Forum starlet club pl Strona Główna
POMOC RejestracjaSzukajFAQ Rejestracja Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 22 z 22
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22
Hamowanie , hamulce - oj niemiło było
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Witam serdecznie ,zwracam sie z prośbą o odpowiedź jakiej średnicy powinny być tarcze do ep91 z 1996 roku.Sytuacja wyglada tak u mnie ze na klocku robi sie rant bo jest klocek za wysoki ,tarcze 229 mm kupione po numerze vin ,do tego te z wysokie klocki idelanie pasują do jarzma natomiast drugi rodzaj klockow niższy ma inną konstrukcje ktora nie pasuje do jarzma ,samochod bez abs.
Druga sprawa to bębny ,kupione po numerze vin sa do innych łozysk ja mam storzkowe a tam wewnatrz nie ma takiego sciecia jak w starych i po montarzu jest wielki luz - beben jest inny niz ten stary natomiast jak patrze na beben do p8 jest bardzo podobny do tego ktory mam.
link do bebnow http://www.iparts.pl/czesc/beben-hamulcowy-trw-db4181,toyota,starlet-ep91-1996-04-1999-10,1-3-75km,111-3984-5400-100033-0-161-db4181.html
link do klockow http://www.iparts.pl/czesc/klocki-hamulcowe-komplet-a-b-s-36535,toyota,starlet-ep91-1996-04-1999-10,1-3-75km,111-3984-5400-100030-0-206-36535.html

Zakupione okladziny pasuja do stsrego bebna. Prosba o pomoc rozwikłania tej zagadki.
Pozdrawiam

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Odpowiedz z cytatem
po przeczytaniu postow w tym temacie dochodze dk wniosku ze sa jedne klocki do tarczy 229 i 238 ? prosba o odpowiedz

Odpowiedz z cytatem
Hamulce z ABS - tarcze 238-239 mm , bębny na łożyska stożkowe
Hamulce bez ABS'u tarcze 229 mm , bebny na łożyska kulkowe.

Ciekawostka jest taka że w_g VIN mam hamulce mam bez ABS i rzeczywiście nie ma ABS bo jak depne to gwiazdka wsiada na sanki aczkolwiek jażmo oraz konstrukcja hamulca przód i tył jest pod ABS
.Rocznik 96.EP8 skończyli w marcu ,moja jest z września - może z tego powodu takie nieścisłości.

BTW - może ktoś zna moment dokręcania łożysk tylniej osi ?

Odpowiedz z cytatem
Żadna ciekawostka - różnica jest tylko w tarczy - jarzmo czy zacisk sa takie same.

Łożyska tył dokręcasz nie na moment tylko by skasować luz.

ps. oryginał tył jest zawsze na stożkowych - nigdy na kulowych - nawet nie wiem jakim cudem kulowe można by tam założyć

!! Dermatologia Estetyczna i Medyczna Katowice !!
Odpowiedz z cytatem
Ok, tylko że kupiłem bębny TRW nie do ABS i zupełnie nie pasują tj nie można skasować luzu (luzu to mało powiedziane) .Widoczna różnica jest głownie w miejscu styku bębna z łożyskiem.Te bez ABS 'u nie mają takiego profilu co by się zgrał z łożyskiem bo nie mają takich podcięć jak stare które zmieniam .Kupiłem teraz dla samochodów z ABS zobaczymy.

Czyli Mechu mówisz że łożyska są takie same dla wersji z ABS i bez ?

Odpowiedz z cytatem
http://www.iparts.pl/czesc/beben-hamulcowy-trw-db4181,toyota,starlet-ep91-1996-04-1999-10,1-3-75km,111-3984-5400-100033-0-161-db4181.html

kupiłem ten i nie pasuje ...

wymieniam na ten

http://www.iparts.pl/czesc/beben-hamulcowy-a-b-s-2674s,toyota,starlet-ep91-1996-04-1999-10,1-3-75km,111-3984-5400-100033-0-206-2674s.html

wiem,wiem A.B.S ale nie mają innego ...

Mechu ,myślisz że ten zagra ?

Odpowiedz z cytatem
witam ,po wymianie bebna ,śmierdzi jedno koło po kilometrze ,co tam mogło sie podziać ?

Odpowiedz z cytatem
i cos takiego jak reczny nie istnieje 😤😬😤

Odpowiedz z cytatem
łeee cylinderek stał ,zapiekł się na amen

Odpowiedz do tematu Strona 22 z 22
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22