Forum starlet club pl Strona Główna
POMOC RejestracjaSzukajFAQ Rejestracja Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 11
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następny
Skrzynie biegow
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
jak się tam dostać? i jak nasmarować?
dzięki za odp


_________________
Starletka 1,3 16v 98r


Uploaded with ImageShack.us
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 


Odpowiedz z cytatem
Post  
Napiszę tutaj, chyba dobrze wybrałam Wink
Dziś dojeżdżając do krzyżówki zblokowała mi się skrzynia o.O
Wyjazd był jakby pod górkę, więc moje pytanie brzmi - czy może to być przyczyną?
Nigdy mi się skrzynia nie zablokowała, a tutaj nie mogłam wrzucić żadnego biegu. "Sturlałam" się więc z tej górki i zauważyłam, że na zgaszonym silniku biegi wchodzą, a jak odpalę to nie. Chciałam już dzwonić po kolegę, ale nagle 1 weszła i później już chodziła normalnie. Nie wiem, czy powinnam się martwić? Koleżanka nie miała ze skrzynią problemów, ja wcześniej też nie. Biegi wchodzą średnio, a nie super, ale czytałam, że taki urok Starletki.
Co o tym myślicie?


_________________
Toyota Starlet EP82 1.3 93r.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Możliwe że to nie wina skrzyni tylko sprzęgła ...
Ja czasami też jak stoje w korku nie moge wrzucić pierwszego biegu mimo wcisniętego na siłe pedału sprzęgła ... o problemach ze wstecznym nie będe pisał bo wiadomo że jest to notoryczne ... swoja droga ciężko wsteczny wchodzi też w najnowszym modelu Corolli który mam jako zastepcze auto ... urok Toyot ?


_________________
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
No mi wsteczny też makabra...
Masz rację, to może być od sprzęgła, bo zauważyłam, że dość ciężko trzeba depnąć żeby do końca wcisnąć. Mam nadzieję, że jest okej wszystko. Nie wiem, może ono się ślizga. Oby nie.


_________________
Toyota Starlet EP82 1.3 93r.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
to raczej wina wysprzeglnika - skrzynie c150 i podobne chodza bardzo dobrze jesli sa na biezaco serwisowane - czasem sa problemy z wbiciem 2-ki po ostrym gazowaniu na 1-ce - ale to kwestia przelozen.

Podnies auto z jednej strony - wrzuc bieg i wcisnij sprzeglo - na pracujacym motorze kolo nie powinno sie obracac.


_________________
!! Car Audio Serwis Katowice - Tym sie zajmuje na co dzień !!


!! Dermatologia Estetyczna i Medyczna Katowice !!
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Odpowiedz z cytatem
Post  
Odnośnie "niewchodzenia" wstecznego to gdzieś tam kiedyś doczytałem się że fabryczną urodą skrzyń toyoty jest zabezpieczenie przed niekontrolowanym wbiciem wstecznego z 5-ki
-może też i na innych biegach?
Ja też nieraz mam problemy ze wst. i tylko przewajchowanie 1/2 pomaga - potem wchodzi bezbłędnie

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
U mnie pomaga puszczenie sprzęgła i wciśnięcie jeszcze raz ...


_________________
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
wapniak napisał:
Odnośnie "niewchodzenia" wstecznego to gdzieś tam kiedyś doczytałem się że fabryczną urodą skrzyń toyoty jest zabezpieczenie przed niekontrolowanym wbiciem wstecznego z 5-ki
-może też i na innych biegach?
Ja też nieraz mam problemy ze wst. i tylko przewajchowanie 1/2 pomaga - potem wchodzi bezbłędnie


Ja aż takiego problemu ze wstecznym nie mam. Po prostu ciężej go wbić niż inne biegi Wink


_________________
Toyota Starlet EP82 1.3 93r.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
u mnie identycznie jak u graph'a , lekko puszczam sprzęgło i jeszcze raz


_________________
Starletka 1,3 16v 98r


Uploaded with ImageShack.us
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post  
piotrekpasti napisał:
u mnie identycznie jak u graph'a , lekko puszczam sprzęgło i jeszcze raz


mam tak samo jak wy


_________________
EX. Fiat 126p '95
EX. Mercedes W201 '84
EX. Fiat CC '95
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Odswieze nieco tematyke skrzyni biegow a mianowicie nie tak dawno wymienilem olej w skrzyni (uznalem ze po ponad 220kkm jej sie nalezalo Rolling Eyes ) nie wiedzialem wtedy iz niebawem bedzie czekala mnie wymiana sprzegla. Po wymianie oleju jakiejs super roznicy w dzialaniu nie zauwazylem. Jak wspomnialem tydzien temu do wymiany poszlo sprzeglo i wydaje mi sie ze teraz jakby gorzej wchodzily niektore biegi (zwlaszcza trojka). Czy moze to byc spowodowane niewystarczajaca iloscia oleju w skrzyni Question Kolega ktory mi to robil raczej staral sie go nie zmarnowac aczkolwiek troche zawsze moglo sie stracic.


_________________


moja pasja Smile

Qba
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
Post  
Jeżeli po wymianie oleju nie było różnicy a po robieniu sprzęgła jest - to raczej w tym drugim bym szukał problemu. A oleju musi być tyle ile fabryka każe. Przy za małym poziomie wg mnie początkowo może być tylko głośniej a kiedy skrzynia się "spali" to już bagaż problemów. Za duży poziom może rzutować cięższym wbijaniem biegów - ale to gdybanie. Małe różnice nie powinny dawać efektów a do dużych nie wolno dopuszczać. Wjedź na kanał w garażu z różną podłogą oczywiście Smile , wykręć korek wlewowy, powinno jedynie "bardzo leniwie wyciekać" - wtedy jest ok. A olej dobry i czy problemy tylko na zimny nie występują??


_________________
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Wsteczny faktycznie wchodzi czasem ciężej. A ja mam taki patent, że jak nie wbije się..to wystarczy popuścic sprzęgło i sam wtedy wskoczy. Skrzynia u mnie chodziła ciężko tylko przy -28C.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
BTW Toyota zaleca wymianę oleju chyba po 48 kkm (olej pół. synentyk GL-5 jeśli dobrze pamiętam), w innych autach (zwykle grupa VW) nie zaleca się wymiany oleju nigdy (no ale tam zwykle leje się specjalny syntetyk). Tak się zastanawiam czy to jest jakoś uwarunkowane konstrukcją skrzyń toyoty czy to trochę naciągane, na wyrost. Olej po takim przebiegu na pewno nie jest spalony bo widziałem (to nie polonez) choć pewnie jakoś zużyty jest. Ciekawe ile osób latających np.: corollami e10, e11 stosuje się do tego i czy skrzynia znosi przebiegi rzędu set kkm bez wymiany oleju? Takie małe OT bo powinienem wymienić olej, ale moja skrzynia od kupna auta wyje na 2 i 3 biegu (70 kkm tak zrobiłem) więc za bardzo jej rozpieszczać już nie chce bo i tak pierwszej świeżości nie jest Smile

I jeszcze jedno - ile tej oliwy w 4efe wchodzi - 1,9 czy 2,5 litra



Ostatnio zmieniony przez szmergiel dnia Pon Lis 08, 2010 13:06, w całości zmieniany 1 raz

_________________
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
U mnie nigdy olej w skrzyni nie był wymieniany.


_________________
#012
トヨタスターレットEP81L
古いトヨタは決して死なない
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 


Wyświetl posty z ostatnich:
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 11
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następny
  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach