Forum starlet club pl Strona Główna
POMOC RejestracjaSzukajFAQ Rejestracja Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 22
Idź do strony 1, 2, 3 ... 20, 21, 22  Następny
Jaki olej silnikowy zalewacie?
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Jaki olej silnikowy zalewacie? 
Muszę wkrótce wymienić olej silnikowy. Aktualnie jest zalany Mobil 1 Super S, ale z tego co gdzie usłyszałem, przy "ciężkiej nodze" kierowcy, silnik potrafi brać ten olej w nadmiarze niż inne.

Przebieg 175000 km.
Jaki olej macie w swoich tojkach?
Co myślicie o Valvoline?
Zostać na półsyntetyku czy zalać mineralny?

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
 


Odpowiedz z cytatem
Post  
jak nie bieze za duzo to bym zostal na polsyntetyku.
Ja wlasnie bede zalewal fuchs-a 10w40 z dwusiarczkiem molibdenu - ciekawy olej - całkiem czarny.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Odpowiedz z cytatem
Post  
Też się szykuje do wymiany,podobno zalany był lotos mineralny.Przy wieku mojego wozu to raczej nie ma sensu wymyślać,więc u mnie mineralny,a jakiej firmy to chyba drugorzędna sprawa.


_________________
kiedyś P7
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post  
A słyszał ktoś bądź używał olej firmy COMMA?

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
pierwsze slysze - ja na oleju nie oszczedzam - te 15 zl na rok mnie nie zbawi

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Odpowiedz z cytatem
Post  
o to chodzi, że to całkiem porządna firma, a nie żaden eksperyment.
Ostatnio o niej wyczytałem na necie.
http://www.commaoil.pl/
http://www.japancars.pl/oleje.asp

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Zalej Motulem półsyntetykiem tak jak ja i będzie OK..

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaki olej silnikowy zalewacie? 
Yaz napisał:

Co myślicie o Valvoline?
Zostać na półsyntetyku czy zalać mineralny?


Yaz, ja mam Valvoline MaxLife 10W40, rewelacja, nic się nie dzieje, oleju nie ubywa Laughing Laughing Laughing
polecam, naprawdę warto wydać trochę więcej kasy.
podobno nie powinno się zalewać mineralnego do takich starych silników...

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaki olej silnikowy zalewacie? 
squire napisał:

podobno nie powinno się zalewać mineralnego do takich starych silników...

mozna - tylko po co jak nie pije za duzo - wazne zeby klasa sie zgadzala (w p8 jest chyba sg4 allbo sg)

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaki olej silnikowy zalewacie? 
squire napisał:
Yaz napisał:

Co myślicie o Valvoline?
Zostać na półsyntetyku czy zalać mineralny?


Yaz, ja mam Valvoline MaxLife 10W40, rewelacja, nic się nie dzieje, oleju nie ubywa Laughing Laughing Laughing
polecam, naprawdę warto wydać trochę więcej kasy.
podobno nie powinno się zalewać mineralnego do takich starych silników...


ja przed Motulem ujeżdżałem autko na Valvoline. Bardzo fajny olej, bez porownania z Mobilem!

Wart swojej ceny, ale mimo wszystko polecam MOTUL'a.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Ja leję Shell 10 W 40 . Wcześniej jeździłem na Mobilu, ale na Shellu silnik pracuje mi ciszej i nic nie ubywa. Poza tym oleje Shella posiadają klasę jakości JASO „SG”-silniki japońskie. Przy następnej zmianie chciałbym zalać samochód szwajcarskim olejem Midland (dawny Quaker State). Słyszalem o nich dużo pozytywanych opinii, że wyciszają szklanki, mają mały stopień odparowywania itp. Wyczytałem też, że wszystkie samochody marki Subaru sprzedawane w Skandynawii używają olejów Midland i z tego tytułu posiadają dodatkową gwarancję na silniki na 10 lat lub przebieg 400 tys. km.


_________________
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post  
SG to za malo - na przyklad do 4efe tu minimum jest zdaje sie sh lub ostatecznie sg-4

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Odpowiedz z cytatem
Post  
wiecie że się na tym nie znam ale wczoraj wymieniałam w swojej (trochę to przeciągnęłam bo od zakupu auta minęły dwa miesiące a był poprzednio wymieniany w 2005r.) ale zaciągnęłam języka i zalałam ten sam co miałam Castron TXT 5W40 weszły jakieś trzy litry, o zgrozo zapłaciłam 130 zł razem z wymianą filtra (filtr miałam swój), co do dwusiarczku molibdenu to facet który wymieniał ( w firmie API - zajmują się właściwie tylko olejami) stwierdził że jeszcze za mało ludzi zdecydowało się na taki dodatek i dodał że gdyby faktycznie byłby taki dobry to na pewno lali by taki w serwisach, no ale z tego co wyczytałam to taki dodatek jest zalecany do starszych silników więc tak czy siak każdy musi decydować sam.

po wymianie, właściwie nie wiem czy to możliwe tak od razu czy to siła mojego umysłu Laughing , ale byłam zszokowana jak cicho zaczął pracować silnik

trochę bełkot ale co tam, pozdrawiam

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Castrol to złooo silniki po nich mają pełno szlamu, a pracują tak cicho bo ten olej zapycha conieco (dla niedowiarków mogę powstawiac fotki jaką kupę to robi w motorach).Siła marketingu widać sprawdza się, długi czas te oleje nie miały nawet normy SL. Oleje z dodatkiem molibdenu to tylko do starszych motorów co mają problemy z braniem, najlepszy to Liqui Moly z tym dodatkiem.


_________________
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post  
wrrrrr ja bardzo proszę mnie nie dobijać, dlaczego twierdzisz że to złoooo skoro serwisy toyoty używają tylko castrola, kupując nową toyotę właśnie taki olej masz wlany, a po co mieliby szkodzić autom na gwarancji (na własny koszt przecież wtedy musieliby naprawiać) poza tym o poradę prosiłam też dobrego kolegę, który od dzieciństwa interesuje się motoryzacją ( w szkole gokardy a teraz wiadomo większe furki), bierze udział w wyścigach i polecał mi właśnie castrola....

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
 


Wyświetl posty z ostatnich:
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 22
Idź do strony 1, 2, 3 ... 20, 21, 22  Następny
  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach