruszaniu
Pozdrawiam !

Uploaded with ImageShack.us
Odpowiedz z cytatem

Popełniłem błąd przy czyszczeniu przepustnicy....było nim odkręcenie TPS'u od korpusu przepustnicy. Przez cały czas po tym czyszczeniu męczyłem się z lekkim szarpaniem przy hamowaniu silnikiem, nakombinowałem się co nie miara. Wczoraj przyjechała do mnie najtańsza kompletna przepustnica z nie ruszanym TPS. PO zamontowaniu auto chwile poszarpało po czym wcisnąłem gaz do dechy kilka razy, zatrzymałem się, zgasiłem silnik wyjąłem bezpiecznik EFI (w sumie to wszystkie wyciągałem Razz ) odpaliłem auto i problem szarpania odszedł (mam nadzieje) w niepamięć.

Przestroga dla wszystkich.....nie ma sensu być zbyt dokłądnym przy czyszczeniu! Wystarczy wymyć to co z wierzchu bez bawienia się w rozbieranie całości Wink

Odpowiedz z cytatem
WItam, mam problem moze ktoś pomoże, od jakiegos czasu podczas jazdy ( juz na rozgrzanym silniku) dojezdzam do skrzyzowania i chyba spadaja obroty silnik zaczyna drzec i wszystko sie wewnatrz auta trzasc. co moge zrobic zeby to zlikwidowac ? gdzie lewe powietrze dostaje ?

Odpowiedz do tematu Strona 3 z 3
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3