Forum starlet club pl Strona Główna
POMOC RejestracjaSzukajFAQ Rejestracja Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 3 z 5
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Wymiana sprężyn / amortyzatorów
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
niestety luz na srubach jest spory - mozna nim sobie przestawic kierownice o jakies 3-4 palce - to juz duzo.


_________________
!! Car Audio Serwis Katowice - Tym sie zajmuje na co dzień !!


!! Dermatologia Estetyczna i Medyczna Katowice !!
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 


Odpowiedz z cytatem
Post  
No to lipa trochę. Nic - felgi mam w miarę proste, najpierw je sprawdzę, potem zbadam rozstaw między punktami felgi na dole (kat nachylenia), potem rozstaw między punktami felgi z przodu (zbieżność), oznaczę punkty na feldze, zrobię jedna stronę i obadam czy się cuś zmieniło. Jak tak to skoryguje. Niestety nauczony doświadczeniem, robiąc to samemu mogę zrobić dokładniej niż partacze w moim rodzinnym mieście. Tylko jakieś parametry fabryczne by się przydały.


_________________
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Sajmon napisał:
a gdzie dokładnie? i ile taka przyjemność tam kosztuje?


Stacja Kontroli Pojazdów PZMot ul.kartuska 187
70 pln chyba kosztuje nie jestem pewien

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post  
To poratuje mnie ktoś jakimś wynikiem geometrii?? (katy nachylenia i zbieżność) Wymieniłem amory, cudowałem, mierzyłem, na 80% zrobiłem tak jak było ale....jak sobie teraz patrze to widzę mały negatyw przednich kół. Albo wcześniej tego nie dostrzegłem a teraz jestem przewrażliwiony albo coś nie wyszło Smile


_________________
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Z autodata 3.18 - podstawy "geometrii"

Starlet EP91 przedziały tolerancji:
Nachylenie koła: od 1 stopnia negatyw(szerzej u dołu) do 30 minut pozytyw = optymalnie 15 minut negatyw
Zbieżność: od 6 minut negatyw (rozbieżne) do 18 minut pozytyw(zbieżne) = optymalnie 6 minut pozytyw

Starlet P8 przedziały tolerancji
Nachylenie koła: od 45 minut negatyw do 15 minut pozytyw = optymalnie 15 minut negatyw
Zbieżność: od 5 minut negatyw do 15 minut pozytyw = optymalnie 5 minut pozytyw

Starlet P7 przedziały tolerancji
Nachylenie koła: od 45 minut negatyw do 45 minut pozytyw = optymalnie 0
Zbieżność: od 20 minut negatyw do 20 minut pozytyw = optymalnie 0

Stopień to 60 minut Smile

W porównaniu do innych aut przedziały tolerancji są bardzo szerokie dla starletek co mnie trochę dziwi. Są jeszcze inne parametry ale ograniczyłem się do tych na które mamy wpływ.

Jak ktoś chce sobie sprawdzić geometrie to niech się przeprosi z PITAGORASEM i TALESEM, policzy sobie różnice w mm na rantach swojej felgi i pomierzy jak nie wierzy Razz

Pozdrawiam!


_________________
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Odgrzebuje bo mam pytanko.

Przegub zwrotnicy w P9 przykręcony jest do wahacza 3 śrubami. Czy otwory na te śruby mają luz względem śruby (tak jak mocowanie amorka do wahacza ma) i rozkręcając je można przestawić geometrie? Musze wybebeszyć półosie, nie chce odkręcać amorka bo zrujnuję kąt nachylenia koła, chce ruszyć przegub zwrotnicy, łatwo będzie owe 3 śruby, trudniej ale pewniej śrubę sworznia (i jego wybicie).

Pozdro!


_________________
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
W P8 nie ma tam luzu - niech jeszcze ktoś upewni czy w P9 jest tak samo i możesz rozkręcać bez obaw o geometrie


_________________
Pozdrawiam, Marek Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post  
tak samo - nie ma luzu - zgodnie z manualem toyoty te sruby sa jednorazowe.


_________________
!! Car Audio Serwis Katowice - Tym sie zajmuje na co dzień !!


!! Dermatologia Estetyczna i Medyczna Katowice !!
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Odpowiedz z cytatem
Post  
Może ktoś podpowiedzieć jak odkręcić nakrętkę tą na tłoczku amortyzatora? Walczę od jakiegoś czasu i nie mogę sobie poradzić. Obraca się górne mocowanie amora albo sprężyna się skręca. Można to jakoś złapać?


_________________


Wyprzedaż części do P8, info na PW
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
wkladasz cale lozysko w imadlo - amor jest (powinien byc ) naciety by sie nie krecic w lozysku.


_________________
!! Car Audio Serwis Katowice - Tym sie zajmuje na co dzień !!


!! Dermatologia Estetyczna i Medyczna Katowice !!
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Odpowiedz z cytatem
Post  
Amor owszem jest nacięty i pasuje do otworu w łożysku. Tylko takiego dużego imadła nie mam. Będę musiał po znajomych poszukać.

Przy ściskaniu tego dużego talerza łożyska to nie będzie się gięło? Chyba dość solidnie trzeba to imadło skręcić żeby całość się nie obracała przy odkręcaniu nakrętki.


_________________


Wyprzedaż części do P8, info na PW
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
A nie wystarczy śrubokrętem zablokować o dwie śruby mocujące poduszkę ? U mnie chyba tak się dało.


_________________
Starlet P8 'Jeans' 2EE Bi-fuel Edition 95' >280kkm

Kuba Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
ten talerz na którym są śruby mocujące obraca się luźno. Zablokować trzeba ten drugi talerzyk który jest niżej i o który sprężyna się opiera.

Druga sprawa. Miał ktoś zestaw ochrony przeciwpyłowej KYB? Jak to poskładać?


_________________


Wyprzedaż części do P8, info na PW
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Czy na tylne amory można założyć jakieś zamienniki osłon i odbojów, z jakich aut? Jaka powinna być średnica otworu odboju/osłony i jakie powinno być ich wysokości??


_________________
\m/

Serwis komputerowy, naprawa komputerów, Kościerzyna i okolice
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Odpowiedz z cytatem
Post  
Ja mam odboje z golfa podciete na odpowiednia dlugosc a oslony zrobilem z oslon maglownicy ale nie wiem z czego.


_________________
!! Car Audio Serwis Katowice - Tym sie zajmuje na co dzień !!


!! Dermatologia Estetyczna i Medyczna Katowice !!
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 


Wyświetl posty z ostatnich:
Odpowiedz do tematu Strona 3 z 5
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach