Forum starlet club pl Strona Główna
POMOC RejestracjaSzukajFAQ Rejestracja Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 7
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Glosniki Przod
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Glosniki Przod 
Witam.

Przejżałem całe forum i nie znalazłem tematu o sprzęcie grającym w naszych starletach, więc pozwoliłem sobie załorzyć Smile

Przymierzam się do wymiany głośników w mojej EP91 i mam następujące pytanie: czy zmieszczą się głośniki o rozmiarze 13cm? Seryjnie są 10 cm, ale są one za małe a co za tym idzie, za słabe. Zdjąłem te plastiki gdzie są głośniki i od strony kierowcy to wejdą bez problemu (nawet 16 cm), ale problem jest od strony pasażera, gdyż przeszkadza schowek na drobiazgi Confused Z zewnątrz zmierzyłem to tak mniej więcej ta "komora" na głośniki ma 13 cm, ale czy się zmieszczą głośniki to nie wiem Confused

Czy ktoś z Was zakładał 13-stki do starlety?

Pozdrawiam

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
 


Odpowiedz z cytatem
Post Re: Car Audio 
ja do ep80 mam zamiar zalozyc pozadne 10cm + cyki w slupki. biore pod uwage hertze,power bassy i clariony,jak sie skonczy niewiadomo.


_________________
e21 hybrid/w30 2zz
power is nothing without controll
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Car Audio 
polakus napisał:
ja do ep80 mam zamiar zalozyc pozadne 10cm + cyki w slupki. biore pod uwage hertze,power bassy i clariony,jak sie skonczy niewiadomo.


W jakiej cenie można kupić porządne 10cm? Ja mam JVC, komplet kosztował coś około 60 zł, brzmienie jest takie sobie.


_________________
.::009::Toyota Starlet j (EP91)::.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post  
za 10cm clariona 139zl w media markt. za hertze na allegro 150zl, wiec szacuje,ze ok 200zł trzeba wydac. glosniki, ktorymi ja sie intersowalem sa niskotonowe z odrebnymi wysokotonowymi w eleganckiej obudowie. warto kupic cos markowego,bo dluzej gra. mialem w tico 6x9 titana w tylnej polce za 100zl kpl i z jednostka pioneera niezle graly,ale teraz chyba nie bede experymentowal jakis firm tylko kupie konkret.


_________________
e21 hybrid/w30 2zz
power is nothing without controll
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post  
Czyli nikt nie montował 13-tek do starlety?

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
sam glosnik nie wystarczy - musi miec czym grac.
te 10-ki z przodu to bzyczki - obojetnie co sie tam wlozy.
jak chcesz muze to syczki na przod + 165 do dzwi + wygluszenie.
tyl 6x9 w polke + skrzynia.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Odpowiedz z cytatem
Post  
polakus napisał:
za 10cm clariona 139zl w media markt. za hertze na allegro 150zl, wiec szacuje,ze ok 200zł trzeba wydac. glosniki, ktorymi ja sie intersowalem sa niskotonowe z odrebnymi wysokotonowymi w eleganckiej obudowie. warto kupic cos markowego,bo dluzej gra. mialem w tico 6x9 titana w tylnej polce za 100zl kpl i z jednostka pioneera niezle graly,ale teraz chyba nie bede experymentowal jakis firm tylko kupie konkret.


JVC też niby firma... W zasadzie dźwięk mają ok, dość selektywny, ale męczy trochę nadmiar średnich i wysokich tonów, zdecydowanie brakuje dołu. U mnie dodatkowo problemem jest sposób ich mocowania, czuję że jak dam więcej basu to plastik kokpitu zaczyna brzęczeć. Głośniki nie przylegają do obudowy, gdyż bolce do których się je przykręca są zbyt długie - zostały pomyślane pod głośniki toyoty, które mają z przodu jeszcze kołnierz dystansowy. W ten sposób część dźwięku ucieka pod kokpit. Być może warto nieco spiłować te bolce. W ogóle patent mocowania głośników w Ep 91 jest dość badziewny. Najlepiej byłoby wyciąć jeszcze te plastikowe kratki.


_________________
.::009::Toyota Starlet j (EP91)::.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post  
Pablo napisał:
W ogóle patent mocowania głośników w Ep 91 jest dość badziewny..
to Ty nie widziałeś jeszcze w P7,jak w maluchu Laughing


_________________
kiedyś P7
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post  
ja wlasnie przymierzam sie do zmiany glosnikow ze standardowo zainstalowanych - chcialbym wcisnac w drzwi glosniki niskotonowe 165mm i tweetery gdzies kolo slupkow przednich. jesli ktos robil juz cos takiego (przerobka, wytlumianie drzwi) to prosze aby podzielil sie doswiadczeniami. przydalyby sie namiary na jakies gotowe panele drzwiowe ktore pasowalyby do starletki. sporym utrudnieniem moze byc fakt ze moja starletka '97 ma 5 drzwi.
z gory dzieki za pomoc.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Faktycznie, chyba nie ma co się bawić z przednim kokpitem, miejsca tam mało na porządne głośniki i władować w drzwi. Ja myślałem o innej kombinacji - dać coś porządniejszego na tylną półkę (zawsze to mniej kombinacji niż z drzwiami), a z przodu zostawić 10cm, tylko jakieś lepsze i lepiej osadzone w kokpicie (wycięcie otworów i osadzenie w nich głośników).


_________________
.::009::Toyota Starlet j (EP91)::.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post  
tylko,ze przy tylnej polce mozesz miec pozniej problem z jej dobijaniem na dolkach i wymiekaniem silownikow od nadmiernego obciazenia. znam juz ten temat. wyjsc jest kilka,tylko zastanowic sie trzeba czy warto. ja u siebie tylu chyba nie bede robil,bo jezdze sam.


_________________
e21 hybrid/w30 2zz
power is nothing without controll
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post  
Panowie, a nie lepiej spróbować wsadzić 13-stki w miejsce fabryczne?

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
To fakt, na naszych drogach tylna półka nieźle skacze. Co do obciążenia, to nie planuje tam dawać jakichś wielkich głośników, tylko jakieś przyzwoitsze niż 10 cm. Ciekaw jestem jak można rozwiązać patent z drzwiami, w starletkach są dość cienkie, jak to się wszystko zmieści?


_________________
.::009::Toyota Starlet j (EP91)::.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post  
6x9 u mnie na dziurach tluklo sie jak cholera,kilka patentow opracowalem ale wraz cos sie czasem odezwalo


_________________
e21 hybrid/w30 2zz
power is nothing without controll
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post  
W p9 nie głośniki psują efekty a brak jakiegokolwiek pudła rezonansowego. Sposób ich zamocowania daje takie efekty co podłączenie gołego, wyjętego głośnika. Ja myślałem o wywaleni taicerki przy tylnich siedzeniach (no tam gdzie nie ma drzwi w wersji 3 D) i zrobieniu odpowiednika ze skleiki <obitej czymś) z miejscami na głośniki, ale to pracochłonne zadanie. generalnie lipa z tym nagłośnieniem.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
 


Wyświetl posty z ostatnich:
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 7
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach