Forum starlet club pl Strona Główna
POMOC RejestracjaSzukajFAQ Rejestracja Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 3
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Wymiana osłon przegubów/łożyska koła przedniego
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Zobacz w katalogu intercars.


_________________
Starlet P8 'Jeans' 2EE Bi-fuel Edition 95' >280kkm

Kuba Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
 


Odpowiedz z cytatem
Post  
Czy jeśli chcę wymienić przegub zawnętrzny (osłona jest cała) to rónież muszę wyjmować całą półoś z przegubem wewnętrznym? (tak to zrozumiałem ze zdjęć)

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Musisz, niestety Wink


_________________
Starletka 1,3 16v 98r


Uploaded with ImageShack.us
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post  
Jak to Smile sam zewnętrzny wymieniasz z półosią na aucie, nie ma potrzeby jej wyjmowania.


_________________
Pozdrawiam, Marek Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post  
skarek napisał:
Czy jeśli chcę wymienić przegub zawnętrzny (osłona jest cała) to rónież muszę wyjmować całą półoś z przegubem wewnętrznym? (tak to zrozumiałem ze zdjęć)

a osłona jest na tyle dobra że nie pęknie za 100km ?? Wink warto sprawdzić żebyś nie musiał 2x tej samej pracy wykonywać Smile

jak będziesz go rozcinał a nie zbijał to imho nie musisz Wink


_________________
SS - Sebastian Starlet 1.3 EP82
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
no ale jak chce zbijać to trzeba wyjąć? osłony kosztują grosze a warto je wymienić Wink


_________________
Starletka 1,3 16v 98r


Uploaded with ImageShack.us
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post  
wydaje mi się że wtedy będzie po prostu łatwiej Wink

przegub zewnętrzny jest nie rozbieralny, wewnątrz ma pierścień zabezpieczający który ma uniemożliwić jego 'ściągniecie' Wink a więc nie trudno sobie wyobrazić jak może wyglądać takie zbijanie Razz jak przegub zejdzie to znaczy że zabezpieczenie nie spełniło swojego zadania... Wink a jak nie zejdzie to mamy powód do radości... tylko musimy uważać by w przypływie tego szczęścia' nie poczęstować młotkiem nie tylko przegubu ale i pozostałe części auta z szybami włącznie Mr. Green


_________________
SS - Sebastian Starlet 1.3 EP82
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
aa Smile Bo wymieniałem w skodzie to wystarczyło zdjąć zawleczkę i puknąć lekko młotkiem półoś i poszło Smile


_________________
Pozdrawiam, Marek Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post  
Przegub się zbija, pierścień zabezpieczający jest jednorazowy, tzn do nowego przegubu powinien być pierścień. Nowy przegub wbija się przez pierścień - tak samo jak zbija tylko że w drugą stronę Wink Zbijanie przegubu zewnętrznego na samochodzie, o ile nie zejdzie łatwo, może uszkodzić przegub wewnętrzny, a na pewno będzie niewygodne.
Proces wyjmowania półosi jest na zdjęciach, przeczytaj dokładnie.


_________________
Starlet P8 'Jeans' 2EE Bi-fuel Edition 95' >280kkm

Kuba Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
naprawdę przeczytałem to parokrotnie i starałem się pojąć ale jednak nie rozumiem do końca..Smile Chcę wymienić tylko gumowa osłonę przegubu zewnętrznego to i tak muszę wybić przegub wewnętrzny?


_________________
Dr
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Wybija się zewnętrzny, ale do wymiany osłon się tego nie robi. Wewnętrzny się rozłącza bo trzyma go w kielichu tylko osłona gumowa i wtedy można wymienić obie osłony, wewn i zewn. Będziesz oprócz nowej osłony potrzebował też smar do przegubów żeby uzupełnić w rozłączanym przegubie. Nie wybijaj całego przegubu wewnętrznego bo stracisz olej ze skrzyni i 50zł dodatkowego wydatku Razz 50 razy będę to pisał tu Razz
Przeanalizuj dokładnie ten schemat:
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_1995_TOYOTA_STARLET_EP81L-AGMNEC_4302.html


_________________
Starlet P8 'Jeans' 2EE Bi-fuel Edition 95' >280kkm

Kuba Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
43410 - cóż to jest? to można "rozpiąć"?! mam rozłączyć ale nie wybić? (czyli mozliwe jest rozłączenie bez utraty płynu) - nie umiem sobie tego wyobrazić no ale jak raz to zrobię to zakładam ze wyobraźnia mi się powiększy:P

edit: oo doszedłem na nowy lewel - dotarło do mnie że są lewe i prawe ośki.. ja zajmuje się lewą więc nie ma tem tego rzekomego rozłęczenia wiec z ryskunku wynika gdzie to ma niby wyjść ale ciekaw bardzo jestem czy uda mi sie rozłączyć bez wybijania...;>


_________________
Dr
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
To o co pytaleś to nie jest żadne rozłączenie. Widocznie nie zagladałeś pod auto..
Jak już zauważyłeś, są lewe i prawe półośki. Zauważ też że każda ma dwa przeguby, jeden przy kole, drugi przy skrzyni biegów.
Rozłączasz ten przy skrzyni biegów poprzez zdjęcie z niego osłony gumowej(opaska nr.43448B). Wcześniej musisz wyjąć przegub przy kole z piasty.
Dalej tak jak w opisie na pierwszej stronie.
Rozumiesz już? Razz


_________________
Starlet P8 'Jeans' 2EE Bi-fuel Edition 95' >280kkm

Kuba Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Jezus Mario!Razz nie bede juz chyba robił z siebie debila puki nie poloże się jutro pod auto i nie zdejmę gumowej osłony z wewnętrzego przegubu (i tutaj poprostu nie umiem sobie wyobrazić że zdjęcie gumowej osłony rozłącza juz cokolwiek;)) ALE OK - mam wyjęty z piasty juz przegub zewnętrzny to teraz nic innego jak zdjać osłonę gumową wewnętrznego i zobaczyć na własne oczy co się stanie:) może nastanie dla mnie jasnośćRazz


_________________
Dr
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
To wyobraź sobie że długość półosi jest tak dobrana że bez wyjmowania przegubu z piasty nie da się wyjąć przegubu przy skrzyni z kielicha i dlatego tylko osłona gumowa Smile


_________________
Starlet P8 'Jeans' 2EE Bi-fuel Edition 95' >280kkm

Kuba Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
 


Wyświetl posty z ostatnich:
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 3
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach