Forum starlet club pl Strona Główna
POMOC RejestracjaSzukajFAQ Rejestracja Zaloguj
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Strona 1 z 1
kontrolowany zakup Toyoty Starlet
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post kontrolowany zakup Toyoty Starlet 
Witam szanownych posiadaczy gwiazdek. Jestem tutaj nowy, lecz od jakiegoś czasu śledzę tą stronę. Ostatnimi czasy zainteresowałem się Toyotą Starlet. Jest to wg mnie magiczne auto, ma w sobie coś co trudno obrać w słowa :] Jakiś czas temu sprzedałem moje pierwsze autko (w maju br skończyłem 22 lata) tj. Opel Astra F 5D HB 1.4 8V 93r ze względu na kończące aię opłaty. Bardzo byłem z niego zadowolony. Auto nigdy nie dostało ode mnie po dupie i było niezawodne. Bardzo bym chciał, aby moim następnym autem była Toyota Starlet.

W moim województwie jest tylko jedno ogłoszenie. EP91 96r 3D benzyna, stan licznika: 206k km najuboższa wersja tj. szyby na korbotronik, bez wspomagania, klimy.

Przyjechałem dziś z kuzynem na oględziny autka. Lakier jak na 18-letnie auto przystało z rysami, kilka małych obtarć, szału nie ma, ale tragedii też. Zero jakiejkolwiek widocznej rdzy. Progi całe, spód, karosieria również. Jedynie tłumik jest zmęczony. Prawie na całej jego długości są naloty rudej. Na środku przy elemencie podtrzymującym jest pęknięcie, przez które auto trochę buczy i jak twierdzi ojciec sprzedawczyni trzeba załatać migomatem i będzie ok, "nie trzeba wymieniać rzadnego elementu wydechu, bo jest super". Szczerze to słabo znam się na blacharce i ogólnie na autach :/

Silnik jest suchy, nie był myty, pod silnikiem nie ma wycieków, pracuje równo. Był zimny, ale kazałem kuzynowi przygazować, a ja obserwowałem co się dzieje z tyłu. Przygazował, tak że jeszcze trochę było do odcięcia, a już zauważyłem wydobywający się czarny dymek z rury. Ojciec sprzedawczyni twierdził, że jak rozgrzeję silnik, to nie będzie dymił. Zaznaczam, że trochę kopci tylko na wysokich obrotach i nie mam bladego pojęcia czy to jest normalne, czy to nie powinno mieć miejsca.

Przejechałem się autkiem w 3 os., zbierała się względnie przyzwoicie, szału nie było, ale to pewnie przez pasażerów. Zawieszenie wydawało się być ok. Starlet trzymała się drogi pewnie i stabilnie. Nic nie stukało. Hamulce ok. Po przejażdżce silnik osiągną myślę odpowiednią temp. tj połowę skali. Pwtórzyłem test "na kopcenie" Wyszło tak samo jak na cold engine. Auto ma katalizator. Móje wcześniejsze auto Astra z 93r też miało kata. Astrze przy kupnie i sprzedaży nie żałowałem gazu i tam nie przeleciał nawet gram czarnego dymku. Stan licznika Astry był 304k km. To takie porównanie.

Siedzenie od strony pazażera jakoś uszkodzone, nie składa się i kolejny pazażer musi wsiadać od strony kierowcy. Specjalnie napisałem kolejny, a nie kolejni, ponieważ autem w tej wersji mogą jechać maks 3 os., no chyba, że czwartym pasażerem będzie dzieciak z podstawówki z cienkimi nóżkami. Na kierownicy napis "SRS", "Air bag". Pewnie ktoś wstawił kierowcicę nie wiem hmm od Corolli, Paseo? Nie ważne. Starlet miała 3 wł. w Niemczech. Zmieniali się co 4 lata. Auto od 2006r w Polsce zapisane na kobietę i jest także jakiś współwłaściciel. Nie wiem czy jej ojciec, czy jej mąż. Nie pytałem :] Chcą za auto 3.7k do neg. (mogę wysłać zdjęcia auta)

Najbardziej nurtuje mnie ta kwestia kopcenia. Nie wiem,czy w Toyotach tak już jest, czy może coś jest nie tak jak powinno hmm. Przypominam, że Starlet ma kat. Generalnie nie mam ochoty i pchać się w zakup totalnego szrotu (mowa o silniku), no chyba, że ten dymek nie objawia się czymś niepokojącym, albo jest to drobnostka, coś co da się zrobić nie wydając "fortuny". Proszę o wyrozumiałość za ew. zjedzone, pomylone literki. Pisałem ten "poemat" z telefonu Nokia 5800. Pozdrawiam i zachęcam do dyskusji.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Odpowiedz z cytatem
Z tego co zdążyłem wyczytać to kopcenie może być spowodowane zużytymi pierścieniami, bądź nieprawidłową kompresją. Jeżeli jest jak mówię to jakie mogę mniej, więcej ponieść koszty? Chodzi mi oczywiście o zakup części i robociznę.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
witamy sie w temacie powitan a o porady zakupowe pytamy w temacie "kupic czy nie kupic".
prosze przenies sie z dyskusja do odpowiedniego tematu.

!! Dermatologia Estetyczna i Medyczna Katowice !!
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Strona 1 z 1