Forum starlet club pl Strona Główna
POMOC RejestracjaSzukajFAQ Rejestracja Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 5
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
STARLET 4E-FTE by The_Marcinek
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post STARLET 4E-FTE by The_Marcinek 
Witam forumowiczów Wink Chciałbym wam pochwalić się moją gwiazdką Smile

MODEL: TOYOTA Starlet 1995r , 3D
SILNIK: 4E-FTE + walbro 255
UKŁAD DOLOTOWY: Standard + filtr powietrza HKS
UKLAD WYDECHOWY: przelot dedykowany Japspeed
ELEKTRONIKA: seria GT
ZAWIESZENIE: ori sportowy kit z wersji GT
UKLAD HAMULCOWY: tarcze przód nawiercane nacinane Mikoda GT, przewody w stalowym oplocie HEL
BODY-KIT: Całość ospoilerowania z oryginalnej GT , polakierowana w 27a z palety mazdy
ŚRODEK: kierownica Victor 3L300 + Naba Victor M1210
MOC: seryjna, 133 hp. / 164 Nm
STATUS: W trakcie...

Hamownia
https://www.youtube.com/watch?v=BeJjpNdoHMA

Link do zdjęć z hamowni i filmik ten co na yt
https://onedrive.live.com/?authkey=%21AAJmsInJQKyksSA&id=EEFF1268CBFC88BA%217932&cid=EEFF1268CBFC88BA

Zdjęcia po kupnie




Aktualnie (Maj 22, 2017)







Ostatnio zmieniony przez The_Marcinek dnia Sob Maj 06, 2023 09:40, w całości zmieniany 15 razy
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
 


Odpowiedz z cytatem
Post  
Sam robiles przekladke ?
te 150hp to skad i po co walbro skoro fabryczna pompka wydala do 200hp?


_________________
!! Car Audio Serwis Katowice - Tym sie zajmuje na co dzień !!


!! Dermatologia Estetyczna i Medyczna Katowice !!
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Odpowiedz z cytatem
Post  
Przekladke w znacznym stopniu wykonal kolega kiedy auto nalezalo jeszcze do niego. Ja do projetku zostalem wtajemniczony na etapie 1 uruchomienia Smile walbro bylo zakladane ponieważ zostal sprowadzony front-cut z belka tylnia ale bez pompy a ori pompa z zwykłej starlety starczyła jedynie do biegu jałowego Wink a moc jest jedynie szacowana, katalogowo mialy ok 135km , ten egzemplaz ma nieco zmieniony dolot i wydech przelotowy. Stan faktyczny poznam kiedy udam się na hamownie Smile

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
nie wiem,ja po zmianie dolotu i wydechu w tym silniku pojechalbym na strojenie a nie na hamownie^^ autko ladne ale wydaje mi sie ze to EU buda a tylko podzespoly sa z GT,co nie mienia faktu ze fajna bryczka:) ogolnie zauwazylem znaczny wzrost zainteresowania starletkami,w Kato w moim rejonie widze co najmniej 3 nowe egzemplarze:D wiem ze wydech japspeed'a fajne dzwieki wydmuchuje:D choc ja osobiscie uznaje tylko kakimoto fujitsubo i HKS;D

Odpowiedz z cytatem
Post  
podstwą była buda eu , ale wszystkie bebechy są z wersji GT. W planach jest zrobiania wersji ep82 w 100% Wink

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
The_Marcinek napisał:
ten egzemplaz ma nieco zmieniony dolot i wydech przelotowy. Stan faktyczny poznam kiedy udam się na hamownie Smile


pokaz pokaz !


