Forum starlet club pl Strona Główna
POMOC RejestracjaSzukajFAQ Rejestracja Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 9 z 9
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Starletka pobiera olej
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
ad 1 i 2 - wszystko zalezy od miernika, akumulatora i silnika.
Generalnie kompresja powinna wyjsc rowna - ja zawsze jade cylindry 1-4 i 4-1.

ad 3 - jak masz na jednej swiecy olej to tam jest problem ale co poszlo? Generalnie uszczelniacze zaworowe w tych silnikach nie padaja chyba ze byly wymieniane. moze pierscienie zgarniajace sie przyciely ale to tylko przypuszczenia.
Czapka z glowy i bedziesz wszystko wiedzial.

!! Dermatologia Estetyczna i Medyczna Katowice !!
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Odpowiedz z cytatem
r00ty, a czy ta trzecia świeca wygląda tak jak moja na zdjęciu stronę wcześniej ?

Pisałem wcześniej o problemach z przerywaniem, okazało się, że po wypięciu lambdy i resecie ECU problem nie występuje, gdy tylko wepnę lambdę z powrotem zaczyna szarpać.

Mnie jeszcze nurtuje to zadymienie (niebieskawy, nie para) przy odpaleniu po dłuższym postoju. Czy to może być wina pierścionków czy ewidentnie coś nie tak na uszczelniaczach ?

Odpowiedz z cytatem
no cóż, chyba nie pozostaje mi nic innego.
info, że uszczelniacze raczej nie mają tendencji do umierania jest już cenne, dzięki Smile

@konrad
Twoja świeca jest czarna jakby od popiołu i sadzy, a moja jakby od smoły Wink nie, to nie to samo, była wyraźnie oleiso-lepka.

jeżeli chodzi o zadymienie po dłuższym postoju - logicznie przyjąłbym, że raczej coś musi spływać do cylindra z góry tak więc uszczelniacze.
ale to tylko domysł, jak pewnie widać po moich pytaniach raczej początkuję we właściwościach 4E-FE i mechanice gwiazdolotów Wink
czy dymi np. przy niezbyt mocnym dodaniu gazu, już na gorącym silniku?

edit:
znajomy ze sporym doświadczeniem motoryzacyjnym, choć akurat nie w toykach, mówi, że to może być pęknięcie uszczelki pod głowicą przez które olej strzyka z kanału olejowego do III cylindra, co o tym sądzicie? Nie wiem jak w tych silnikach są rozłożone te kanały..

Odpowiedz z cytatem
kanal olejowy jest tylko przy pierwszym cylindrze.

powiem krotko - nigdy nie mialem w lapach 4efe bioracego olej ktorego reanimacja nie skonczyla by sie na co najmniej wymianie/rozruszaniu pierscieni.

Odpowiedz z cytatem
Panowie i Panie,mam klopot wczoraj na trasie katowice-krakow i krakow katowice moja gwiazda spalila 3l oleju!dzis rano zagladam a na bagncie koncowka oliwy...auto nie kopci,niemawyciekow z silnika,czy jest mozliwe ze olej az tak bardzo wylatuje zaworami?

Odpowiedz z cytatem

Odpowiedz z cytatem
mechu zycie mi ratujesz...moge podjechac ale musze kupic z litr oleju...wczesniej mialem podobna sytuacje ale mialem zle wkrecony filtr oleju a teraz nie wiem co sie dzieje...gdzie i kiedy mam podjechac? i ile kaski lub wodki zabrac ze soba xd

Odpowiedz z cytatem
czy glowica z corolli 4e-fe pasuje p&p do starlet? jak tak to gdzie i za ile kupie bodosc juz mamdolewania oleju,a uszczelniaczy chyba samych nie warto robic,sorry ze tu i dzieki za odp

Odpowiedz z cytatem
Witajcie. Moje wozidło to Toyota Starlet 95r. 1.3 12v EP8 (LPG sekwencja). Parę dni temu przed wyjazdem do pracy odpalilem toyotke zeby troche zagrzac. Po chwili poczułem zapach spalonego oleju i zaczęlo się troche kopcic z wydechu na biało. Po przegazowaniu w garazu nie bylo juz nic widac. Zauwazylem obfity wyciek oleju na laczeniu kolektora z rura wydechowa. Co wedlug Was moglo tak nagle nawalic. Uszczelka pod glowica przeciekala juz jakis czas ale po rozebraniu nie bylo widac pekniec i silnik mimo kopcenia w miare rowno pracowal. Dzis odebralem glowice po planowaniu, szczelnosci, docieraniu gniazd i wymianie uszczelniaczy ale gosc powiedzial ze nie bylo tragedii. Teraz mam cylindry zalane nafta i czekam ze 2 3 godziny co bedzie sie dzialo. Jakie są objawy zuzycia badz pekniecia pierscienia olejowego?

PS. Na 2,3 i 4 tloku był czarny nagar ktorego sie juz pozbylem (czy to wina uszczelniaczy)? Tuleje cylindrowe nie wygladaja na zuzyte (brak rantu i przetarc, widac slady po honowaniu)

Odpowiedz z cytatem
jak masz czapke zdieta to tloki w gore i wszystko bedziesz wiedzial - to nic nie kosztuje poza chwila roboty i silikonem do miski.

Odpowiedz z cytatem
Drodzy forumowicze i forumwiczki. Stan licznika mojej starletki to ponad 410.000 KM. W tym ok. 250.000 na LPG czy pije olej nie. Żłopie jak przyłoże, czyli 130 i wiecej to i litr na 500 km. N Czy narzekam nie. Bo za te pieniadze nie ma nic lepszego. A olej leje mineralny z Lotosa. Powoli bym musial wymienić i olej ( rok ok. 25.000 km i rozrzad tez bo ma ponad 110.000 km). Ale silik sie poci mocno koł o rozrziadu. Czy brane oleju ma cos wspólnegoz kompresja moe i ma bo kiedys brakowło mi licznikateraz pokaze "już tylko" 180 km/h.

Odpowiedz z cytatem
Mam silnik 4efe na wierzchu i przed wrzuceniem robię mu "mały" przegląd. Smile
Brakuje mi jednej informacji
Jaka jest dopuszczalna przerwa na zamkach pierścieni?

Gładzie cylindrów wyglądają całkiem ok.
Równe, wystarczy honowanie i powinno być ok

Natomiast sprawdziłem przerwy na pierścieniach co mnie dziwiło
Wszystkie 4 wybuchowe mają przerwę 0,5 mm co wydaje mi się dosyć dużo ale jest taka sama na całej głębokości cylindra i dla wszystkich cylindrów.

Niestety nie potrafię znaleźć info odnośnie tego silnika jaka powinna być przerwa dla tego silnika...

Odpowiedz do tematu Strona 9 z 9
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9