Forum starlet club pl Strona Główna
POMOC RejestracjaSzukajFAQ Rejestracja Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 20 z 22
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22  Następny
Jaki olej silnikowy zalewacie?
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
mechu napisał:
ale nie mowie o walkach tylko o pierscieniach.
"o reszcie (doslownie o reszcie)bo niewiele z silnika zostalo:P nie wspominam nawet bo mam dreszcze:D O.o" wiem,ja w pewnym sensie tez:D szkoda ze nie zrobilem zdjec bo mialbys koszmary ze np panewki moga tak wygladac po przejechaniu 160tys km,zreszta widze ze jestes z katowic wiec przejedz sie w wolnej chwili do "autokomisu bodzio bis" na hallera na burowcu i poogladaj jaki to byl szpachlowoz ze tylko tam go chcieli:D zielona almera,jedyne auto jakie znam w ktorym przybywalo oleju silnikowego:D wlewales 3,5l a po 10tys jak zmienialem wylewalem np 4l "oleju" ktory mial zapach i konsystencje benzyny co bylo rekordem,super wytwor "japonskiego koncernu" ktory zostal zaprojetowany przez francuzow i poskladany w fabryce w Anglii...tak nissan+renault to musialo sie zle skonczyc,jedyny samochod Uzywany ktory kupilem w Polsce i powiedzialem,NIGDY WIECEJ.

 


Odpowiedz z cytatem
Post Olej ENEOS japoński 
Witam odnośnie tematu olejów dostępnych w PL,ma ktoś z forumowiczów doświadczenia o olejami japońskimi firmy Eneos-Sustina 5w30 lubw40,ponoć bardzo dobry olej o wysokich parametrach ,ale co ciekawe jeszcze rok temu ponoć nie miał aprobat VW,chyba że się mylę,w mojej okolicy w sklepie do japończyków mogę mieć go w cenie trochę wyższej niż np.SHELLa może ktoś przerabiał temat olei AMSOIL,bedę wdzięczny za podzielenie się doświadczeniami.


_________________
EGONSTAR
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Olej ENEOS japoński 
egon napisał:
Witam odnośnie tematu olejów dostępnych w PL,ma ktoś z forumowiczów doświadczenia o olejami japońskimi firmy Eneos-Sustina 5w30 lubw40,ponoć bardzo dobry olej o wysokich parametrach ,ale co ciekawe jeszcze rok temu ponoć nie miał aprobat VW,chyba że się mylę,w mojej okolicy w sklepie do japończyków mogę mieć go w cenie trochę wyższej niż np.SHELLa może ktoś przerabiał temat olei AMSOIL,bedę wdzięczny za podzielenie się doświadczeniami.



Zawsze jeździłem na Mobil1 0w40 lub 5W50 , ale teraz pełno na rynku fałszywek. Po za tym napis "full syntetyk " w mobilu to fikcja .
Dlatego przeszedłem na Milers 0w-40 . Na pewno mogę polecić też AMSOIL . Tu jeszcze podrób nie ma i są to syntetyki w 100 procentach.


_________________
Nie piszę poprawnie po polsku Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Moje maleństwo jeździło na Castrolu ponad 120kkm i nie było problemu, później lałem inne specyfiki jak Fuchs, Panolin, Motul a obecnie Mannol z MOS'em. Autko jeździło, jeździ i myślę że jeszcze trochę pojeździ a ma obecnie przejechane 286kkm Wink
Może Castrol miał jakieś felerne serie i stąd problemy ze szlamem itp Confused


_________________


moja pasja Smile

Qba
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post  
Nie wiem, czy już o tym pisałem, ale Ams, to bardzo dobry produkt. Firma, jako pierwsza na świecie zaczęła sprzedawać na rynku konsumenckim oleje 100 % syntetyczne i tylko takie mają w ofercie. Millersoil, też jest dobrym produktem, ale bez konkurencyjny jest Royal Purple. Tak, jak w dwóch poprzednich przypadkach używałem dodatkowo MotorLife, tak w przypadku RP jest to nie potrzebne. Na dzień dzisiejszy nie znam nic lepszego. Jeśli ktoś chce pojeździć sportowo, powinien zalać silnik olejem o klasie jakościowej do SH, dlatego, że już w SJ jest połowiczna zawartość cynku (ze względu na katalizatory). Nie dotyczy to oczywiście produktów dedykowanych do sportu. Po za tym, wcześniej wspominane aprobaty, czyli certyfikaty, to nic innego, jak umowy miedzy producentami, które chronią ich interesy i często z interesem klienta nie mają nic wspólnego. born2ride, Castrol nie miał jakichś tam problemów. Castrol po prostu robi taką wodusię.

P.S.
Obecnie w handlu, po za produktami niszowymi prawie 100% sprzedawanych olejów, to recykling, których jakość jest zatrważająca. Dochodzi do tego niska jakość naszych starych technologicznie rafinerii bazujących na ruskiej, bardzo zasiarczonej ropie i mamy pełny obraz sytuacji. Nie sądzę, żeby było lepiej, ponieważ na rynku jest za dużo "starych" aut, a producenci chcą sprzedawać coraz więcej, a więc klient niszczący sobie gównianym olejem (za własne pieniądze) silnik, to jeden ze sposobów, podobnie, jak oleje 0W i W30. Nie w tej strefie klimatycznej.


_________________
Niewiedza nie oznacza głupoty, tak, jak ciemność nie oznacza ślepoty.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Telec napisał:
oleje 100 % syntetyczne i tylko takie mają w ofercie.


Ams nie sa w 100% syntetyczne - jesli by byly to nie nadawaly by sie do zwyklych silników.


_________________
!! Car Audio Serwis Katowice - Tym sie zajmuje na co dzień !!


!! Dermatologia Estetyczna i Medyczna Katowice !!
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Odpowiedz z cytatem
Post  
Co Ty za brednie piszesz ! Co ma rodzaj bazy do "zwykłego" silnika ? Wytłumacz może, co to niezwykły/specjalny silnik i dlaczego silnik ZI nie może być zalany olejem w pełni syntetycznym (np. PAO, czy POE) ?

P.S.
Stary zmień zioło.


_________________
Niewiedza nie oznacza głupoty, tak, jak ciemność nie oznacza ślepoty.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Najpierw znajdz sobie dokladny sklad olejow o ktorych piszesz - potem porozmawiamy.


_________________
!! Car Audio Serwis Katowice - Tym sie zajmuje na co dzień !!


!! Dermatologia Estetyczna i Medyczna Katowice !!
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Odpowiedz z cytatem
Post  
Stary, ja nie muszę nic szukać. Zadałem Ci pytanie i czekam na odpowiedź, albo uznam, że piszesz, żeby pisać.

P.S.
Dokładny skład znany jest tylko firmie. To się nazywa tajemnica firmowa. Przykład : co to jest "Synerlec" ? Nie chodzi mi, że to nazwa handlowa, że jest składnikiem każdego RP. Co to jest ?


_________________
Niewiedza nie oznacza głupoty, tak, jak ciemność nie oznacza ślepoty.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Kolego co ty się w te oliwy tak zagłębiłeś Smile prace magisterską o nich piszesz czy co?, Mechu nie wypadł krowie z du..y i wiedzy trochę ma , więc pisanie takich żeczy nie ma sensu a tym bardziej drążenie tego tematu ,no chyba ze wam sie nudzi i nie macie ciekawszych rzeczy do roboty Smile


_________________

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Telec napisał:
uznam, że piszesz, żeby pisać.


tak tez uznaj - bedzie prosciej.
Ja nie mam obowiazku odpowiadac na pytania.
Nawet na niektore nie moge odpowiadac.


_________________
!! Car Audio Serwis Katowice - Tym sie zajmuje na co dzień !!


!! Dermatologia Estetyczna i Medyczna Katowice !!
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Odpowiedz z cytatem
Post  
sylwekgtir napisał:
Kolego co ty się w te oliwy tak zagłębiłeś Smile prace magisterską o nich piszesz czy co?, Mechu nie wypadł krowie z du..y i wiedzy trochę ma , więc pisanie takich żeczy nie ma sensu a tym bardziej drążenie tego tematu ,no chyba ze wam sie nudzi i nie macie ciekawszych rzeczy do roboty Smile

Ciepło.
Czegoś tu nie rozumiem. Wiele tematów mniej ważnych z punktu technicznego wałkuje się do zmęczenia, a jak ktoś w istotnej kwestii pisze bzdury, to uznaje się, że taki koleś, jak ja, się czepia/nudzi i w ogóle pie...li farmazony. To, że kolega Mechu jest adminem i wiedzę na temat samochodu, którym jeździ ma, nie czyni z niego wyroczni. A może się mylę.