_________________
!! Car Audio Serwis Katowice - Tym sie zajmuje na co dzień !!


!! Dermatologia Estetyczna i Medyczna Katowice !!
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Odpowiedz z cytatem
Post  
ładna sztuka!!!! poka fotki z pod machy i tył Smile


_________________

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Witam po baaaaaarzo dłuuuuuugim czasie Smile
Postanowiłem że zmobilizuje się i uaktualnię trochę temat z moją starletką Smile Po ostatnich wpisach nie działo się nic specjalnego z toyota, do czasu aż nastał okres letni i robiło się jej za gorąco. Okazało się że w układzie chłodzenia pojawiła się brązowa maź :/ Bez większego namysłu zakupiłem nową chłodnicę i postanowiłem przepłukać intensywnie układ czystą wodą.







Później , jak w zaleceniach producenta, były regularne serwisy olejowe co 5 tyś kilometrów. Z czego przy jednym postanowiłem wymienić komplet świec, ponieważ starletka traciła moc przy nagłym wciśnięciu pedału gazu.



Na koniec sezonu 2013 zostawiając samochód na parkingu galerii bałtyckiej ( przed kamerą monitoringu ) , jakaś babka za ostro skręciła wyjeżdżając obok mnie , wyrwała zderzak przedni i roztrzaskała lewy kierunkowskaz >( Jeśli uda mi się znaleść jakieś foty to również tu wrzucę.
Nie długo potem doszło do mojego dosyć poważnego wypadku w pracy i temat zabawy z autkiem na jakiś czas został zawieszony.



Wiosna 2014 , zaczęła się od regeneracji tylnych zacisków hamulcowych co znacznie poprawiło zatrzymywanie się autka. Również i ta końcówka lata okazała się być pechowa... Jadąc w korku ok 30-35 km/h i rozkojarzony rozmową z dziewczyną , najechałem na tył forda focusa mk1 z takim oto skutkiem. Pierwszy raz w życiu myślałem że się popłaczę z powodu samochodu Sad co prawda portfel również ucierpiał na zorganizowaniu części nie mówiąc już o czasie ile to zajęło...







Zdjęcia z placu boju Wink









Jesień już z pełni sprawnym autkiem Smile
I organizowanie kolejnych gratów Wink





Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Chłopie starlet się naprawi zdrowie najważniejsze ! , widzę że miałeś pecha , po fotce kręgosłupa wnioskuję że był to poważny wypadek , fajnie że jesteś tu z powrotem , dodawaj jak najwięcej fotek bo nudy tu ostatnio na forum nic się nie dzieje , jeszcze raz gratuluje autka jest bardzo fajne Smile


_________________

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Małymi kroczkami do przodu Wink


Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Witam po przerwie Wink U mnie też coś się ruszyło Smile Zupełnie spontanicznie dorwałem nowe koło do starletki , są to SSR ( nie mogę ustalić modelu ) 16' 7j et 35.
Wymagają co prawda odrobiny odświeżenia Wink



Korzystając z wolnej chwili i dobrej pogody, posprzątałem trochę komorę Smile Szału nie ma , ale wygląda to już lepiej Razz






I zaczęły się przygotowania do montażu bodykitu i lakierowania ...




























Nawet i moja luba postanowiła co nieco pomóc Smile







A to już dzień przekazania Toyoty lakiernikowi Smile











Nawet trochę rudej ukryło się pod wykładziną Sad













No i pojechała się malować Smile





I dotarł prezent od kolegi z Indonesian Starlet Club Very Happy



Teraz czekam na fotorelace z lakierni Smile

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Niezle niezle powoli do przodu, po malowaniu i założeniu bodykitu będzie niezła malina , felgi fajne i z niezłym ET , czekam na resztę fotek .


_________________

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Odświeżam trochę temat i wrzucam fotki podczas lakierowania mojej GT , przy której lakiernik miał co robić.





















Tutaj już jeżdżąca, cieszyłem się jak nigdy Very Happy




Ostatnio zmieniony przez The_Marcinek dnia Wto Kwi 04, 2017 17:19, w całości zmieniany 1 raz
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Robi wrażenie Smile


_________________
EP81 91' 4EFE <--- klik !
Pozdrawiam, Konrad Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Ładnie ! dawaj więcej fotek !


_________________

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
 


Wyświetl posty z ostatnich:
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 5
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach