Forum starlet club pl Strona Główna
POMOC RejestracjaSzukajFAQ Rejestracja Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
kondensator
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post kondensator 
Witam. Mam pytanko które brzmi mniej więcej następująco: czy ktoś posiada lub wie gdzie można kupić kondensator o pojemności 2F w miarę tanio?


_________________
Toyoty nie gubią oleju. One znaczą swój teren ;]
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 


Odpowiedz z cytatem
Post  
Szukaj na allegro. Mysle ze nigdzie taniej nie kupisz. Po co Ci aż taki duzy kondenstator ??


_________________
#018 - EP91
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Ja właśnie też się rozglądam za Kondensatorem do wzmacniacza.
Jaka firma i na co patrzeć kupując taka rzecz?


_________________
Starlet P7 1E 1986r. #016
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Dietz 1F spokojnie wystarczy żeby pomóc zasilać wzmacniacz i tube o dość dużej mocy.
http://www.allegro.pl/item605156783_kondensator_dietz_1_farad_z_elektronika_nowy_fvat.html
Kecaj - 2F dadzą rade na dwa wzmacniacze. Kumpel kupił dwa Hifoniksy 4 i 2 kanały, przy kupnie powiedziano mu ze 2F spokojnie zasila taki sprzet.
Pochwal się co chcesz nim zasilać. Smile


_________________
#018 - EP91
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
chciałbym się pochwalić tyle tylko że nie wiem dokładnie co to bo to nie mój sprzęt ale kumpla, który morduje już drugi aku w beemce Razz z tego co mi powiedział to potrzebuje takiego kondka żeby mu instalacja nie siadała a żeby mieć to czego oczekuje od tuby bo aku nie jest w stanie dać tak dużego napięcia w tak krótkim czasie jakiego wymaga sprzęt (tak twierdzi - ja się na tym aż tak nie znam). Na allegro kosztuje 170 zł z tego co widziałem


_________________
Toyoty nie gubią oleju. One znaczą swój teren ;]
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post  
Super. Ciekawy jestem jaki ma sprzet?? Jak gra głośno przygasają światła ? Tak, wtedy przyda się kondensator. W jaki sposób "morduje" aku ? Gra na zgaszonym silniku??
Wiadomo każdy akumulator sie rozładuje po kilku godzinach. Na zapalonym nie powinno mieć miejsca. Kondensator magazynuje prąd ale tez ma ograniczoną ilość.A może poprostu zapomniał o wyłaczeniu od zasilania wzmacniaza ? Miałem starego Xplod ilekroć nie wyłaczyłem go guziczkiem na noc od zasilania (miałem walniety kabelek od wzbudzenia na kablu syglałowym) to na drugi dzień samochód z kabli trzeba było palić.
Jak ma dużo RMS to jak najbardziej 2F. Moje zdanie jest takie że trzeba poszukać na allegro jakiejś firmy w okolicy majacej konkurencyjne ceny, podjechać. Niech doradzą, wkońcu chcesz u nich coś kupić. Smile


_________________
#018 - EP91
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Ja mam 1F u siebie i nowy aku 65Ah a i tak na odpalonym światła przygasają. Niech lepiej kupi mniejszy kondensator a lepszy alternator żeby dobrze doładowywał aku.


_________________
http://obcy1111.wrzuta.pl/film/vvmbwtDIrG/
Moje skromne car-audio
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post  
z tego co zauważyłem to dość często muzyczka brzdęka na zgaszonym silniku. Jak nie zapomnę to zapytam go dzisiaj wieczorkiem co to za sprzęt bo będę się z nim widział.


_________________
Toyoty nie gubią oleju. One znaczą swój teren ;]
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post  
Mam pytanie co do kondensatora. W niektórych momentach jazdy, najczęściej przed skrzyżowaniem, gdy wciska się hamulec i włącza kierunkowskaz następuje(nie wiem) spadek napięcia? I muzyka się jak by załamuje(jak by uciekał bass:D) Czy kondensator to zmieni? Nie będzie załamań muzyki i czegoś podobnego?


_________________
Starlet P7 1E 1986r. #016
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
bakus napisał:
muzyka się jak by załamuje


a mi przy kierunkowskazie kilka razy zgrzytanęłą (jak by sprzężył się układ na średnich tonach) czy to może być niebezpieczne dla wzmacniacza i reszty?

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
To bardziej wina zakłuceń w zasilaniu. Powinien wystarczyć filtr przeciwzakłuceniowy na zasilanie oraz na przewód sygnałowy do wzmacniacza.


_________________
http://obcy1111.wrzuta.pl/film/vvmbwtDIrG/
Moje skromne car-audio
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 


Wyświetl posty z ostatnich:
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach