Forum starlet club pl Strona Główna
POMOC RejestracjaSzukajFAQ Rejestracja Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 17 z 17
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17
Zawiaszenie do sportu
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Podepnę się, bo potrzebuje wymienić u siebie amorki, gdyż te z wersji GT dokonały żywota.
Przeszukując all/olx do polo 6n nic sensownego nie ma poza TA-T które jak już ktoś stwierdził jest mało żywotne, podobno do Polo pasują amorki przód z golfa 2/3, jednak tylne są za długie.
Polecacie jeszcze Koni sport z corsy c, ale to też tylko przód (swoją drogą też ciężko go znaleźć) a macie jakieś pomysły na ten tył?

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Odpowiedz z cytatem
Kolega do P7 wstawił amory tył z Civic'a ep1 7gen Smile

Ja zakupiłem Bilstein B6 (same amory a właściwie WKŁADY) - numer części 34-050484 na przód mojej obniżonej EP91.
Skakała na sportowych sprężynach (TEIN) jak piłeczka więc chciałem kupić sportowe żółte KONI ale już ich nigdzie nie ma! (tylko na tył są resztki dostępne wiec zakupiłem). Ale na przód nie ma innej opcji jak ten niemiecki szajs!

Wiem że aby zamontować te B6 przód to trza uciąć i rozwiercić OEM amory itd.
Mój mechanik próbuje coś z tym zrobić ale mówi że gwintowana obręcz na bilsteinie jest za duża aby weszłą do obciętej kayaby!
http://www.ukstarletowners.com/uploads/monthly_2018_09/468765591_BilsteinB6forEP91.jpg.1045a45b100edf31f2d66278d14a2db8.jpg

Czy ktoś może proszę mnie oświecić jak to cholerstwo zamontować?!?
Z góry wielkie dzięki!!!

Odpowiedz z cytatem
I jeszcze jedna prośba: jeśli nie da rady zamontować tych B6 (post wyżej) to nie ma już nic innego jeśli chodzi o sportowe amory do obniżonej EP91 - a JEST?!?

Znalazłem tu komentarz że pasują Koni sport do corsy C - problem że Koni sport (żółte) nie mogę znaleźć nigdzie do corsy C - czyżby także ''discontinued'?!?

Są natomiast KONI STRT - numer części 8750-1034L i 8750-1034R - fota niżej.

Rozumiem że są to całe McPersony a nie znowu jakieś wklady?

Czy ktoś może potwierdzić że amory do corsy C (00-06) na pewno pasują do EP91?!? rozmiar siedziska będzie pasował do sprężyn?!?

[img]http://finder.koni.ie/ie/en/popup?img=/img/products/8750-1034l.jpg[/img]

Odpowiedz z cytatem
Po pierwsze - te bile pasują w oryginalne amory od p7 - one są rozbieralne i pasują do p9.

B6 musisz ustawić przed założeniem - fabrycznie jest ustawione na średniaka.

TAK - koni sport z corsy/Tigry pasują do p9 - z tego co pamiętam to trzeba przeszlifować ich przylgnie o ok 1-2mm.
Co ważne masz w nich regulację od góry.

!! Dermatologia Estetyczna i Medyczna Katowice !!
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Po pierwsze - te bile pasują w oryginalne amory od p7 - one są rozbieralne i pasują do p9.

B6 musisz ustawić przed założeniem - fabrycznie jest ustawione na średniaka.

TAK - koni sport z corsy/Tigry pasują do p9 - z tego co pamiętam to trzeba przeszlifować ich przylgnie o ok 1-2mm.
Co ważne masz w nich regulację od góry.

Dzięki wielkie Mechu - parę spraw nie jest dalej jasnych dla mnie:

- czemu B6 DEDYKOWANE do P9 (link do katalogi bilsteina poniżej) miały by pasować tylko do P7?!? zwłaszcza że katalog nie pokazuje ŻADNYCH B6 pasujących do p7...

( http://web1.carparts-cat.com/default.aspx?34=0,100121&240=0&32=5400&230=29&1271=48&1272=a2c00e2f-69ba-467c-8e3c-c9a1ac78bc27&1273=1&10=7A3ABE66A0EF41D0AA4703A303D86F9C018001&14=4&12=130 )

- amory OEM pasują do p9 owszem ale z p8 ... p7 to przecież inna buda... czy to potwierdzone?!?

- numery części do p7 pokazują pełny amortyzator (z przylgnią) a ten wkład jest opisany innym numerem... Nie kumam... Czy pełny oryginalny McPerson z P7 jest rozkręcany i moge tam wkręcić B6 i spasuje do P9?!? co z długością, siedizskiem sprężyny itd - wszystko pasi?!?

( http://japan-parts.eu/toyota/eu/1988/starlet/ep71r-phmdsw/4_121530_032_/powertrain-chassis/4803_front-spring-shock-absorber#48512 )

- co to znaczy że muszę ustawić B6? one nie są regulowane... no i ponownie: przecież są niby DEDYKOWANE do p9 czemu więc wymagałyby modyfikacji?

Jak Biltein może sprzedawać taki szajs?!? Chyba napiszę do fabryki o zwrot kosztów części i robocizny!!!

- Koni mają regulację owszem ale tylko żółte Koni sport - tych jednakże do Corsy C NIE MA!?! - są tylko KOni STRT - bez reguacji? czy też będą pasować?

Inna opcja znaleziona tu:
https://www.toyota-forum.de/threads/stossdaempfer-e11-vorne-tauschen.164184/

Czyżby tylne amory z corolli E11 też były rozkęcane i pasowały na przód p9?!? Nie miałem czasu zgłębić, może coś źle rozumiem...

Proszę o klaryfikację w związku z powyższym -z góry wielkie dzięki.

Auto siedzi u mechanika już miesiąc - tył siedzi na glebie na Koniach a przód wysoko no OEM amorach więc zupełnie bez sensu

Odpowiedz z cytatem
Jedynie p7 mialo rozbieralne amory. Sam kilka przerobilem wkladakac wklady od cariny.

Bile zawzze ustawialem w zerkopolu bo to co z fabryki wychodzi mi nie pasowalo.

Koni sport do tigry sa - sam takie mialem. Moze wyczerpaly sie zapasy w magazynach.

Tylne amory do e11 mam - podaj wymiary tych z p9 to porownam.

Tylne amory

Odpowiedz z cytatem
a co oni w tym zerkopolu tak dokładnie robią z tymi Bilami?

Jakie wymiary konkretnie potrzeba? Długość, rozstaw otworów na śruby u dołu, odległość do siedziska sprężyny...?

Odpowiedz z cytatem
W zerkopolu ustawia ci dobicie i odbicie pod to co chcesz.

Tak - te wymiary.

Odpowiedz do tematu Strona 17 z 17
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17