Forum starlet club pl Strona Główna
POMOC RejestracjaSzukajFAQ Rejestracja Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Wymiana szczęk hamulcowych w P8
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
zrobiłem tak jak mówisz tylko nie miałem kombajna ale sąsiad ma Ursusa ale wyrwało elementy nośne ursusa a kopułka nie zeszłaSad

a teraz serio:P widać nie posiadam śrubokrętów tak zaawansowanych w cieńkości jak niektórzy tutaj i uszkadzały mi one kopułke:P zdecydowałem się więc na nóż ostrzony laserowo o ostrzu tak cieńkim jak me zdolności mechaniczne - wbijany młotkiem. Odeszło bez ni jednej ryski (poza tymi co zostały po kilku śrubokrętach:P) pozatym Kubo nie wiem czy oglądałeś filmik o który pytałem i zrozumiałeś me dociekania bo moze wtedy bys mi powiedział ze tutaj sposób jak z filmiku czyli pizgnięcie młotkiem na "rozczepienie rdzy" nic nie da bo jest to kwiatuszkowe zabiezpieczenie:P pytalem się czy istnieje inny sposób niż kopułka ale lepiej było mnie zachecić do większego pomyślunku niz zanegować w odniesieniu do starletki metody z filmu do ktorego się odnosiłem:P

edit: no i jeszcze troche pytań: ponieważ ze smarów zapoznałem się tylko z miedziowym oraz tym co trzeba było uzupełnic przy wymianie gum przegubów (nosi on jakąś fachową nazwę) mam pytanie jakimże rodzajem smaru należy smarować te łozyska podczas składania;)?

Odpowiedz z cytatem
ta kopulka chyba jest z mosiadzu wiec raczej lutowanie.

!! Dermatologia Estetyczna i Medyczna Katowice !!
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Zrobiłeś wielki problem z najłatwiejszej rzeczy Wink To co na filmiku ma się nijak do tego co w starletce ale to można było sobie sprawdzic na toyodiy. Tam masz wszystko ładnie przedstawione, każdy element pokazany jak na dłoni. Kopułkę można traktować jak jajko a można też zwyczajnie...młotkiem. Nigdy nie bawiłem sie w oddzielanie jej śrubokrętem....to że ma rysy to nie szkodzi. I tak jest chowana pod zaślepką i jej nie widać. Wystarczy uderzać w kopułkę w kierunku na zewnątrz tak jakbyś chciał ją wybić z bębna. Dwa puknięcia i elegancko schodzi. Następnym razem polecam stronę toyodiy Wink

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Ja to biore zawsze takimi szczypcami nastawnymi łape i ściągam.

Smar do łożyska musi być poprostu łożyskowy, przeważnie jest zielony z tego co widzialem Very Happy
Nie wolno dawać innych np grafitowego bo łożysko się zniszczy.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Odpowiedz z cytatem
jestem po wymianie szczek wiec moze wtrace pare groszy ode mnie

1) wymiana szczek nie jest taka latwa jak sie wydaje po zdjeciach... mozna sie naprawde wykazac inwencja w stosowaniu laciny ulicznej.

2) czesc z nr 1 schodzi bardzo ciezko... sa tam na tym precie takie ponacinane zabki wiec trzeba to rozgiac i dopiero wyciagmnac... proponuje ten otwor z ktorego bedziemy go wyciągac najpierw oczyscic i psiknac wd40

3) czesci 2 i 3 tak sa zapieczone to tez za latwo nie schodza Razz tez najlepiej zapsikac wd40... do tego ten pret jest luzny i trzeba go przytrzymac z tylu no i sie skubany obraca Wink jesli bedziemy to skladac to mozna troche przejechac otwor pilnikiem zeby usunac syf wtedy wchodzi bez problemu

4) czesc nr 7... jak to wyjmiemy najlepiej cale oczyscic i przesmarowac... tutaj nalezy zwrocic uwage na ta czesc gdzie ktora dotyka strzalka (bo to sie rozklada) na tej czesci jest taki bolec... trzeba go wlozyc w dziurke w osprzecie ktory przekladalismy ze staych szczek do nowych (ja oczywiscie nie zwrocilem na to uwagi i musialem na nowo rozbierac zlozony juz beben po tym jak zobaczylem na drugim bebnie ze powinien on tam wchodzic) no i trzeba to wszystko skrecic bo inaczej sie nie wcisnie bebna...

5) zycze cierpliwosci Razz

Uploaded with ImageShack.us
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2
Idź do strony Poprzedni  1, 2