Forum starlet club pl Strona Główna
POMOC RejestracjaSzukajFAQ Rejestracja Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
EP91 SlowMotion'a ;)
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post EP91 SlowMotion'a ;) 
Cześć Smile

Trochę się wahałem czy Ją pokazywać na forum, bo nie jest to nic niezwykłego. Jednak nikt ze znajomych nie interesuje się takimi samochodami i nie mam nawet komu Jej pokazać...
Autko kupiłem z początkiem grudnia 2014 od emerytki z mojej mieściny, która po wjechaniu w słup zdecydowała się zaprzestać prowadzenia samochodów...
Szkody na szczęście nie były duże, maska wyklepana polakierowana, zderzak cały, jedynie jego mocowanie oraz lewego kierunkowskazu ucierpiało Wink
Moja gwiazdeczka jest z początku produkcji, zdaje się że to 07.96r.

No to może czas na trochę technikaliów Wink
Wyposażeniowo jest całkowitym golasem, podwozie zakonserwowane, zasilany LPG II gen. Od zakupu do teraz zostały wymienione amortyzatory z przodu, klocki, przeguby, łączniki wahaczy, łożyska. Do tego sprzęgło wraz z wysprzęglikiem, tłumik środkowy, świece, przewody WN, kopułka, palec rozdzielacza. No i lewe lusterko Evil or Very Mad
Z małych ulepszaczy to dodałem centralny zamek, baaardzo wygodny wynalazek.
Do zrobienia na gwałt jest geometria zawieszenia, tuleje metalowo-gumowe i amortyzatory z tyłu. Nieuchronnie zbliża się również wymiana rozrządu i uszczelniacza wałka rozrządu i łożyska tył.
A może jakiś gwint? Chyba wiecznie będzie coś do zrobienia, prawda? Wink

Ostatnio wsadziłem felgi 15" z oponami 195/50, wygląda całkiem miodzio, jednak zamuliła dość konkretnie. Trzeba będzie "odmulić", proste Wink


Tu jeszcze na 13"


Pozdrawiam Wink

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
 


Odpowiedz z cytatem
Post Re: EP91 SlowMotion'a ;) 
SlowMotion napisał:
A może jakiś gwint?


Jak by co to mam na sprzedaz regulowane koni sport ze sprezynami.


_________________
!! Car Audio Serwis Katowice - Tym sie zajmuje na co dzień !!


!! Dermatologia Estetyczna i Medyczna Katowice !!
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Odpowiedz z cytatem
Post  
Korzystając z ładnej pogody dziś pod maską wylądował kolektor dolotowy z Corolli Wink



Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
wstawiłeś alu 15" jak rozumiem, ale ile ważą?
bo zamułka wynika jak mniemam głównie ze wzrostu wagi...
sam rozważam, ale nie chciał bym, by auto straciło na żwawości


_________________
Starlet p8 (ep81) XLi
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Mam pytanie do Ciebie, co daje wrzucenie do starletki kolektora z corolli tak jak ty to zrobiłeś?

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Odpowiedz z cytatem
Post  
Felg nie ważyłem, nie mam żadnej wagi... Jednak wydaje mi się, że mogłyby być lżejsze.

Teoretycznie kolektor z Corolli pozwala rozwinąć więcej mocy zwłaszcza przy wyższych obrotach.
Chciałem sobie zrobić porównanie, zhamować pojazd przed i po założeniu tego kolektora, jednak akurat tego dnia warsztat był zamknięty, bo pojechali na jakieś zawody... Sad

W praktyce (mając zwężkę w dolocie w postaci miksera gazu) przy wyższych obrotach jest... głośniej

Ale radość z dłubania w silniku jest najważniejsza, szczerze nie wróżyłem powodzenia w tej wymianie kolektora, ale wszystko działa jak należy Wink

W tym miesiącu nie podjadę na hamownię, miałem włamanie do samochodu i trochę musiałem wybulić, żeby doprowadzić auto do porządku... Sad

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Zapytałem bo mam tą samą sytuację też na kapciach 195/50 no i też by sie przydało odmulić trochę a części tuningowych do starletek na allegro itp niestety nie znalazłem więc staram się dowiadywać z tego forum od ludzi co tam wymyślają żeby to lepiej sie zbierało Wink

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Odpowiedz z cytatem
Post  
Te felgi są bardzo lekkie- ważą koło 6kg/szt jeśli dobrze pamiętam. Miałem takie w mojej mx-5, ale zmieniłem na ori 16'' Smile


_________________
Starlet 1,3 '98
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Po zdjęciu tych felg i założeniu zimówek 13" mogę potwierdzić, że te aluski są bardzo lekkie.
A ile mogę powiedzieć o zmianie w jeździe! Kierownica lżej chodzi, nie wyrywa jej na wybojach, przestało znosić w losowo wybraną stronę, jest żwawsza i mniej paliwożerna Very Happy
Trzeba się tylko przyzwyczaić żeby wolniej wchodzić w zakręty! Wczoraj pierwszy raz jechałem jakąś drogą i nie wiedziałem że tak ostry był tamten zakręt... Na szczęście na łuku wynoszącym pojawiła się leśna droga, inaczej musiałbym się pożegnać z moją gwiazdeczką.

W ostatnim czasie odkamieniłem układ chłodzenia (nagrzewnica była zimna) preparatem L. Molly, zalany świeżutkim płynem MANNOL AG11.
Wymieniłem amortyzatory z tyłu, nie było z nimi najmniejszego problemu, wszystko się pięknie odkręciło Smile
Wymieniłem również olej wraz z filtrem. W tym miesiącu robię rozrząd i uszczelniacz wałka rozrządu, bo już bardzo mocno leci z niego olej Sad

Lekkiej stopy, pozdrawiam!

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
A teraz pora na zegary z Paseo, oraz zegarek, którego wcześniej nie miałem Smile



Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Przy okazji przygotowywania Uno do KJS'ów, Starletka dostałą mały prezent Wink
Wygłuszenie pasuje wręcz idealnie, nic nie trzeba docinać. Trochę mnie to zmotywowało, żeby ją całą kompleksowo wygłuszyć.



Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Świetny kolor! Jak pracuje po wygłuszeniu?

 


Wyświetl posty z ostatnich:
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach