Forum starlet club pl Strona Główna
POMOC RejestracjaSzukajFAQ Rejestracja Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
EP81 - 2E-E nie zapala
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post EP81 - 2E-E nie zapala 
Witam!

Po trzech latach absolutnie bezawaryjnej pracy starletka 1.3 (94r) zafundowała sobie urlop. Czyli nie pali zupełnie, choć zacznę od początku.

Samochód pracował cały czas zupełnie poprawnie, żadnych spadków mocy, żadnych problemów z odpalaniem, nic co by zapowiadało zapaść. Jednego dnia jechała świetnie, następnego usłyszałem jedynie kliknięcie przekaźnika i głuchą ciszę.

Podejrzenie padło na akumulator, wiec próbowałem odpalić "na pożyczkę". Nic z tego. Rozrusznik wydaje dziwne dźwięki (coś jak grzechotka) ale nie mam pojęcia jak powinien brzmieć.

Paliwa było raczej niewiele, wiec poszła dolewka - dalej nic.

W akcie desperacji spróbowaliśmy "na popych" (tak, wiem że nieładnie). Odpaliła, ale mimo dodowania gazu obroty powoli malały aż w końcu zgasł. Kontrolki w tym czasie świeciły się raczej słabo, światła też ja zapałki.

Pół roku temu przeprowadzony był mały remont elektryki - regenerowane kable i nowe świece. Nie działo się nic złego ale mechanik był moim kumplem i raczej mu ufałem jeśli chodzi o samochód.

Jeśli znacie dobrego mechanika w Krakowie to chętnie skorzystam.

Pozdrawiam

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
 


Odpowiedz z cytatem
Post Re: EP81 - 2E-E nie zapala 
erif napisał:
Jednego dnia jechała świetnie, następnego usłyszałem jedynie kliknięcie przekaźnika i głuchą ciszę.

mnie to wygląda na to że rozrusznik jest walnięty


_________________
#012
トヨタスターレットEP81L
古いトヨタは決して死なない
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post  
spróbuj włożyć jakiś inny dobry akumulator bo jak akumulator jest bardzo padnięty to podpięcie przez kable może nic nie dać

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post  
a co ma rozrusznik skoro auto zostalo odpalone na pych...


_________________
| Pozdrawiam
Kamil |

/// Toyota Starlet 1,3 ,91rok EP8 - sprzedana koledze/zgon po zerwaniu paska rozrzadu
/// Toyota Starlet 1,3 ,97rok P9
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
To właśnie, że rozrusznik padł i nie kręci a na popych odpala. Sprawdź jeszcze alternator czy ładuje.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post  
rozrusznik jest od odpalania silnika a gasnie po odpaleniu na pych nie z winy rozrusznika tylko zasilania lub czegos gorszego


_________________
| Pozdrawiam
Kamil |

/// Toyota Starlet 1,3 ,91rok EP8 - sprzedana koledze/zgon po zerwaniu paska rozrzadu
/// Toyota Starlet 1,3 ,97rok P9
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
czyli według ciebie jak nie może zapalić i nie kręci to rozrusznik jest cacy?? kolega pisał przecierz ze z innym ako tez nie pali na moje to rozrusznik i coś jeszcze jest zepsute. Myślę, że warto czytać od początku do końca . . . Smile


_________________
#012
トヨタスターレットEP81L
古いトヨタは決して死なない
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post Re: EP81 - 2E-E nie zapala 
erif napisał:
Witam!

.... następnego usłyszałem jedynie kliknięcie przekaźnika i głuchą ciszę.

Rozrusznik wydaje dziwne dźwięki (coś jak grzechotka) ale nie mam pojęcia jak powinien brzmieć.

Paliwa było raczej niewiele, wiec poszła dolewka - dalej nic.

W akcie desperacji spróbowaliśmy "na popych" (tak, wiem że nieładnie). Odpaliła, ale mimo dodowania gazu obroty powoli malały aż w końcu zgasł. Kontrolki w tym czasie świeciły się raczej słabo, światła też ja zapałki.



Pozdrawiam



jak dla mnie to :
1.jesli dzwiek jest jak wiertarka to bendiks do wymiany
2. jak malo paliwa to mozesz go nie zapalic
3. jak traci obroty i gasnie
to moze nie ma paliwa dostatecznie duzo,albo zasyfialy filtr i pompa nie daje rady pociagnac,moze zapchany smok??
4. cienkie swiatelka to moze byc spowodowane niedoladowanym aku lub walnietym alternatorem spr napiecia
5. najprostsze moze cos Ci rozladowuje dodatkowo aku jakies zwarcie?? ja w clio mialem walnieta krancowke i mi lampka w bagazniku mordowala akumulator


_________________
e21 hybrid/w30 2zz
power is nothing without controll
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post Dzięki za sugestie 
Wygląda na to, że rzeczywiście złożyło się kilka rzeczy naraz (choć z początku nie bardzo chciałem w to wierzyć). Akumulator już dawał wcześniej oznaki zużycia, lecz nie było tragicznie (głównie dłuższe trasy).
Pomyślałem dziś o paliwie i poszedłem sprawdzić - odpiąłem przewód paliwa i właściwie nie pompuje. Chociaż akumulator po tych zawodach jest już mocno padnięty, więc trudno na tej podstawie wnioskować.
Co do rozrusznika to jest już poza moim skromnym doświadczeniem; pojęcia nie mam jak go sprawdzić.

Trzeba się chyba uczciwie przyznać - jak się dba o samochód tak jak ja, to nawet starletka tego nie wytrzyma Embarassed .

W sobote rano odstawiam ją do warsztatu, postaram się wrzucić info jak tylko ustalimy przyczyny. Dzięki za wszystkie sugestie, jak coś się Wam jeszcze przypomni to chętnie przeczytam Smile

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Sprawa okazała się prosta - akumulator. Nie tylko się wyładował ale także powodował zwarcie w instalacji (dlatego po odpaleniu na pych silnik gasł i ledwo jarzyły się żarówki). Pompka paliwa nie pompowała z tej samej przyczyny. Dziwny dźwięk z rozrusznika dla mechanika był mniej dziwny (a właściwie wcale). Po wymianie aku starleta za$$&$&^la jak rakieta.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
 


Wyświetl posty z ostatnich:
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach