Forum starlet club pl Strona Główna
POMOC RejestracjaSzukajFAQ Rejestracja Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Citroen DS3 1,6 120 KM wrażenia
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Citroen DS3 1,6 120 KM wrażenia 
[img]http://img263.imageshack.us/img263/708/citroends3200921.jpg[/img]

Od pewnego czasu ciekawiło mnie to oto auto, konkurent Mini Morrisa czy innych dziwadeł do miasta za spore pieniądze Wink Ten jednak zaczyna się od 54 000 zł co nie jest jakąś tragedią jak np 70 000 w Mini.

Z zewnątrz wygląda trochę jak auto sportowe ale nie da się ukryć że ma typowo kwadratowe miejskie kształty. Chromowana końcowka wydechu, duże alufelgi sprawiają, że auto wygląda na szybkie i można czuć respekt na trasie.

Środek jak na citroena dobrze zmontowany, ładny kokpit, siedzenia też ładne choć nie zapewniają dobrego trzymania bocznego mimo iż to psedudo kubełki. Miejsca z przodu dużo, z tyłu jest już trochę gorzej.

No i najważniejsze, jest kilka silników dostępnych. Ja miałem okazję jechać 1,6 120 KM z manualną skrzynią biegów. Skoro mowa o skrzyni, to mega długie skoki lewarka i to nie w jednej linii, tak że ciężko jest jednym ruchem zmienić przełożenie np podczas szybkiej jazdy, kaszana ale to przecież citroen to nie należy się spodziewać że to będzie sensownie zaprojektowane.
Układ kierowniczy dobry, zawieszenie również lekko usztywnione i dobrze trzymało się drogi.
Przyspieszenie? jedynka do 6000, dwójka do 6000 i? nie czuć kompletnie żeby to jechało, silnik nawet na wysokich obrotach jest prawie niesłyszalny, a do tego w całym zakresie obrotów jest mułowaty. Można wgniatać gaz w podłogę jednak nic nie uzyskamy, myślałem że to wina dużej masy ale samochód w tej wersji waży ledwie 1075 kilo. Tymbardziej dziwi mnie jego katalogowe przyspiesznie od 0 do 100 w 8,9s. Wydaje mi się to mało realne.....

Maksymalny moment obrotowy osiąga przy 4200 obr a moc przy 6000, sprubowałem więc raz jeszcze na dwójce go podkręcić do końca ale wciąż nie było żadnego efektu wciśnięcia w fotel itp Wink


Podsumowując: Jak ma to być stylowe auto do miasta dla kobiety która nie wie co to precyzyjna skrzynia ani osiągi to będzie to idealny pojazd.
Dla kogoś kto trochę pojeździł tym i owym w życiu, nie miał np możliwości przejechać się tym wcześniej i po namowach sprzedawcy zakupi takie DS3 1,6 120 KM to po pierwszej przejażdżce zechce to auto zepchnąć ze skarpy.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
 


Wyświetl posty z ostatnich:
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach