Forum starlet club pl Strona Główna
POMOC RejestracjaSzukajFAQ Rejestracja Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Oświetlenie bagażnika EP82
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Oświetlenie bagażnika EP82 
Witam serdecznie.

Chcialbym zabrac sie za wykonanie oswietlenia bagaznika. STARLET EP82.

Pomysly sa jak je wykonac itd ale nie mam zielonego pojecia skad mam pradu nabrac do tego. Chce aby oswietlenie bagaznika bylo calkowicie oddzielnie niz kabiny (nie chce po otwarciu bagaznika oswietlac calego auta).

Macie jakies pomysly?

Ciagnac sie z kablem z akumulatora czy po drodze jest moze cos do czego idzie sie podpiac?


_________________
Starlet EP82 1994r. OPEN AIR 2E-E 1.3XLi Very Happy
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
 


Odpowiedz z cytatem
Post  
Do tyłu lecą tylko kable od świateł, i silniczka wycieraczki (ewentualnie podgrzewania szyby). Także raczej trzeba pociągnąć osobne zasilanie z aku. Chyba że gdzieś od zapalniczki;) Swoją drogą dobry pomysł z tym oświetleniem i na pewno zastosuje to u siebie Wink


_________________
Pozdrawiam!Smile
Kuba

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
demonkuba16 napisał:
Do tyłu lecą tylko kable od świateł, i silniczka wycieraczki (ewentualnie podgrzewania szyby). Także raczej trzeba pociągnąć osobne zasilanie z aku. Chyba że gdzieś od zapalniczki;) Swoją drogą dobry pomysł z tym oświetleniem i na pewno zastosuje to u siebie Wink


Tego wlasnie sie obawialem.
Ale coz jak sie chce to trzeba teraz robic.

Oswietlenie juz zamontowane jedynie zasilanie. Dobrze ze masy nie musze ciagnac. Pod oslona zaczepu do zamka jest zacisk masy wiec jeden kabel odpada jedynie zasilanie z aku. A zapalniczki nie dam rady bo jest podpieta pod zaplon. Bez kluczyka nie ruszy. Juz tak bylo jak gwiazdke kupilem.

Do oswietlenia uzylem paska ledowego z silikonem. Niezbyt estetycznie ale jest tak umieszczony ze nie widac skad nagle switalo sie wylania.

A teraz sie usmiejecie. Jako wlacznik swiatlem w bagazniku (po otwarciu klapy) uzylem wlacznika swiatla z lodowki. Laughing

Jak juz skoncze pokaze zdjecia.


_________________
Starlet EP82 1994r. OPEN AIR 2E-E 1.3XLi Very Happy
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
Odpowiedz z cytatem
Post  
Czekam na fotki;) Też planuje coś takiego ale na dwie lampki albo w boczkach albo w desce;) W desce chyba lepiej;) Zasilanie będę oczywiście ciągnął od aku a masa tak jak piszesz;) Włącznik będzie na podobnej zasadzie;) Planuje wstawić centralny zamek razem z siłownikiem klapy i w przyszłości będę planował to jakoś ze sobą połączyćWink


_________________
Pozdrawiam!Smile
Kuba

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
A więc tak: Po stronie pasażera, pod tym plastikiem z prawej strony przy nogach jest taka wtyczka zasilania oświetlenia wnętrza. Podepnij się tam pod +( chyba czerwony albo żółty dość gruby przewód, ale sprawdź miernikiem lepiej), i pociągnij tak jak idą przewody do świateł, pod listwą na progu i za tylnym boczkiem, za plastikami w bagażniku i do listwy led. Kup przycisk rozłączający po naciśnięciu (ok 2zł) i zamontuj go tak żeby dociskała go zamknięta klapa np. w plastiku przy zamku. Podłącz go na przewodzie masy z listwy led i gotowe Wink Ja będę podłączał lampki pod mocowaniami półki, na bokach żeby nie przeszkadzały przy składaniu kanapy itp.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Brodda13 napisał:
A więc tak: Po stronie pasażera, pod tym plastikiem z prawej strony przy nogach jest taka wtyczka zasilania oświetlenia wnętrza. Podepnij się tam pod +( chyba czerwony albo żółty dość gruby przewód, ale sprawdź miernikiem lepiej), i pociągnij tak jak idą przewody do świateł, pod listwą na progu i za tylnym boczkiem, za plastikami w bagażniku i do listwy led. Kup przycisk rozłączający po naciśnięciu (ok 2zł) i zamontuj go tak żeby dociskała go zamknięta klapa np. w plastiku przy zamku. Podłącz go na przewodzie masy z listwy led i gotowe Wink Ja będę podłączał lampki pod mocowaniami półki, na bokach żeby nie przeszkadzały przy składaniu kanapy itp.


No i swieta racja. Dokladnie pod tym plastikiem mamy kostke od oswietlenia kabiny. Przewod zasilajacy do przewod chyba niebiesko zolty u mnie byl i wcale nie taki gruby. Grube u mnie sa przewody masowe. Podpiolem sie za pomoca kostki WAGO i co sie okazalo pod plastikiem na progu idzie oryginalna wiazka na tyl i mozna bez problemu tam sie dolozyc z nowa wiazka wystarczy plastiki ochronne wraz z dywanikiem podniesc i gotowe. Dojedziemy tak az do tylnej kanapy a potem juz po nadkolu i do bagaznika. Oswietlenie u mnie dziala bosko. Jak skonce je calkowicie to wrzuce foty. Przy okazji wrobilem maly manwr. Pociagnalem sobie dodatkowa wiazke z gniazda zapalniczki do bagaznika i tam zamontowalem dodatkowe gniazdo zapalniczki (kosztowalo mnie jakie 1.95€) w Tesco w Polsce widzialem cos podobnego za 10zl. Pewnie sie spytacie po kiego grzyba. A mianowicie z powodu jezdzenia co 5 tygodni z Belgii do Polski woze ze soba troche jedzenia a gniado idealnie sie sprawdi do zasilania lodowki turystycznej pod 12V nie wpominajac o chlodzeniu piwka w drodze na rybki.


_________________
Starlet EP82 1994r. OPEN AIR 2E-E 1.3XLi Very Happy
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
 


Wyświetl posty z ostatnich:
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach