Forum starlet club pl Strona Główna
POMOC RejestracjaSzukajFAQ Rejestracja Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
[P8] Kontrola ciśnienia oleju nie gaśnie
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post [P8] Kontrola ciśnienia oleju nie gaśnie 
Witam.

Ponieważ moja starletka gubiła olej na potęgę, postanowiłem w końcu zażegnać ten problem. Winowajcą był oring oraz simmering na pompie olejowej. Wszystko wymienione na nowe, obudowa lekko potraktowana uszczelnieniem ProSeal, poskręcane, dzień schnięcia, zalanie nowym olejem, nowy filtr oleju. Odpalenie, wszystko elegancko, ciśnienie oleju zgasło po 1-2 sekundach, silnik się rozgrzał wszystko cacy. Chodził tak z 15 min. Po zgaszeniu i odczekaniu sprawdziłem poziom oleju - ładnie pod kreską F. Odstawiłem auto pod blok, dziś po jakimś tygodniu chciałem pojechać na warsztat sprawdzić zawieszenie, bo zaczęło coś pukać, odpalam auto i ku mojemu zdziwieniu kontrolka oleju nie zgasła po 2 sek. Auto było lekko przechylone rozrządu, dlatego przepchnąłem je na bardziej płaską powierzchnię, ale nic to nie dało oO, Dawałem jej trochę gazu, aby podnieść ciśnienie i nic. Chodziła tak ok 5-10 sek i od razu ją zgasiłem. Odpiąłem i podpiąłem wtyczkę od czujnika, ale bez rezultatu.

Gdzie mogę szukać przyczyn? Pasek rozrządu się nie zerwał. Dziwne, żeby nagle pompa przestała dawać ciśnienie, skoro kilka dni wcześniej wszystko było ok...

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Odpowiedz z cytatem
Gubi dalej olej na zewnątrz ? Poziom oleju w normie (pod "F" ) ?

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1