P.S.
Zapisałem się na to forum, żeby jako użytkownik starletki douczyć się, bo nie ma takiego, co by wszystko wiedział i nie rozumiem takiej niefrasobliwości p.t. "pisztacochceta, bo to nasze forum". Gdyby było prywatne, to wtedy róbtacochceta. Na koniec jestem obecny na jeszcze paru forach i jeszcze nigdy nie spotkałem się z taką bzdurą.


_________________
Niewiedza nie oznacza głupoty, tak, jak ciemność nie oznacza ślepoty.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Ja nalałem LIQUI MOLY OPTIMAL 5W40 93zł za 4 litry, ale bardziej polecam Valvoline.
O oleju przeczytałem masę artykułów, najkrótszy a zarazem najbardziej treściwy to: http://www.welt.bmp.net.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=378:klasyfikacje-jakosciowe-wg-api-i-acea&catid=123&Itemid=258
Jak dla mnie Valvoline ma najlepsze oleje, najbardziej odczuwa się to jeżdżąc motocyklem niskiej pojemności skokowej, gdzie każdy najmniejszy nawet opór filmu olejowego jest fizycznie wyczuwalny, tak jak i zbyt szybkie przegrzewanie silnika spowodowane za słabą ochroną.
Valvoline, nie mam nic do zarzucenia, cenowo mi odpowiada, jakościowo to klasa premium według mnie.
LIQUI MOLY, niestety cena trochę za wysoka, jeżeli chodzi o oleje klasy premium.
Castrol... to już nie ten sam Castrol co kiedyś, jakość spadła na psy.
Mobil, średnia półka, gdybym nie miał co wybierać, brałbym Mobil 1 lub Shell, oba oleje mają dobre parametry i spełniają swoje zadanie.
Carlube! NIGDY WIĘCEJ TEGO SYFU!
Po zalaniu Carlube i przejechaniu 100km mój motocykl zachowywał się jak na oleju całkowicie przepalonym z przekroczonym terminem wymiany o 20%!
Przyśpieszał jak krowa, przegrzewał się, dokładnie tak jak gdybym zalał olej słonecznikowy z lodówki, a nie olej 5w40 bo taki stosowałem.
Po zalaniu olejem Putoline, jak ręką odjął, moto ożyło ponownie.
Moja Starletka bierze trochę oleju, dlatego kupiłem tani ale dobrej firmy, łącznie z uszczelniaczem w płynie LIQUI MOLY OIL VERLUST STOP, który trochę spowolnił straty oleju.

Edit: Gdyby ktoś chciał poczytać o chemicznym "remoncie" silnika który jest już wysłużony i bierze olej to proszę, oto odnośnik.
Najważniejsze, nie kupować najtańszego gów... za 12zł a markowe sprawdzone preparaty, Valvoline, LIQUI MOLY, Ceratec itp. w tym wypadku cena oznacza jakość chemii, im tańsze tym gorszej jakości.
http://www.e-autonaprawa.pl/artykuly/1035/chemiczny-remont-silnika.html


_________________
Starlet 09/1997r model EP91L-AGMNKW przebieg 300 tys km.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Olej temat rzeka i każdy ma swoje typy , chemiczny remont ? a po co jak silnik kosztuje 500zł tyle co 2 bańki oleju 4l ,kupuje wsadzam i jade dalej Smile


_________________

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Niby tak, ale silnik kupujesz przeważnie z niewiadomego źródła, i o niewiadomej eksploatacji, że na niewiadomym przebiegu kończąc.
Wystarczy popatrzeć na komentarze sprzedawców złomu na Allegro, większość żąda za złom jak za złoto, a ewentualne reklamacje pozostają bez echa.
Niemniej jednak masz rację.

Temat rzeka, ale po coś istnieje, warto więc pisać jeżeli ma ktoś coś mądrego do dodania, abyśmy my szarzy użytkownicy kierując się radami z własnej autopsji pomagali sobie wzajemnie.


_________________
Starlet 09/1997r model EP91L-AGMNKW przebieg 300 tys km.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
 


Wyświetl posty z ostatnich:
Odpowiedz do tematu Strona 20 z 22
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22  Następny
  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach