Forum starlet club pl Strona Główna
POMOC RejestracjaSzukajFAQ Rejestracja Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 3 z 11
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Następny
Skrzynie biegow
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
ja nie slyszalem o jakimkolwiek przegladzie przy 48kkm.
predzej 60kkm.

jak ci wyje to zalej cos z dwusiarczkiem molibdenu lub dolej jakis dodatek z mos.

do skrzyni wchodzi 1.9 - 2l


_________________
!! Car Audio Serwis Katowice - Tym sie zajmuje na co dzień !!


!! Dermatologia Estetyczna i Medyczna Katowice !!
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 


Odpowiedz z cytatem
Post  
Dzięki za info. Planuje wlać STP do skrzyń - tak bardziej jako "eksperyment" - obalanie mitu. Nie wiem co on tam ma w sobie - czy teflon czy coś inne. Gdzieś na jakimś forum komuś pomogło w felicji Smile Ma dość dobry stosunek ceny to opakowania. Jako że się nie spodziewam regeneracji skrzyni - wolałem nie iść w wielkie koszta. I chyba przed tym testem zostawię stary olej bo jak się okaże ze nie jest lepiej, to wtedy wymienię go co by się tryby w brei STP nie kąpały Smile

A te 48 kkm mam z książki do naprawy E10 wkł.

BTW Komuś już jakiś dodatek do skrzyń pomógł albo co ważniejsze - NIE ZASZKODZIŁ?? Smile


_________________
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
a jaki sklad ma ten stp - bo nie za bardzo wierze w te firme - przewaznie to tylko jakies lepkie zagestniacze


_________________
!! Car Audio Serwis Katowice - Tym sie zajmuje na co dzień !!


!! Dermatologia Estetyczna i Medyczna Katowice !!
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Odpowiedz z cytatem
Post  
No właśnie - do końca nie wiem co on ma a i firma się nie chwali Smile Ale jest to jakiś dodatek do oleju a nie coś w rodzaju ceramizera o którym są różne opinie. Długo zastanawiałem się nad militec-1, ponoć cuda czyni, ale też wchodzi w jakiś siakiś związek z powierzchnią metalu, bo ponoć po wymianie oleju też "działa" przez jakiś czas. Ten militec-1 dość ciekawie się prezentował wg internautów, ale droższy jest i ponoć często podrabiany (wg "znawców" tylko made in USA się nadaje Smile ) Wiec zaczynam "eksperyment" od tańszych specyfików, potem może przejdę do droższych. Skrzynia ogólnie wygląda mi na jakąś naprawianą. Od zawsze wyje 1 bieg, mocno wyje 2 bieg i już dość cicho 3 bieg. 4 i 5 na szczęście są ciche. Wyje pod obciążeniem i przy hamowaniu silnikiem Przez 70 kkm może nieznacznie się pogorszyło - dlatego widzę to raczej w kategorii "urody" skrzyni, jakiegoś niespasowania elementów niż rozpadających się łożysk które by się już pewnie rozleciały.

Mały edit:

Dziś przyszedł ten STP. Na opakowaniu też nic nie pisze. Mechu - a ten MoS2 jakoś specialnie wygląda, pachnie - może tak obadam Smile Nic, w najgorszym razie kupiłem trociny wymieszane z pastą do zębów Smile


_________________
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
A więc tak Smile
Otrzymałem zamówiony środek STP gearbox treatment do poprawy/wyciszenia skrzyni. Na opakowaniu nie ma składu, przypomina barwą olej przekładniowy, jest gęsty i lepki - zwykły zagęszczacz jak mniemam. Efekt - JAK WYŁO TAK WYJE. Może na zimnym jest trochę ciszej kiedy maź jest gęsta. Reasumując - NIE POLECAM bo nic nie daje. Mogę to powiedzieć z całą pewnością bo już zrobiłem z 500 km po dodaniu i nawet jeśli środek miał po jakimś czasie wytworzyć jakaś warstwę ochronną - miał czas.

Mechu - gdzie można dostać oleje fusch (w dość szerokiej gamie) bo widziałem ze mają w ofercie jakiś przekładniowy 75w90 z MoS2 a firma nie jest jakaś mocno dostępna jak siakiś Mobil czy Castrol? Już straciłem zapał na eksperymenty z postaci dodatków.


_________________
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Czy ktoś kiedyś wlał do starlety/corolli olej przekładniowy 80W-90 ? Powinien być 75W-90 syntetyk/półsyntetyk, ale znalazłem takie cudo

http://moto.allegro.pl/lodz-motul-gearbox-80w90-mineral-z-mos2-i1326008690.html

Z MOS2 i niby do głośnych skrzyń. Ogólnie minerał ale parametrami nie odbiega bardzo od tańszych półsyntetyków, może wyciszy mi moją wyjącą dwójkę (wyje jak wsteczny) - ale nie wiem czy na mrozie będę mógł biegi zapinać bez zgrzytania. Niby "płynie" jeszcze przy -30, ale półsyntetyki 75W średnio maja -45 w dół. Miło by było jak by ktoś miał jakieś doświadczenie z takim olejem w tej skrzyni bo z doświadczenia wiem ze niektóre skrzynie nie tolerują takich zmian.

Pozdro!


_________________
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Zamiast super-duper środków było zastosować stary patent handlarzy - wsypać do skrzyni trocin. Chodzi ciszej - efekt osiągnięty. I jak tanio Smile


_________________
Prezentowane opinie są moją wyłączną własnością i nie ponoszę odpowiedzialności za ich działanie.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
bez problema olej 80w90 z mos pasi - nie raz go lalaem do sprzyni z 4efe - rolka dojezdza w chwili obecnej chyba juz do 300tys na tym oleju.


_________________
!! Car Audio Serwis Katowice - Tym sie zajmuje na co dzień !!


!! Dermatologia Estetyczna i Medyczna Katowice !!
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Odpowiedz z cytatem
Post  
Dzięki mechu - wolałem spytać aby potem biegów na zimnym dwoma łapami nie zapinać. BTW mechu - MOS2 w skrzyni coś Ci pomógł, wyciszył, czy to raczej placebo?

Bo Wyrwiząb - patent znany i stosowany w polonezach w tylnym moście. Jak go przetestujesz w starlecie - napisz Razz Obawiam się jednak że "Japonia" może tego nie przetrwać tak dzielnie co most peloponeza.


_________________
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
MOS to nie placebo i nie wyciszacz (choc czasem cos tam daje).

Jak rozbierzesz skrzynie albo silnik ktory jezdzil na mos to od razu widac ze to dziala.


_________________
!! Car Audio Serwis Katowice - Tym sie zajmuje na co dzień !!


!! Dermatologia Estetyczna i Medyczna Katowice !!
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Odpowiedz z cytatem
Post  
Mam pytanko - czy EP91 w skrzyni jest jakiś odpowietrznik z zaworkiem? Zawsze jak odkręcam korek wlewu aby sprawdzić poziom oleju słyszę zasysane powietrze - jak by w skrzyni panowało podciśnienie. Normalne czy mam "kręcić licznik, walnąć polerkę i pędzić na giełdę"? Smile


_________________
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
sprawdzales na toyodiy ?


_________________
!! Car Audio Serwis Katowice - Tym sie zajmuje na co dzień !!


!! Dermatologia Estetyczna i Medyczna Katowice !!
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Odpowiedz z cytatem
Post  
mechu napisał:
sprawdzales na toyodiy ?


A i owszem - NIE Smile


_________________
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Muszę wymienić olej w skrzyni P8 .Jaki polecacie niedrogi ?


_________________
STARLET EP81 (ENGINE 2E-E) 1990r. >222 tyś.km

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Ja oleje kupuję tutaj. Silnikowe na pewno mają bardzo tanio. Przekładniowych nie porównywałem.

Ja osobiście do Starlety leję oleje Motul. Tutaj jest lista olejów do Starlety.


_________________


Wyprzedaż części do P8, info na PW
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
 


Wyświetl posty z ostatnich:
Odpowiedz do tematu Strona 3 z 11
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Następny
  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach